Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Unde a dispărut... Zapp-ul

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#37
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
Eu vorbeam de raza de acoperire.
Cât despre puterea semnalului, dacă era mai puternic, aveai recepţie mai bună, deci auzeai interlocutorul. Întrebarea mea era dacă se puteau face celule sau staţii de emisie care să "bată" şi la 20-30 k.m.

#38
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
adica pustiulica asta
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wYpXTQPPRZg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sLezV20irlE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
mai aveau pe asta
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-o12jWQwfF0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#39
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018

 karax, on 11 decembrie 2018 - 18:06, said:

adica pustiulica asta
Aveau niste reclame destul de stupide, cu niste personaje foarte antipatice, nici nu-i de mirare ca nu le-a mers foarte bine afacerea in Romania, mai era o reclama dar n-am gasit-o nicaieri pe net insa, cu doi patroni tipici romani, burtosi, cu ceafa groasa, care se lafaiau la piscina, si unul din ei zice: "O mai facem odata?", si dupa ce celalalt aproba, trimite un mesaj prin SMS unui angajat sa verifice stocul pentru a zecea oara, iar angajatul incepe sa se dea cu capul de birou si sa strige "Nu din nou!", iar in timpul asta patronul zice pe un ton ingamfat: "Ha-ha, ii joc numai din tastatura!".
Nu stiu cui voia sa se adreseze reclama asta si ce mesaj voia sa transmita.

#40
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
stiu reclama ...parca tot la zapp era ...se facea reclama la minutele gratis pe telefon ...patronul avea minute  gratuite si isi permitea sa il bombardeze pe ala cu e-mailuri sa il puna sa verifice de 10 ori toate chestiile. Ceea ce e aberant pentru ca tu  la firma faci fix ce te-ai angajat in  contract sa faci iar  orele suplimentare sunt cu plata... asa ca reclama aia n-are sens ...

#41
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018

 karax, on 11 decembrie 2018 - 19:25, said:

Ceea ce e aberant pentru ca tu  la firma faci fix ce te-ai angajat in  contract sa faci iar  orele suplimentare sunt cu plata... asa ca reclama aia n-are sens ...
Pai ala era patronul roman, care isi batea joc de angajati, si pentru ca Zapp oferea SMS-uri nelimitate, isi permitea sa-i "joace din tastatura" si sa-i puna sa faca o treaba de zece ori doar ca asa voia el.

#42
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
e ilegal? angajatul respectiv n-avea decat sa reclame aplicarea clauzelor din contractul pe care l-a semnat  cu mana lui ....sau sa se adreseze protectiei angajatului (parca  era o institutie sau ceva de  genul )

#43
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018
E de prost gust, da impresia ca Zapp isi bate joc de angajatii romani si tine cu patronii care ii exploateaza. Si reclamele alea cu pustiul par sa trateze clientii ca pe niste idioti, cand vine copilul si le arata cum se conecteaza mobilul la computer si ei repeta miscarile ca niste zombii si repeta in continuu ca niste roboti: "Zapp...online. Zapp...online."

Prima reclama pe care am vazut-o de la Zapp, m-a facut sa ii evit, e un tip acolo cu o moaca care parca cere palme, si care vorbeste foarte ciudat, nu stiu sincer ce a fost in capul lor cu reclamele astea.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yNB6RSVm5Mg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#44
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
pai in vremea aia  abiaaparuse internetul si n-ah batranii erau depasiti iar tinerii , chiar  si copii stiau mai multe decat batranii...acuma sa te oftici  pe tineri sau ce?

#45
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
În afară de ultima, restul parcă-s făcute de retardaţi.
E bine să ştii să umbli cu netul, dar cine ştie să se descurce fără el, e cel mai tare!   :peacefingers:

#46
RealThing

RealThing

    Got rogue

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,547
  • Înscris: 06.02.2006
Ma uit asa la astia 2 mari critici, mai ales ca pe unul il stiu live, rupeati pe marketing ma nene, noroc ca aveti dupa ce sa beti apa (dupa altii) Posted Image

L.E. ma scuzati, 3 critici, unul si unul, inca ma intreb cum de nu va cauta firmele de head hunting :lol:

Edited by RealThing, 11 December 2018 - 23:50.


#47
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
Eram student atunci cand stateam la Bucuresti si am avut ocazia sa cunosc minunatul Zapp, eu aveam Connex, primul telefon mobil.

Patronul la care lucrau pe atunci fratele si cumnata (care era fratele cumnatei, hahaha, al meu lucra la cumnatu-so) trecuse de la Connex la Zapp ca era mai ieftinache. Si fix asa mi s-a parut Zapp, o retea pirat foarte ieftina.

Cumnata ii luase si maica-sii la Piatra-Olt un Zapp ca sa vorbeasca cu ea de la Bucuresti in retea. Si maica-sa atunci reziliase Romtelecom fix. La cutremurul din octombrie 2004 Zapp s-a blocat imediat. Nu putea sa-si sune mama sa-i spuna ca este OK la Bucuresti.

Jaf Online e parodierea acelei reclame by cumnata-mea. Posted Image

#48
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,437
  • Înscris: 31.01.2010

 djl, on 11 decembrie 2018 - 13:31, said:

Eu vorbeam de raza de acoperire.
Cât despre puterea semnalului, dacă era mai puternic, aveai recepţie mai bună, deci auzeai interlocutorul. Întrebarea mea era dacă se puteau face celule sau staţii de emisie care să "bată" şi la 20-30 k.m.

Bineinteles, si in acest moment in telefonia 2G sint celule care depasesc acei 34,65Km.
In CDMA erau statii care acopereau si peste 50Km raza, 450Mhz...

#49
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
pai la marile firme le e greu sa foloseasca  tehnologie de comprimare a datelor si convorbirii pe tehnologie 2g in loc sa bage la tehnologie noua pana la enspe g
mai ales ca asa ceva  le-ar reduce costurile enorm  ...si ar reduce si poluarea

tot ce  trebuie este  modificarea  algoritmului de la arhi banalul RAR pentru  transmisie live de date. ... plus ca mai sunt si alte metode de comprimare , mult mai bune

Edited by karax, 14 December 2018 - 09:23.


#50
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
Simplu: pentru voce foloseşti 2G, dacă ai nevoie de date multe te bagi la 4G-5G   :)

#51
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

 Neaceasca85, on 11 decembrie 2018 - 13:24, said:

Zap se citea, in reclame asa pronuntau, era pustiulache cu zap onlain, de 3 ori zicea. Dupa aia a fost cea cu Dumnezeu "You got prayers; Yes to all" si cumnata-mea citise ca da Cancel to all.

La NMT ti s-a mai zis ca nu era nici un avantaj pe semnal slab, sistemul scotea un guitzat lung si apoi se intrerupea convorbirea.

Asa imi guita mie gigi mobilul, si suntem in 2019 aproape, cand il apuca draci galgaie si ragaie si guita, nu mai aud nimic si imi sparge si urechile, eu am fost multumit de Zapp. am pastrat abonamentele pana la inchidere, nu stiu ce tot spuneti voi de semnal cand eu vorbeam la telefon din putul ascensorului,nu era perfect, dar pentru ce l-am folosit noi a fost impecabil

#52
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018

 Platon, on 14 decembrie 2018 - 12:47, said:

nu stiu ce tot spuneti voi de semnal cand eu vorbeam la telefon din putul ascensorului,nu era perfect, dar pentru ce l-am folosit noi a fost impecabil
Pai din ce oras esti, doar in anumite zone avea semnalul bun, in rest era varza, desi se lauda cu tehnologia CDMA care teoretic trebuia sa ofere o calitate mai buna a sunetului + viteza mult mai mare de internet mobil - cativa megabiti pe secunda, era enorm pentru mijlocul anilor 2000, dar vitezele reale obtinute de majoritatea, erau de vreo zece ori mai mici in practica.

Edited by PopaXXX, 14 December 2018 - 13:29.


#53
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,104
  • Înscris: 25.02.2007

 KyKyKyKy, on 10 decembrie 2018 - 15:15, said:

S-a făcut pe dracu să-i ia, că încă apare 226-06 și WhatsApp tot nu își face backup pentru că zice că se află telefonul în roaming. Posted Image
Hm, ne-abonamentul ala de 5Euro (de vreo 3 luni luat) l-am primit cu numar de Zapp, 0787xx, tot cu 226-06 si face back-up la whatsapp.
(unii au impresia ca e numar de Vodafone)

#54
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
'Zapp' ca şi denumire comercială când a apărut mai exact. Că-s curios dacă au avut şi reţeaua N.M.T. în portofoliu puţin.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate