Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Lukoil cea mai proasta benzina ?

- - - - -
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#1
kalu4u

kalu4u

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 180
  • Înscris: 02.07.2018
Benzina si motorina din Romania sunt de cea mai slaba calitate din lume, si in acelasi timp printre cele mai scumpe din lume,dar dintre toate statiile la lukoil mi se pare cea mai slaba dintre toate.
Ca si pret este cea mai ieftina din Romania.
Voi ati avut probleme cu masinile dupa ce ati alimentat de la ei pe perioade mai lungi?

#2
LivTED35

LivTED35

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 24.11.2018
Eu din 2004 alimentez la lukoil si mi s-a parut cea mai buna benzina. Cand am mai alimentat in alte parti mi s-a parut ca masina imi face probleme. Am alimentat la un peco noname si mi-a inceput sa mearga cu intreruperi. Noroc ca am alimentat numai de 100 lei si am avut unde sa mai bag niste aditivi la sticla si inca de 100 ron de 99 din lukoil si am rezolvat problema (cred ca avea apa). Tata foloseste numai din petrom si este foarte multumit. Depinde de masina, om si obicei.

#3
RCmake

RCmake

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 08.10.2011
Eu am avut probleme cu motorina de la Petrom acum circa 3 ani(injector infundat). De atunci fug de benzinariile Petrom ca dracu de tamaie...

#4
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,408
  • Înscris: 20.02.2008

View Postkalu4u, on 07 decembrie 2018 - 14:37, said:

Benzina si motorina din Romania sunt de cea mai slaba calitate din lume, si in acelasi timp printre cele mai scumpe din lume,dar dintre toate statiile la lukoil mi se pare cea mai slaba dintre toate.
Ca si pret este cea mai ieftina din Romania.
Voi ati avut probleme cu masinile dupa ce ati alimentat de la ei pe perioade mai lungi?
Rahat. La noi toate chestiile sunt cele mai proaste din lume. Nu stiu cum se face ca unul nu zice ca romanul e cel mai prost din lume. Desi cam asa e.
Dacopati. Tunele pe sub Bucegi. Daci mandri. Leaganul civilizatiei.

... neam de miorita de fapt.

#5
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,342
  • Înscris: 03.04.2004
Cele mai slabe mi se par Petrom 95 si Mol 95 (care de fapt e tot de la Petrom luata si vanduta la pret 'unguresc' ca astia nu produc nimic in RO).
Din 2010 pun de la lukoil si de 95 si de 98 si n-am avut vreodata probleme cu ambele, pentru mine cel putin sunt cel mai ok de pe piata noastra.
De Rompetrol ma abtin, nu e nici rea nici buna cea de 95, poate doar de curatarea injectoarelor sa merite o data la cateva luni...

Edited by emanu900, 07 December 2018 - 14:50.


#6
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015
Benzina de la lukoil mi se pare cu mult mai buna decat cea de la rompetrol si petrom, cea de la rompetrol de multe ori are apa in ea....si se consuma cu mult mai repede fata de cea de la lukoil.
Cu un plin facut la lukoil merg mai mult decat cu un plin facut la petrom si rompetrol.

Edited by diegodanny, 07 December 2018 - 14:52.


#7
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,920
  • Înscris: 18.12.2007

View Postioppo, on 07 decembrie 2018 - 14:46, said:

Rahat. La noi toate chestiile sunt cele mai proaste din lume. Nu stiu cum se face ca unul nu zice ca romanul e cel mai prost din lume. Desi cam asa e.
Dacopati. Tunele pe sub Bucegi. Daci mandri. Leaganul civilizatiei.

... neam de miorita de fapt.

Ia in considerare faptul ca initiatorul subiectului intreba acum cateva zile ce numar de inmatriculare ar fi greu de citit Posted Image

#8
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

View Postkalu4u, on 07 decembrie 2018 - 14:37, said:

Benzina si motorina din Romania sunt de cea mai slaba calitate din lume, si in acelasi timp printre cele mai scumpe din lume,dar dintre toate statiile la lukoil mi se pare cea mai slaba dintre toate.
Ca si pret este cea mai ieftina din Romania.
Voi ati avut probleme cu masinile dupa ce ati alimentat de la ei pe perioade mai lungi?
depinde de: masina, motor, talpa si cerinte.

Edited by arg, 07 December 2018 - 14:52.


#9
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,666
  • Înscris: 10.10.2011
eu bag de toate  in masina dar de vreo 2 luni lukoil de aia sport ca e la pret de 95 in wk.

#10
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View Postzile_san, on 07 decembrie 2018 - 14:52, said:

eu bag de toate  in masina dar de vreo 2 luni lukoil de aia sport ca e la pret de 95 in wk.
Si cea de 95 este buna, ma refer la ecto plus, ca sunt doua tipuri de 95 la lukoil: euroluk si ecto plus, ecto plus are aditivi fata de euroluk si da performanta asemeni celei de 98:
http://lukoil.ro/ro/ForMotorists/Fuel

Edited by diegodanny, 07 December 2018 - 14:58.


#11
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostAlexEn, on 07 decembrie 2018 - 14:50, said:

Ia in considerare faptul ca initiatorul subiectului intreba acum cateva zile ce numar de inmatriculare ar fi greu de citit Posted Image
Si ca stie ca nu se slefuieste vopseaua intre straturi.Posted Image

Edited by myshyk, 07 December 2018 - 15:00.


#12
RoD1

RoD1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 11.05.2008
Niciodata nu bag de la lukoil

Edited by kommodore_ss, 07 December 2018 - 15:00.


#13
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,206
  • Înscris: 23.08.2014

View Postkalu4u, on 07 decembrie 2018 - 14:37, said:

Benzina si motorina din Romania sunt de cea mai slaba calitate din lume, si in acelasi timp printre cele mai scumpe din lume,dar dintre toate statiile la lukoil mi se pare cea mai slaba dintre toate.
Ca si pret este cea mai ieftina din Romania.
Voi ati avut probleme cu masinile dupa ce ati alimentat de la ei pe perioade mai lungi?
Asa, si spui asta bazat pe ce?
Hai sa iti spun eu realitatea.Parcul auto din Romania este foarte vechi, si romanul cand i se strica masina de 20 de ani, cu siguranta ca benzina e vinovata.

#14
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View Postmyshyk, on 07 decembrie 2018 - 15:00, said:

Si ca stie ca nu se slefuieste vopseaua intre straturi.Posted Image
O slefuieste pe sub strat Posted Image

#15
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
Eu bag exlusiv de la Lukoil.

#16
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

View Postkalu4u, on 07 decembrie 2018 - 14:37, said:

si in acelasi timp printre cele mai scumpe din lume

In Romania gasesti aproape cea mai ieftina benzina din UE.

https://autotraveler...ml#.XAp0lFVKhhE

Iar Lukoil nu mi se pare nici mai buna dar nici mai proasta decat altele.

Edited by giuliani, 07 December 2018 - 15:29.


#17
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Mol95 de 20 de ani, nici o problema. Probabil depinde mult si de statiile locale, a adevarat ca eu locuiesc in Ardeal si aici oamenii sunt alta factura morala.

#18
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 08.10.2004
benzina de lukoil e buna. motorina e slaba
benzina de mol e slaba, motorina e buna.

dar cel mai mult conteaza statia de unde pui. (vechime, rulaj marfa, intretinere tancuri..etc). chiar daca rafinaria livreaza aceeasi benzina in cisterna..in 2 statii diferite vei avea 2 tipuri de benzina diferite...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate