Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Eon my life

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
vldsnz97

vldsnz97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 22.04.2018
Am activat factura electronica pe eon my life si mi-au trimis  email ca pot sa trimit indexul, insa eu nu am ales trimiterea indexului pe net, ci vreau sa vina acasa sa il citeasca, am termen pana pe 14, stiti daca mai vine acasa cu citirea daca am activat factura electronica?

#2
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
estimeaza ei ceva, pe baza consumului din ultimii ani din aceasi perioara + ultima perioada + alte statistici.
la cateva luni vin ei fac o citire si regulalizeaza.

Edited by arg, 10 December 2018 - 14:03.


#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Nu are legatura una cu alta. CItirea de catre un angajat E.On se face o data la 3 luni. Tu daca vrei sa trimiti citirea o poti face in celelalte doua luni. Daca nu trimiti autocitirea iti vor estima ei o valoare, probabil ce ai avut anul trecut in aceeasi luna.

#4
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,259
  • Înscris: 08.11.2016
Nu vine nimeni decat la regularizare, tu trebuie sa citesti indexul si sa-l introduci pe site.

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
factura electronica poate fi activata/dezactivata in orice moment de la tine din contul online.

#6
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,110
  • Înscris: 05.06.2002
trimiti indexul ca sa te taxeze la cat ai consumat, nu la estimare. angajatul o sa-ti vina acasa o data la vreo jumatate de an sa vada daca bate ce ai declarat tu cu consumul real.

#7
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postvldsnz97, on 10 decembrie 2018 - 13:56, said:

Am activat factura electronica pe eon my life si mi-au trimis  email ca pot sa trimit indexul, insa eu nu am ales trimiterea indexului pe net, ci vreau sa vina acasa sa il citeasca, am termen pana pe 14, stiti daca mai vine acasa cu citirea daca am activat factura electronica?

Nu mai vine nimeni acasa, decat o data la 6 luni, la regularizare. Mai bine citesti tu si il declari pe net.

#8
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007
Dacă nu trimiţi indexul, la expirarea perioadei vor factura consumul estimat, ce va fi regulat ulterior Posted Image

#9
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,110
  • Înscris: 05.06.2002
consumul sau el?

#10
LivTED35

LivTED35

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 24.11.2018

View PostMembruAnonim, on 10 decembrie 2018 - 14:04, said:

Nu are legatura una cu alta. CItirea de catre un angajat E.On se face o data la 3 luni. Tu daca vrei sa trimiti citirea o poti face in celelalte doua luni. Daca nu trimiti autocitirea iti vor estima ei o valoare, probabil ce ai avut anul trecut in aceeasi luna.

Eu am activat plata prin card si am card e-on. Am si o conventie de plata cu ei si vin baietii doar de doua ori pe an. In rest le trimit eu index-ul, nu este asa complicat.

P.S. Fa o conventie de plata din myaccount ca sa nu platesti la pret mai mare KW pe care ii depasesti din contract. Sti ce consumi si asa iti faci conventia. Spre exe: daca in luna x consumi 200 kw si tu ai conventie 150 km, cei 50 kw ii vei plati cu pret mai mare.

Edited by LivTED35, 10 December 2018 - 15:12.


#11
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,991
  • Înscris: 15.06.2007

View PostFane, on 10 decembrie 2018 - 15:05, said:

consumul sau el?
portofelul

#12
vldsnz97

vldsnz97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 22.04.2018
Știți cum pot descarca facturile în format pdf?

#13
paulleu

paulleu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 17.12.2018

View Postvldsnz97, on 13 decembrie 2018 - 20:11, said:

Știți cum pot descarca facturile în format pdf?

de pe email?....pai dai save la atasamentePosted Image ..........

View Postrosix, on 10 decembrie 2018 - 14:15, said:


Nu mai vine nimeni acasa, decat o data la 6 luni, la regularizare. Mai bine citesti tu si il declari pe net.
sau suni pe telefon,la numerele de pe site....eu asa procedez,si trimit indexul.
vezi sa te incadrezi in peroada de facturare(esti anuntat pe e mail),daca nu faci asta...nu stiu,e posibil sa te trezesti cu facturi estimative plus penalizari.
este mult mai bine cu autocitire,asa stii mereu cat consumi,si nu te trezesti cu vreo surpriza la regularizare.

#14
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
au dat drumu la site? ca parca era oprit pentru mentenanta.

#15
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Nu a fost oprit.

e.on My Line.

View Postvldsnz97, on 13 decembrie 2018 - 20:11, said:

Știți cum pot descarca facturile în format pdf?
Nu poti, dar ai posibilitatea de a exporta datele principale intr-un fisier Excel. Stanga sus, intri in meniu (cele 3 liniute orizontale) - Facturi gaze naturale - stanga jos apare butonul de export Excel.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate