Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

Magic FM.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1721 replies to this topic

#19
olix

olix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 06.07.2006

View Post*Victor*, on Jul 24 2006, 14:04, said:

Îți dai seama ce era dacă îl mai și promovați.

va fi promovat streamui si siteul, cand va fi gata siteul. momentan pe site punem doar chestiile esentiale si atat.

#20
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Poate își mai schimbă postul denumirea de câteva ori, înainte să terminați site-ul. Oricum, baftă în continuare!

#21
olix

olix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 06.07.2006

View Post*Victor*, on Jul 24 2006, 14:46, said:

Poate își mai schimbă postul denumirea de câteva ori, înainte să terminați site-ul. Oricum, baftă în continuare!

crede-ma ca nu se va mai schimba denumirea

#22
claudiunou

claudiunou

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 29.06.2006
stiu ca acest MAGIAC FM ,face parte din acelasi trust ca si Kiss fm,dar cred ca era mult mai bine daca ramanea de la inceput la Uniplus radio,prindea mai bine un radio cu traditie,decat sa isi schimbe bazmaua cand vad cu nu mai sunt ascultati.Dar astea sunt carti deja facute,au facut loc la Kiss fm ,schimband si stilul la fostul Uniplus.....
Parca ar fi fost altfel daca ramanea si ala Radio Contact.


Sunt putin mai conservator,asta e... :death:

#23
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
mie mi se pare excelent radio-ul asta :D

#24
olix

olix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 06.07.2006

View Postclaudiunou, on Jul 24 2006, 18:28, said:

stiu ca acest MAGIAC FM ,face parte din acelasi trust ca si Kiss fm,dar cred ca era mult mai bine daca ramanea de la inceput la Uniplus radio,prindea mai bine un radio cu traditie,decat sa isi schimbe bazmaua cand vad cu nu mai sunt ascultati.Dar astea sunt carti deja facute,au facut loc la Kiss fm ,schimband si stilul la fostul Uniplus.....
Parca ar fi fost altfel daca ramanea si ala Radio Contact.
Sunt putin mai conservator,asta e... :death:

eu as fi facut din niplus/star radio contact ;) crede-ma ca e ok faptul ca s-a schimbat numele. asa se face si in afara. multe radiouri isi tot schimba numele.. sau sloganul si asta nu neaparat cand scade audientza..

#25
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006

View Postolix, on Jul 24 2006, 20:15, said:

eu as fi facut din niplus/star radio contact ;) crede-ma ca e ok faptul ca s-a schimbat numele. asa se face si in afara. multe radiouri isi tot schimba numele.. sau sloganul si asta nu neaparat cand scade audientza..
De ce și-ar schimba numele un radio de succes, mai ales dacă nu scade audiența (probabil nu scade că nu mai are ce să scadă)?

#26
olix

olix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 06.07.2006

View Post*Victor*, on Jul 24 2006, 20:24, said:

De ce și-ar schimba numele un radio de succes, mai ales dacă nu scade audiența (probabil nu scade că nu mai are ce să scadă)?

isi schimba numele sau sloganul ca sa nu devina monotonie ..

p.s. la Magic, daca nu stiati, sunt unii animatori dintre cei care au fost la Contact: Raluca Moianu, Cristi Hrubaru (de la Cronica Carcotasilor TV), Dominique Iancu, Liana Stanciu si Valentin Popa Scurtu la stiri dimineatza.

#27
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
Daca radioul si formatul este rasuflat , poate fi angajat si papa de la Roma , ca nu ajuta . Audientele o confirma , locul 10 pe Bucuresti .

N-am auzit ca mari radiouri din Europa  : N-Joy , Fritz , sunshine Live , Antenne Bayern , Sputnik , NRJ , Europe 1, Europe 2 , SkyRock , Fun Radio , OuiFM , Maxima FM , RMC ,  RMF FM , Radio Contact , RTL 102.5 , etc etc , sa isi fi schimbat vreodata numele in ultimii 15 ani .

De ce ? Pentru ca au succes si nu au nevoie de schimbarea numelui si regasirea audientei .

#28
olix

olix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 06.07.2006

View Postkingblana, on Jul 25 2006, 00:03, said:

Daca radioul si formatul este rasuflat , poate fi angajat si papa de la Roma , ca nu ajuta . Audientele o confirma , locul 10 pe Bucuresti .

N-am auzit ca mari radiouri din Europa  : N-Joy , Fritz , sunshine Live , Antenne Bayern , Sputnik , NRJ , Europe 1, Europe 2 , SkyRock , Fun Radio , OuiFM , Maxima FM , RMC ,  RMF FM , Radio Contact , RTL 102.5 , etc etc , sa isi fi schimbat vreodata numele in ultimii 15 ani .

De ce ? Pentru ca au succes si nu au nevoie de schimbarea numelui si regasirea audientei .

dar de ce zici ca radioul si forumatul sunt rasuflate? 1) radioul nu are cum sa fie rasuflat pt. ca este ceva nou. este un nume nou. 2) formatul a prins si inca prinde la lume, nu la majoritatea lumii, dar la un anume public prinde. eu stiu fosti ascultatori de contact care acum asculta cu placere Magicul !

#29
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
Contactul nu era pe locul 10 in Bucuresti nici cand se lua curentul pe Splaiul Independentei , si nu emitea  :lol:  :roflmaofast:

#30
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View Postkingblana, on Jul 25 2006, 11:21, said:

Contactul nu era pe locul 10 in Bucuresti nici cand se lua curentul pe Splaiul Independentei , si nu emitea  :lol:  :roflmaofast:
Si totusi care e filiera Uniplus - Star - Magic FM? Cel putin sub numele de Star si Magic vad ca difuzeaza cam acelasi gen de muzica.

#31
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
Uniplus . Audienta mica . L-au transformat in Radio Star . Audineta si mai mica . L-au transformat in Megic FM . Locul 10 in Bucuresti .

#32
ruben_timisoara

ruben_timisoara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,527
  • Înscris: 23.09.2006
Sezonul iubirii, la Magic FM
[ http://www.libertatea.ro/usr/galerie_poze/15-vedete-4_5290.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Pentru ca se apropie Valentine's Day, dar si Dragobetele, Magic FM s-a gandit sa le fie alaturi tuturor indragostitilor. Astfel, zi de zi, de luni pana vineri, Dominique Iancu intra in direct cu ascultatorii la concursul “Magic Dinner” si-i premiaza cu cate o cina romantica la un restaurant din orasul lor. Concursul a inceput pe 25 ianuarie si va dura pana la sfarsitul lunii februarie, timp in care nenumarate cupluri de indragostiti vor avea sansa sa petreaca momente de neuitat.

sursa:http://www.libertate...n...&sid=171854

#33
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View Postkingblana, on Jul 26 2006, 18:55, said:

Uniplus . Audienta mica . L-au transformat in Radio Star . Audineta si mai mica . L-au transformat in Megic FM . Locul 10 in Bucuresti .
RADIO STAR - cea mai buna varietate de muzica, asa aveau un slogan.
Mi se pare ca RADIO STAR a fost mai bun decat UNIPLUS,
Oricum si in prezent observ ca au inceput sa se extinda (au mai cumparat cateva statii).

#34
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
la inceput a fost star acum caraie croissantu' Magic mai hacana ce o sa behaie daca se termina MAgicu ??

Seven Days!!!! 90.8Mhz .. The cornuletzele lu tata Uniplusu ;)

Edited by Zvartoshu, 31 January 2007 - 01:44.


#35
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
Post excelent de radio. Muzica foarte buna, gen europa fm. Il ascult. Se receptioneaza si in Galati, in locul Kiss-ului. Acesta a fost mutat pe o alta frecventa.

#36
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Sa inteleg ca e pe 92.8? Auzisem si eu faza ca a cumparat frecventa 99.0 FM de la ALFA GALATI.
Ma rog, acum KISS FM si MAGIC FM fac parte doar din aceeasi familie, nu? Asa ca se explica distribuirea lor...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate