Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Controller pentru PC-Windows

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
EskillBasil

EskillBasil

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 28.04.2017
Buna seara! Doresc sa achizitionez un controller wireless pentru gaming (mai toate genurile). Doresc ca acesta sa functioneze atat pe windows 10, cat si pe 7. Bugetul este de maxim 300 de lei. Imi doresc ca acesta sa fie precis (stick-urile analog) in Fps-uri (momentan folosind un controller bluetooth Marvo GT-60 care nu este precis deloc), sa fie compatibil cu toate jocurile de pe Steam (va fi folosit si impreuna cu un Steam Link, insa va fi conectat la PC) si sa fie durabil.
M-am gandit la urmatoarele modele:
1. Xbox 360 controller cu adaptor pentru windows jr9-00010 (insa nu stiu daca merge pe windows 10 si nu stiu daca vine cu cablu pentru conectare prin fir).
2. Xbox one controller cu adaptor (din ce am citit, modelul de adaptor cu care vine este cel slim, care nu stiu daca poate fi facut sa functioneze pe 7. Am inteles ca butoanele RB se strica destul de des, aveti experiente de genul?).
3. Steam controller (mi se par cam ciudate acele trackpad-uri).
Eu as inclina catre varianta a doua (avand si jack de 3.5), insa nu gasesc un pachet cu controller si adaptor phat pe nicaieri. Este diferenta mare intre el si cel de 360? Cam cat tin bateriile la ele?
Astept raspunsuri, va multumesc!

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Ia controller de Xbox One S. Are bluetooth

Eu am unul de vreo jumatate de an si sunt foarte multumit (l-am prins la promo si am bluetooth la laptop).

Plus ca e compatibil nativ atat cu Win cat si cu Steam.

Controllerul steam e dubios tare.

Bateriile tin in functie de cat joci si ce baterii ai.

Prin bluetooth am impresia ca nu functioneaza jack-ul, dar si castile tot prin bluetooth mi-s deci n-am unele cu 3.5 sa incerc.

La controllerul de XOne simplu, cel fara bluetooth, trebuie cumparat adaptorul pentru PC separat, nu vin la pachet.

Comparativ, am avut x360 vreo 7 ani. Atat consola cat si la PC controllerul. Intr-adevar, pare mai robust/ durabil.

Edited by Lex404, 07 December 2018 - 20:08.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate