Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Card access Business Lounge(s) International

- - - - -
  • Please log in to reply
405 replies to this topic

#19
David900

David900

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 06.03.2019
La revolut e mai scump decât dacă nu ai avea nimica și te ai duce sa plătești efectiv întrarea.
Nu știu care fraier cumpăra pachetul asta de la Revolut.

#20
David900

David900

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 06.03.2019
"How much does it cost? 💰
Lounges is a feature reserved for Revolut Metal and Premium users. While Metal users can order their first single entry LoungeKey Pass free of charge, all other passes can be bought at a flat rate of £25 (or currency equivalent) per pass. Standard customers can start using Lounges as soon as they upgrade to either Premium or Metal."

#21
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Airport Lounge Access (plus alte beneficii) in curând și prin CURVE METAL!.

Edited by rz, 19 March 2019 - 18:33.


#22
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Din ce am inteles eu la BCR tot plătești intrarea, practic ei îți platesc abonamentul anual. Si chestia asta o primești si dela Raiffeisen sau BT. Dar la cat e taxa cardu tot pe acolo ieși.UniCredit sun cei mai ok, prin pachetul Genius, dar trebuie sa rulezi prin cont bani destul de serioși. Altfel majoritatea ofera acces la Otopeni, Cluj si cel din Viena.

#23
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,032
  • Înscris: 10.04.2006
Eu am mastercard gold la Raiffeisen, unicredit și BCR.
BCR sunt singurii care oferă acces și pentru însoțitor, deci 1+1.
Restul doar pentru deținător.

#24
smylle2u

smylle2u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 02.03.2007
In ce loungeuri iti ofera BCR acces 1+1 si la ce costuri?

#25
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,032
  • Înscris: 10.04.2006
Otp și Cluj, gratis evident

#26
jepetoz

jepetoz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 22.02.2018

 Nenea Zap, on 06 aprilie 2019 - 23:42, said:

Eu am mastercard gold la Raiffeisen, unicredit și BCR.
BCR sunt singurii care oferă acces și pentru însoțitor, deci 1+1.
Restul doar pentru deținător.
Banca Transilvania mai are 1+1 in Romania prin gold debit card.

#27
smylle2u

smylle2u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 02.03.2007
Credeam ca vorbim de acces in Lounge International. In cele din Romania orice card gold iti aduce intrare gratis, iar serviciile oferite sunt deplorabile.

#28
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008
Unicredit Geniuscont Platinum îți dă și un Priority Pass cu acces în business loungeuri

#29
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Si Orange Money are acum acces gratuit... in Bucuresti, Cluj, Timisoara
Detinator card + 1 invitat
Doar clientii Visa Platinum beneficiaza de oferta... planul cu 40 lei lunar

#30
TrickyKid

TrickyKid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 14.10.2006

 David900, on 19 martie 2019 - 18:05, said:

La revolut e mai scump decât dacă nu ai avea nimica și te ai duce sa plătești efectiv întrarea.
Nu știu care fraier cumpăra pachetul asta de la Revolut.


Depinde de aeroport. La multe Revolut are pret mai mic decat daca te duci ca o floricica la receptie sa iei o intrare. Plus, ai o intrare moca pe an.

Revolut Metal nu-l iei doar pentru lounges, il iei si pentru cashback (1% in afara Europei).

#31
nnestor

nnestor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,678
  • Înscris: 06.04.2018
Adevarul ca Priority Pass este cam inutil, terminalele cu lounge Priority Pass sunt fie prin fundul aeroporturilor fie sunt super aglomerate la modul ca te calci efectiv pe picioare cu ceilalti, nu gasesti loc sa stai jos, e galagie si e mizerie. Daca ai de stat doua trei ore intr-un aeroport mai bine cauti un restaurant sau cafenea mai linistita.
Eu am niste intrari gratis la PP si nu am reusit sa consum nici macar una anul trecut din motivele de mai sus asa ca daca primiti gratis cardul ca beneficii atasate la un pachet atunci e ok dar sa platesti pentru asa ceva nu merita deloc, decat daca vrei tu sa te lauzi la prieteni ca o arzi prin lounge-uri si esti special. Lounge-urile adevarate sunt cele ale liniilor aeriene unde nu intri decat daca zbori business sau esti calator frecvent. Iarasi, sa zbori business ca sa bei un pahar de vin si sa mananci un sandvis e o risipa inutila de bani dar daca ai noroc de o companie care sa plateasca pentru asta, de ce nu.

Edited by nnestor, 20 April 2019 - 08:09.


#32
johnflorin

johnflorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 919
  • Înscris: 07.10.2009

 nnestor, on 20 aprilie 2019 - 08:08, said:

Lounge-urile adevarate sunt cele ale liniilor aeriene unde nu intri decat daca zbori business sau esti calator frecvent.

Macar documenteaza-te inainte sa incepi sa spui balarii...uite doar cateva exemple de lounge-uri ale liniilor aeriene la care ai acces via Priority Pass:

JFK: Air France, Korean Airlines
LHR: SkyTeam
FRA: Air France
DME: S7
CDG: Star Alliance, Air Canada
ZRH: Swiss
BKK: Turkish Airlines, Oman Air, Air France
DXB: SkyTeam

Sunt de asemenea curios daca zici ca ai niste intrari gratis de care nici nu te-ai folosit de unde ai tras concluzia ca e galagie, mizerie, nu gasesti loc sa stai, etc.

In toate marile aeroporturi sunt mai multe lounge-uri Priority Pass si cu un minim de Googleuit inainte poti afla care e mai buna sau mai proasta, pt. ca e adevarat ca e inegala calitatea lor.

Personal imi plac lounge-urile pt. ca sunt de obicei f. linistite vs. restul aeroportului si pot compensa si mancarea deseori mult mai proasta care este servita pe avion, in escale fiind si un loc perfect pt. a sta pe net intr-un fotoliu confortabil, cu ceva bun de baut langa.

#33
rostogolus

rostogolus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 07.06.2007

 jepetoz, on 12 decembrie 2018 - 11:10, said:

Am tot studiat ofertele bancilor de la noi cu acces la saloanele business din lume (NU doar in RO) si am gasit 2 oferte care sunt bune.

IDEA Bank Mastercard Platinum debit ron/eur aprox 28 ron/luna acces prin Loungekey

BCR ONE Visa Platinum 20 ron/luna acces prin Priority Pass. Nu am reusit sa-mi fac acest card deoarece cei de la BCR spun ca trebuie sa vin cu salariul de minim 6000 ron la ei sau depozite de 30000 euro lol. Poate stie cineva informatii suplimentare despre cum se poate obtine acest card!

Mai sunt si niste oferte aberante la

BRD Mastercard platinum 100e/an + 30e /vizita Priority Pass
Alpha Bank Mastercard World 250e/an keylounge
Raiff Mastercard Elite 500 ron/an Priority Pass

Daca mai stiti alte oferte acceptabile rog sa le postati aici.

Revin cu un raspuns pentru BCR ONE Visa Platinum in care se primeste un card de debit visa platinium si cu acesta un card priority pass cu intrari nelimitate si gratuite pentru detinator in lounge  priority pass . Taxa de 20 ron / luna + un rulaj minim de 6000 ron in cont / luna , nici vorba de obligatia de a veni cu salariu la ei  . Exista si optiunea de mutare cu salariu in cazul in care este de minim 6000 lei pentru a nu te mai complica cu mutatul banilor ->sau poti muta dintr-un cont in altul 6000 ron in fiecare luna in care se pierd 60 de bani ( 0.6 ron )  taxele interbacare bnr / tranzactie ( din RO )  nimic mai mult.
Best offer la ora actuala din Romania  pentru acest card visa platinium ( contine si o asigurare foarte buna de calatorie/sanatate/bagaje zboruri pierdute etc  ) + cardul priority pass .

Edited by rostogolus, 24 July 2019 - 20:21.


#34
Marin000

Marin000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 22.04.2019
Sigur nu plătești și la fiecare întrare o taxa?

#35
rostogolus

rostogolus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 07.06.2007

 Marin000, on 25 iulie 2019 - 03:01, said:

Sigur nu plătești și la fiecare întrare o taxa?
Nimic in plus testat in Zurich la 2 lounge-uri diferite

#36
jepetoz

jepetoz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 22.02.2018
Daca nu esti client BCR poti sa mergi sa deschizi acest pachet BCR one pur si simplu?? Eu nu am reusit, au zis ca trebuie ori sa am depozite peste 20000e sau salariu la ei 6000+!!
Nu inteleg cu rulajul...trebuie sa am cont si sa fac rulajul asta intr-o luna ca sa-mi ofere pachetul?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate