Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

Telekom elimina Cinemaraton din grila de programe si creste pretul unor servicii

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
pisiculverde

pisiculverde

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 01.08.2014
Dupa eliminarea in trecut a canalelor FilmBOX si a altor canale interesante, iata ca acum Telekom elimina si Cinemaraton din grila de programe. Motivul pare sa fie incheierea unui acord intre TLK si AKTA, vedeti https://www.media-ma...din-grila-akta/ si https://www.hdsateli...-akta-fara.html

In acelasi timp pretul pachetului de televiziune 'L' a crescut pe factura de la 9.7 euro + tva la 10.9 euro + tva. Aceasta crestere este la pachetul tv prin satelit, nu stiu daca au crescut pretul si la serviciile prin cablu.

Deci pretul serviciilor creste, in conditiile in care scade numarul/calitatea programelor din grila.

Exista variante alternative de tv prin satelit, inclusiv prepay (da, fara abonament!) care in aceste conditii devin din ce in ce mai atractive.

Din cate stiu, modificarea grilei de programe nu poate constitui o baza pentru rezilierea unilaterala a contractului fara despagubiri din partea clientului (in cazul in care inca este in perioada contractuala), insa cresterea pretului serviciilor fara acordul prealabil al clientilor poate duce la reziliere fara despagubiri?

#2
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,926
  • Înscris: 02.02.2007
e scos de vreo saptamana deja. plus internet de rahat..eu o sa migrez la digi, asap!

#3
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,054
  • Înscris: 20.06.2009
Bună dimineața!

P.S. Ai reușit să faci o ciorbă din toate informațiile alea! Scoaterea Cinemaraton nu are nimic de-a face cu scumpirea abonamentelor, care nu e doar la L, care a venit însoțită de înștiintări din partea firmei, care oferă posibilitatea de reziliere, care alte și alte chestii...

#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,361
  • Înscris: 01.12.2001
Marirea s-a facut doar la cei ce nu au solicitat rezilierea.
Am primit scrisoarea de marire, am trimis un mesaj ca nu imi convine si mi-au facut reducere.
Platesc pt. L 26 lei. Pt 5 STB. 2 de la ei si 3 personale.

#5
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,611
  • Înscris: 07.02.2003

View Postpisiculverde, on 11 decembrie 2018 - 21:41, said:

Deci pretul serviciilor creste, in conditiile in care scade numarul/calitatea programelor din grila.
Ca sa fie resurse pentru calitate se scoate din balastru.

Edited by andreic, 11 December 2018 - 23:50.


#6
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View Postpisiculverde, on 11 decembrie 2018 - 21:41, said:

Nu mai accesa acest site,nu este de încredere!

#7
danutz34

danutz34

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 23.11.2018
De ce spui asta?

#8
geobut

geobut

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 297
  • Înscris: 20.11.2018
E in lista de unsafe sites... probabil i-au prins cu malware cu site si deaceea i-au bagat pe lista siteurilor rele.

#9
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,493
  • Înscris: 15.09.2010

View Postrichi_e, on 11 decembrie 2018 - 21:45, said:

e scos de vreo saptamana deja. plus internet de rahat..eu o sa migrez la digi, asap!
Pe partea de internet nici Digi nu e grozav. La mine sunt întreruperi scurte, de cateva secunde si nici nu am alta firma la care sa ma mut.

#10
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015

View Postrichi_e, on 11 decembrie 2018 - 21:45, said:

e scos de vreo saptamana deja. plus internet de rahat..eu o sa migrez la digi, asap!
cred ca depinde mult de zona!

eu stau in centrul Buc, si daca si serverul de destinatie merge bine, pot descarca un DVD - 4.7 GB - in sub 2 minute MAXIM !!!

stiu, ca am facut-o ... i.e. imagini linux de pe torrente   (da, se folosesc torrentele pt imagini linux)

deci depinde mult si de unde stai, ce infrastructura e in zona ta....dar si de serverul de destinatie

#11
geobut

geobut

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 297
  • Înscris: 20.11.2018
Evident ca depinde de zona.
Ca la orice furnizor din zona asta, fie el fix sau mobil.
In unele zone merge mai bine X, in altele Y.

#12
postpost

postpost

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 08.12.2018
Tot anul asta au scos National Geographic nesimtitii de la Telekom. Au scos si  GinxTV si TCM.  


Bine ca pastreaza haznalele felixiste!  Posted Image Posted Image Posted Image
Niste pesedisti....si nimic altceva de spus!

View PostFreddy12, on 11 decembrie 2018 - 22:13, said:

Pe partea de internet nici Digi nu e grozav. La mine sunt întreruperi scurte, de cateva secunde si nici nu am alta firma la care sa ma mut.

Digi/RDS-RCS e cam singurul care  are servicii  cat de cat decente  in tara asta.
Fiindca alternativele sunt mult mai groaznice.

Edited by postpost, 11 December 2018 - 23:26.


#13
myCoCo16

myCoCo16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 25.01.2011

View Postgeobut, on 11 decembrie 2018 - 22:11, said:

E in lista de unsafe sites... probabil i-au prins cu malware cu site si deaceea i-au bagat pe lista siteurilor rele.

Stii tu ceva, dar nu cum trebuie. In lista de unsafe sites este mediamax.ro care era al unui magazin de telefoane mobile din Bucuresti, s-a vorbit de rau de ei pe mai multe site-uri, nu mai stiu de ce.
Recent domeniul mediamax.ro a fost preluat de media-max.ro, care nu avea nicio legatura cu acel magazin de telefoane.

#14
pisiculverde

pisiculverde

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 01.08.2014
Da, am facut o ciorba, insa chiar daca cresterea de pret si eliminarea posturilor sunt doua lucruri separate, ele sunt ambele negative si se potenteaza ducand la o scadere si mai mare a interesului meu de a mai ramane client Telekom. Evident ca nu am primit nicio informare cu privire la cresterea abonamentului, dupa cum nu am primit nicio informare despre scoaterea din grila a posturilor Cinemaraton si NG, nici prin posta, pe email, pe STB, pe SMS, pe nimic. Am vazut cresterea doar pe factura. Nici acum nu gasesc pe site-ul Telekom o informare oficiala cu privire la scumpire sau la scoaterea posturilor mentionate. Exista doua subiecte deschise pe forumul TLK cu privire la cele doua posturi eliminate https://forum.teleko.../post29112.html si https://forum.teleko...apoi-t8003.html insa niciun raspuns oficial si incurajator cu privire la reintroducerea lor. Daca tinem cont ca pretul a crescut, ar trebui sa fie vizibil mai bine (mai multe programe, sau de calitate mai buna), insa cel putin deocamdata este mai rau (dupa ce ca au crescut pretul mai si scot din programe). Daca le scot pe astea bune ca sa bage altele de calitate, care o fi calitatea aia, ce posturi baga in loc, si cand?

#15
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
multumiti frumos lu Deutsche Telekom si fratilor Paval de la Dedeman ! ... Posted Image

Edited by realduc, 12 December 2018 - 02:53.


#16
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015

View Postpostpost, on 11 decembrie 2018 - 23:26, said:

Tot anul asta au scos National Geographic nesimtitii de la Telekom. Au scos si  GinxTV si TCM.  

AM inteles ca toate posturile au scos GINX Tv

#17
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Incepand cu ultima factura au crescut tariful TV_L cu 1,5 euro/luna (cca 7-8 lei) in conditiile in care grila tv a scazut constant in calitate.

Cam asa face business Telekom, in Romania, din pacate.

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postpostpost, on 11 decembrie 2018 - 23:26, said:

Digi/RDS-RCS e cam singurul care  are servicii  cat de cat decente  in tara asta.
Fiindca alternativele sunt mult mai groaznice.

Eu unul am net de la RDS si TV de la UPC. Servicii excelente, la ambele firme, uptime 99.99%.

Am fost client la Telekom, adica mai bine zis Dolce. Exceptand vremea innorata in general am fost multumit de acest serviciu.

Edited by bumpocbum, 12 December 2018 - 09:32.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate