Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Zugraveala - inundatie vecini

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
qawHaq1

qawHaq1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 14.03.2014

View Postdorin_2k, on 10 decembrie 2018 - 19:41, said:

In acest caz? Zapada rece in balconul vecinului.
Condens pe tavanul lui.
Apare mucegaiul. Iarna nu-i ca vara.
E vreun vinovat?
Recupereaza dauna de la "iarna" ca a nins?
Răspunsul meu era pentru asta:

Quote

Doresc o renovare completa a apartamentului in curand si caut solutii pentru toate problemele
Am cumva cum sa izolez apartamentul, nu numai balconul avand in vedere ca renovez totul de la 0 astfel incat sa nu se mai infiltreze apa pana la mine?







View Postgeobut, on 10 decembrie 2018 - 20:08, said:

Teorie nene...
Eu vorbesc de practica.
N-are nci o sansa in instanta compania de asigurari sa fure banii vecinului... poate doar daca judecatorul e ruda cu avocatul companiei, s-au mai intamplat cazuri de blaturi din astea, dar la mize mari, nu la bani de tigari precum sumele la daune din astea gen o mana de lavabil.
Poveşti. Compania îşi recuperează banii aproape intotdeauna, indiferent de sumă. Mai gugăleşte şi tu după cazuri concrete, dacă chiar te interesează.

Edited by qawHaq1, 10 December 2018 - 23:21.


#20
geobut

geobut

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 297
  • Înscris: 20.11.2018
N-am ce Google sa folosesc.
Eu iti zic din practica.
A fost folosita asigurarea si de vecinul, care suspecta ca as fi eu vinovat de condensul lui desi i-am aratat care e problema care ii cauzeaza lui probleme. Ce crezi, m-a contactat cineva? Iti zic ca nu.
Sa vezi faza frumoasa, cand s-a spart o coloana, si fiecare vecin dadea vina pe cel de sus, cand coloana era sparta la ultimul etaj si era cascada de sus pana jos. Am fost singurul care s-a prins de treaba, desi am avut dauna cea mai mica... restul se certau ca prostii cu vecinul de sus ca il inunda intentionat... nici dupa ce le-am pus problema in fata nu credeau... stupid people.
Cine a avut asigurare si a considerat ca e avantajos sa o foloseasca a folosit-o, cine nu, a reparat treaba din bani proprii.

Ar fi si aberant sa incerce compania de asigurari sa trimita in judecata o astfel de prostie... pe langa faptul ca va costa mai mult sa faca prostia asta, nu au sanse reale de castig decat daca e ceva coruptie la mijloc.

#21
qawHaq1

qawHaq1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 14.03.2014
Prietene, eu vorbesc de cazurile în care există un vinovat şi agentul constatator a ajuns la o concluzie în sensul ăsta. Credeam că s-a înţeles din prima...

#22
geobut

geobut

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 297
  • Înscris: 20.11.2018
Te doare-n... ce constata agentul lor... nu valoreaza nici cat hartia igienica folosita... e doar o hartie pe care o depun la dosar sa justifice banii incasati de la companie de el, si sa justifice de ce ii da bani si asiguratului.
Daca ai sti cate invarteli se fac in firmele astea de asigurari nu ai mai tine partea lor... se fura cu sacul din firmele de asigurari pe baza de hartii emise doar cu scopul de a fura banii.
Ca exemplu am o cunostinta care si-a inlocuit masina distrusa de aproape 80.000 euro (e drept, cam atat a valorat la achizitie, cu aproximativ un an inainte) fara sa fi avut asigurare valabila la momentul daunei... s-a rezolvat ulterior din hartii sa se acorde despagubirile.

Edited by geobut, 11 December 2018 - 21:43.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate