Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Plati cu Google Pay si card bancar in Romania

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
845 replies to this topic

#109
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

 mirel3003, on 15 iulie 2019 - 08:39, said:

Nu inteleg ce se tot coiesc astia de la Google si nu dau drumu oficial si la noi in Romania la Google Pay... sunt sigur ca ar avea multi clienti.
Pai si eu cred ca sunt mult mai multi cu android decat cu iOS. Nu am vazut o statistica.

#110
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Am vazut ca sunt cativa care au instalat .apk google pay

Nu prea as vrea sa merg pe metoda asta, astfel ca singura solutie este VPN. Insa nu am reusit. Primeam in continuare mesajul "aplicatia nu este disponibila in tara dvs.".

Cine a reusit instalarea cu un VPN? Care au fost pasii?

#111
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 04.10.2007

 MembruAnonim, on 15 iulie 2019 - 09:12, said:

Am vazut ca sunt cativa care au instalat .apk google pay

Nu prea as vrea sa merg pe metoda asta, astfel ca singura solutie este VPN. Insa nu am reusit. Primeam in continuare mesajul "aplicatia nu este disponibila in tara dvs.".

Cine a reusit instalarea cu un VPN? Care au fost pasii?
Si daca reusesti sa o instalezi prin VPN tot nu rezolvi nimic, deoarece nu vei putea sa iti inrolez cardul daca nu ai un card din strainatate.... Sa rezolve si sa implementeze in Romania, asta e solutia.

#112
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Insa cu .apk-ul pt Romania va merge sa imi inrolez cardul.

#113
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Eu am inrolat card virtual revolut cu IBAN de UK si cu o adresa aiurea, formata din cifre.
Nu am incercat nicio plata pentru ca am BTPay, si apoi mi-e ca vede localizarea platii si imi blocheaza cardul, cu toate ca nu m-ar afecta, dar mi-e sa mnu am probleme cand or veni oficial.

#114
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 04.10.2007

 MembruAnonim, on 15 iulie 2019 - 09:24, said:

Insa cu .apk-ul pt Romania va merge sa imi inrolez cardul.
Atunci cand va fi lansat vor avea automat parteneriat si cu cateva banci din Romania (vezi cazul Apple Pay)

#115
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Ceva informatii noi despre cand se va lansa si la noi? Imi vine greu sa cred ca Google nu vrea o parte din placinta la care are acces acum Apple.

Edited by MembruAnonim, 15 July 2019 - 09:33.


#116
odob

odob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 11.02.2008
Eu folosesc zilnic Google Pay cu Revolut de peste un an, fara nici o problemă. Locația e activata, vad fiecare plată unde a fost făcuta pe hartă. Nu am schimbat adresa pe Revolut deoarece am cardul de mult timp, când toate aveau bin de UK iar pe Google Pay am adresa mea de România.

Ce am observat că lipsește la plățile făcute în România e că nu vede corect categoria și detaliile comerciantului. De exemplu o plată făcută la McDonald's Romania apare ca "Premier Restaurants" și cam atât, dar una făcută la McDonald's Austria apare ca "McDonald's" iar sub detalii ca: fast food restaurant, adresa, website, chiar și ceva promoții. In unele locații primeam notificare de la Google Pay de genul "Welcome to Spar, you can pay here with Google Pay" (nu exact așa, scriu din amintiri).

#117
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Cum ai instalat Google Pay?

#118
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Eu am alta problema, nu merge completarea automata a datelor cardului pe anumite siteuri.
Desi la magazin pot plati foarte rapid prin NFC cu ING, desi am in contul Google (atat pe laptop/desktop) cat si in telefon salvat acel card, ei bine pe laptop/PC merge completarea automata, pot alege cardul, in timp ce pe telefon nu merge, nu apare, trebuie sa pun manual datele.
Am incercat la Engie, Vodafone, Enel... nu merge.

E vreo limitare, gresesc eu sau cum por rezolva? Nokia 6.1

#119
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
...
Salut, asta pentru că în Romania, MC Donald's este franciza!

Edited by Danielms, 01 September 2019 - 10:21.


#120
rick23ro

rick23ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 01.08.2007
Hey, tocmai am activat gpay cu cardul Visa revolut cu bin de uk, deci nu mai e limitat la mastercard. Am adresa de România pe cont.
Mai am un revolut MasterCard cu bin de Franța dar pe ăla nu a mers activat gpay.

#121
killer2015

killer2015

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 05.02.2015
cu cardul de la brd se poate plati ?

#122
eumorocanosul

eumorocanosul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 02.02.2009

 killer2015, on 19 septembrie 2019 - 17:37, said:

cu cardul de la brd se poate plati ?

Nu

#123
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
Romania nu este pe harta. Ce țară mică suntem, google nu se uita la noi.
https://www.androidp...national-banks/

#124
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Suntem la rand si daca este sa fim obiectivi, ar trebui sa urmam si noi in noul val. Nu vad inaintea cui din lista aia am putea fi.

#125
warganizm

warganizm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 09.11.2006
Pentru cei care întreabă de instalarea aplicației google pay. Dacă doriți să o luați din store nu are nicio legătură cu IPul, drept urmare folosirea VPN nu este o soluție.
Restricția aplicațiilor in store se face pe baza codului de tara din firmware.
Cine vrea aplicația din store va trebui să instaleze unul din firmware-urile care aparțin unei țări suportate de google pay.
Pentru Samsung se poate folosi Sammobile cu Franța ca și Product Country Code: https://www.sammobil...e/SM-N975F/XEF/

Edited by warganizm, 28 September 2019 - 07:57.


#126
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006

 warganizm, on 28 septembrie 2019 - 07:56, said:

Pentru cei care întreabă de instalarea aplicației google pay. Dacă doriți să o luați din store nu are nicio legătură cu IPul, drept urmare folosirea VPN nu este o soluție.
Restricția aplicațiilor in store se face pe baza codului de tara din firmware.
Cine vrea aplicația din store va trebui să instaleze unul din firmware-urile care aparțin unei țări suportate de google pay.
Pentru Samsung se poate folosi Sammobile cu Franța ca și Product Country Code: https://www.sammobil...e/SM-N975F/XEF/

Nu e adevărat. Eu am firmware de Ro și am Google pay instalat din google play. Încercați Psiphon, dacă nu merge luați pe rand toate VPN-urile cotate bine de pe google play.
Plătesc cu telefonul de mai bine de un an, cu revolut inserat în Google Pay.
Ideea e ca tot traficul trebuie sa fie rutat prin VPN nu numai browserul.
Cu același VPN treci fără probleme de *the great firewall of China*..

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate