Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 

Localuri unde se mananca bine (Cluj)

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Ralu2272

Ralu2272

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 30.11.2018
Salut! O sa ma mut in Cluj in curand si as vrea sa imi recomandați niste restaurante/localuri/puburi etc unde se mananca bine si/sau au home delivery. Din moment ce nu gatesc fiindca nu-mi place/nu ma pricep, voi manca exclusiv in oras. Am gasit mai multe pe google, urmeaza sa le iau la încercat. :)) Ziceam ca poate veniți voi cu niste recomandari. Inca nu stiu zona unde voi sta (posibil in Zorilor sau Manastur) asta ca sa-mi puteți recomanda localuri din apropiere.
*Nu (prea) ma interesează nu stiu ce restaurante de fitze/fancy, dar le puteți menționa si pe alea.
Merci.

#2
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Big Belly, Toskana.

Instaleaza Food Panda sau HipMenu

#3
the_ice_master

the_ice_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 20.03.2008
Gentlemen's

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Ralu2272, on 06 decembrie 2018 - 00:12, said:

Salut! O sa ma mut in Cluj in curand si as vrea sa imi recomandați niste restaurante/localuri/puburi etc unde se mananca bine si/sau au home delivery. Din moment ce nu gatesc fiindca nu-mi place/nu ma pricep, voi manca exclusiv in oras. Am gasit mai multe pe google, urmeaza sa le iau la încercat. Posted Image) Ziceam ca poate veniți voi cu niste recomandari. Inca nu stiu zona unde voi sta (posibil in Zorilor sau Manastur) asta ca sa-mi puteți recomanda localuri din apropiere.
*Nu (prea) ma interesează nu stiu ce restaurante de fitze/fancy, dar le puteți menționa si pe alea.
Merci.

Zama

Nuka Bistro

#5
Patiserul

Patiserul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 17.05.2018
La orice restaurant cu steluta Michelin.

#6
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,246
  • Înscris: 06.01.2007

 Patiserul, on 06 decembrie 2018 - 01:02, said:

La orice restaurant cu steluta Michelin.
Adica te referi la popasurile de tir, da?
Ma, sa stii ca sunt de-acord cu tine, dar nu toate sunt OK, doar cele de la 2-3 stele in sus au ciorba buna de fasole si mici  cu 2 stele Scarlatescu.

Acum, la modul serios, prin zona ardealului, cel mai bine se mananca la tiristi, pentru ca nu au mancare neaparat ardeleneasca ci retete mai nationale.
Mai ales daca esti moldovean, o sa ai o mare problema cu mancarea.
Mai bine iti cumperi de la carfur, au mancare gatita, nu stiu cate stele Michelin au mancarurile alea pe-acolo, dar poti sa intrebi.
Painea in schimb e buna, aici n-o sa ai probleme.

#7
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,963
  • Înscris: 24.01.2012
Mie imi place mancarea de la Fair-play, ciorba de burta e excelenta, portii mari, crajma fara fite, chiar da in "de cartier", preturi OK.
Daca iti comanzi ciorba de burta, nu comanda si felul 2.

Mergeam des la Roata, atmosfera faina, mancare buna, romaneasca, fara mari pretentii, dar curat si placut, preturile bunicele.

Aproape zilnic mergeam la Apartament 1, pe Calea Turzii, atmosfera prieteneasca, fara fite, oameni faini, meniul zilei foarte ok, desi portiile cam micute pentru apetitul meu.
Sunt si pe fb, gasesti meniul acolo.

Mai mancam sporadic prin centru, Nuka, Bujole, Charlie, Joben etc, mancare buna, dar preturi destul de mari.

In ultimul timp mai mancam la Moldovan, in Buna Ziua, carmangerie combinata cu un fel de fast-food, mancarea nu foarte grozava, dar e corecta, preturile asemenea.

No, bafta!

Edited by LouisCyphre, 06 December 2018 - 02:54.


#8
cezar86

cezar86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 06.12.2018
Restaurante : Roata,VIA,Hanul Dacilor,Casa Boema

#9
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,262
  • Înscris: 06.07.2007

 Patiserul, on 06 decembrie 2018 - 01:02, said:

La orice restaurant cu steluta Michelin.
Numeste unul singur in Romania.
Exact, nu exista.


#10
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,860
  • Înscris: 14.08.2007
Sunt peste 400 de restaurante/locatii unde poti manca in Cluj asa ca in functie de ce iti place/ce buget ai vei avea destule optiuni. Marty e cea mai populara retea de restaurante din Cluj (vreo 5-6 locatii, inclusiv in Zorilor), meniu foarte divers, au si meniul zilei la 22 de lei, altfel ca pret e undeva pe la mijloc. Zama e un local central relativ ieftin pentru locul unde se afla si unde poti gasi chestii interesante, in special mancare traditionala - dar cu mici variatii (insa in ultima vreme iti cam trebuie rezervare). Tortelli pentru paste, Baracca/Fragment pentru fine dining (sau evenimente speciale), Grande pentru comandat acasa (pizza & stuff), Casa Goia pentru comenzi acasa de calitate peste medie, Pizza Acrobatica sau d'Autore pentru pizza peste medie. Panemar e alta retea cu multe locatii, aici poti merge pentru patiserie/salate/sandwich-uri, etc. Daca ai un buget mai limitat, poti merge la cantinele studentesti/ale primariei/etc, poti manca in unele relativ decent si cu 10-12 lei acolo daca nu esti prea mare mancau. Chiar si in zona ultra-centrala poti manca ieftin la "impinge tava", de exemplu la Agape/Opera. Pentru mancat zilnic cauta locatii cu meniul zilei sau impinge tava daca vrei sa te incadrezi intr-un anume buget, vei gasi destule locatii care ofera asa ceva, inclusiv cele de "fitze" (acolo insa meniul zilei va fi spre 30 de lei), parerea mea e ca pe la 20 de lei deja ai optiuni bune pentru meniul zilei. Plus ca in multe locuri vei avea 2-3 optiuni pentru meniul zilei, nu doar una singura.

Edited by utopium, 06 December 2018 - 08:54.


#11
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Fata zice ca nu vrea fite si voi recomandati Baracca si alte restaurante scumpe Posted Image

#12
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,860
  • Înscris: 14.08.2007
Am specificat ca atunci cand o sa vrea "fitze" (fine-dining), poate merge la Baracca/Fragment Posted Image Pana la urma gasesti si acolo mancaruri la 35-45 de lei. Daca mergi o data pe an nu cred ca e vreo mare gaura in buget (ultima data am platit cu familia vreo 130 de lei la Baracca pentru doua feluri principale, un desert si 3 bauturi) ... adica cu vreo 25-30 de lei mai mult decat as fi platit la un restaurant mid-range gen Marty. Din punctul meu de vedere Baracca e ieftin pentru nisa pe care o acopera ...

Edited by utopium, 06 December 2018 - 09:30.


#13
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
Nu mai locuiesc la Cluj din 2014, insa mai demult mancam zilnic la amiaza la Good Food (pe Republicii nr 120) langa restaurantul Atena. De fapt tine de Atena, insa e cu autoservire. Mancarea era ok si cred ca asa a ramas, am trecut in toamna pe la Cluj si am mancat o ciorba radauteana care a fost asa cum mi-o aminteam. Meniul zilei e 15-17 lei, ceva de genul.

#14
Ralu2272

Ralu2272

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 30.11.2018
Mulțam @all! :D

#15
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015
Casa Piratilor in Manastur, Casa Vikingilor in Hasdeu, Fabrica de Bere Ursus tot pe acolo

Shanghai express pt chinezesc cu livrare

In centru sunt tot felul de restaurante si bistrouri dragute, Toulouse de exemplu

#16
StefaniaM3

StefaniaM3

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 28.07.2018
Eu de fiecare data cand a musafiri italieni ii duc la Pizzeria Napoli din Cluj, le place tare mult acolo <3

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate