Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Eshopwedrop - pareri

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
134 replies to this topic

#37
keopssxx

keopssxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.11.2009
Despre http://www.directuk.co.uk/ro , chiar nu știe nimeni?! Iti oferă adresa fizica iar în 6 zile lucrătoare ai coletul la usa în România. Sunt de 10-12 ani pe piața.

#38
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,427
  • Înscris: 10.04.2009
nu am testat acel site, dar de prime days am luat o gramada de acareturi (din DE, IT & UK) ce nu puteau fi trimise in RO, prin ESWD

[ https://images2.imgbox.com/0f/20/24hRmm7k_o.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://images2.imgbox.com/cc/eb/7X2dOx3V_o.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://images2.imgbox.com/f3/3c/lWd0cmdt_o.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

in realitate au fost 52 lei de plata (deci nu au estimat chiar rau :D)

chiar daca sunt singurii care aduc in tara produse ce nu pot fi livrate aici, merita zic eu

#39
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Aduc si de pe alte continente?

#40
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,427
  • Înscris: 10.04.2009
doar IT, DE, UK, Polonia & SUA

#41
crimary1

crimary1

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.07.2020
Va salut ! Daca imi comand tutun pt uz personal din Germania, sunt probleme ? Se taxeaza altfel ?
Multumesc !

#42
thomasdivx

thomasdivx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 01.11.2006
De Black Friday au avut o promotie cu 4 pachete +1 gratis (voucher 50 lei) la pachetele primite si procesate pana in 15 decembrie. Maxim 3 vouchere.
Pe primul l-am prins fara probleme.
La al doilea insa la 2 pachete au intarziat si au fost procesate pe 16 (sosite pe 15). Cu cateva insistente la serviciul clienti s-a rezolvat si l-au acordat si pe al doilea.
Poate sunt eu mai baftos, nu stiu, insa si cand mi s-a pierdut un pachet am fost despagubit la total valoare de catre ei, fara probleme. Nu am ce reprosa serviciului clienti.

#43
thomasdivx

thomasdivx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 01.11.2006
Brexit.
Colet din UK - 38 lire, vine aprox 212 lei.    TVA-ul e 25%, ptr. ca brexit. Asta e, zic eu.
Insa un calcul de livrare arata asa:

Valoare totala colet  (cu TVA) 65,37 Lei
Plati vamale import efectuate in numele clientului 31,58 Lei
Comision de vămuire la import 29,9 Lei
Comision vamal de import 9,9 Lei
TOTAL DE PLATA 136,75 Lei

Adica vama dubleaza lejer transportul. Am zis ca e primul si ultimul ce depaseste 22 Eur valoare (limita inferioara de taxare).
Insa eshopwedrop a renuntat de pe 15.febr.2021 la comisioanele lor de vămuire la import 29,9 Lei + Comision vamal de import 9,9 Lei.
Si deja arata mai bine. Scade cu aprox. 40 lei.
Insa o sa incerc sa iau ce am nevoie sub 22E, eventual mai multe transporturi, scapi de tva si la consolidare iesi cu 15-20 lei colet, poate 25 (eu iau cate 7,8,9, 10, peste chiar).

#44
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,427
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://images2.imgbox.com/ca/bc/b8Ntyi5v_o.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

s-a cam zis cu comenzile pe Germania... odata cu scumpirea asta...

un lucru bun totusi aparitia depozitului din Franta... desi acolo nu prea sunt oferte precum in Germania :(

#45
thomasdivx

thomasdivx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 01.11.2006
Au dat in compensare bonus de BF2021  2021 puncte = 505,25 lei pe care poti sa ii  folosesti ptr. transport.

#46
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,427
  • Înscris: 10.04.2009
da, intre timp am bagat deja 3 comenzi pe Germania :D

m-am uitat si pe celelalte adrese unde au depozitele: IT, FR & UK si tot pe Germania sunt mai bune preturile (chiar si cu scumpirea transportului)

#47
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,427
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://images2.imgbox.com/bc/ec/HBoRbVwP_o.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

prima comandă şi pe Franţa :)

plasată pe 27/11 azi ajunsă la ei... totul a decurs şnur

#48
thomasdivx

thomasdivx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 01.11.2006
Am si eu una din Fr ajunsa in RO, astept inca vreo 3 sa ajunga si apoi le iau (consolidarea).

Nu stiu de ce aveam impresia ca, Collisimo e extrem de scump.

Poate ptr. ca "prietenii francezi" pun transport pe ebay de 20-30-50 euro?

#49
D-Nblog

D-Nblog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 01.02.2015

View Postthomasdivx, on 20 noiembrie 2021 - 22:35, said:

Au dat in compensare bonus de BF2021  2021 puncte = 505,25 lei pe care poti sa ii  folosesti ptr. transport.
Eu am valoare 577 lei. Uau! Expiră alea? Am fost și client blue. Aveam ceva ș-acolo, nu le-am folosit. Am avut niște vouchere, au expirat :( .

#50
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,427
  • Înscris: 10.04.2009
nu expiră, doar dacă le transformi în voucher, acela va expira :D

cu ele poţi să stai în cont şi 5 ani... cu voucherul parcă 2 luni, după care îl pierzi :)

#51
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,427
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://images2.imgbox.com/9e/e1/M1rQhyyq_o.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#52
thomasdivx

thomasdivx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 01.11.2006
Doresc sa iau ceva lucruri de prin Elvetia. Stie cineva o varianta?
In afara de un prieten pe care l-am stresat cam 2 ani sa imi aduca ceva cand ajunge nu am gasit alta solutie.
Nemtii au https://www.deutsche-lieferadresse.com, insa trebuie sa ridice personal marfa.

#53
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,427
  • Înscris: 10.04.2009
a comandat cineva de pe UK recent?

am o comanda, este de £40... de pe Google Store (mi-am facut curaj sa plasez, desi am zis ca renunt la UK)

trebuie formalitati ceva? sau vine tot ca si celelalte?

#54
cosmin_cosmin_1

cosmin_cosmin_1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 09.03.2004
Salutare. Cineva care a plasat recent comenzi din SUA, imi poate spune cam in cat timp apare pachetul in panelul clientului dupa ce trackingul spune ca s-a facut livrarea la depozit?
Am un pachet ajuns de 3 zile dar nu mi-a aparut in lista de pachete sosite. I-am contactat si prin email dar nu mi-au raspuns.
Am mai dat comenzi din SUA acum cativa ani, dar nu imi amintesc sa fi avut astfel de probleme.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate