Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Asher (2018)

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,335
  • Înscris: 29.07.2013
Un thriller al carui personaj principal nu mai e vreun june prim plin de cotleti si patratele. Rolul principal e jucat bine de venerabilul Ron Perlman, un hit man care n-a reusit sa se pensioneze inca, e activ, chiar prea activ iar asta deranjeaza "papusarul".
Suspansul e prezent tot timpul, bine gradat.
IMDb il coteaza doar cu 5,5 dar, fiind lansat de curand, sunt sanse de crestere. Eu l-as cota pe la 8, fapt pentru care va invit sa-l vizionati.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nwfXcY55aPg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Ron Pelman nu mi-a placut niciodata, nu stiu daca l-am vazut intr-un fillm care sa nu fie de categoria B...

#3
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postjimi91, on 11 decembrie 2018 - 19:06, said:

Ron Pelman nu mi-a placut niciodata, nu stiu daca l-am vazut intr-un fillm care sa nu fie de categoria B...
E un actor foarte ok . Mie imi place cum joaca si am vazut multe filme cu el , chiar si seriale !

#4
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,335
  • Înscris: 29.07.2013

View Postjimi91, on 11 decembrie 2018 - 19:06, said:

Ron Pelman nu mi-a placut niciodata, nu stiu daca l-am vazut intr-un fillm care sa nu fie de categoria B...

N-ai vazut suficiente :)

Eu l-am remarcat in rolul lui Padre Salvatore din "Numele Trandafirului" si l-am recunocut cand era "Hellboy". Intr-adevar a avut putine roluri prime in filme de categorie A dar s-a descurcat onorabil in celel secundare.

#5
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postargonaut, on 11 decembrie 2018 - 20:40, said:


N-ai vazut suficiente Posted Image

Eu l-am remarcat in rolul lui Padre Salvatore din "Numele Trandafirului" si l-am recunocut cand era "Hellboy". Intr-adevar a avut putine roluri prime in filme de categorie A dar s-a descurcat onorabil in celel secundare.


Hellboy,mda :))...e un actor de categoria B....L-am vazut si eu in cateva productii mari, jucand in rol secundar, dar nu am fost impresionat, absolut deloc. Stiu ca a jucat intr0un serial cu motociclisti, am uitat cum se numeste...nu l-am mai urmarit fix din cauza actorilor, prea slabi

Iar daca tu dai nota 8 la un astfel de film, ma intreb, ce inseamna film bun pentru tine :)

#6
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,335
  • Înscris: 29.07.2013

View Postjimi91, on 12 decembrie 2018 - 00:38, said:

Iar daca tu dai nota 8 la un astfel de film, ma intreb, ce inseamna film bun pentru tine

Filmele bune pentru mine sunt alea care-mi plac Posted Image
Uneori poate sa-mi placa scenariul, altadata regia, cum sunt legate toate, imaginea, sonorul, cum lucreaza camera, montajul .... am mai multe repere si nu am sabloane.
De multe ori actorii buni i-am vazut in filme proaste ( imho ) si de multe ori am vazut filme care mi-au placut, realizate cu low buget si actori "de categorie B"- cum zici tu.
Nu te obliga nimeni sa iei de bune notele mele, standardele difera de la un om la altul, so, data aviatoare cand vezi ca dau un 8, ai libertatea sa nu te uiti Posted Image

Edited by argonaut, 12 December 2018 - 01:36.


#7
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
daca tie iti place ceva, asta nu inseamna ca e bun Posted Image... personal, incerc sa "critic" un film cat mai obiectiv, indiferent daca imi place sa nu. Filmele de categoria B, adica filmele care au un buget restrans, de regula, iti indica calitatea filmului, dar eu personal, ma uit la actori Posted Image...iar acest actor, nu e unul prea grozav Posted Image

Nici trailerul nu-mi place

Asta nu inseamna ca nu urmaresc si filme de categoria B Posted Image...stiu ca exista filme bune cu un buget restrans...dar nu prea am vazut filme bune cu actori slabi Posted Image

PS: imi iau zborul si ma uit la un serial Posted Image...sneaky pete Posted Image...un actor slabut, care nu-mi place, dar   omul a aratat ca are potential Posted Image

Edited by jimi91, 12 December 2018 - 16:48.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate