Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

crossover pentru Bower&wilkins DM 10

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
Bună ziua. Am achiziționat boxele din titlul Am citit aici   ca filtrul din boxe este de ordinul 3 cu 16 dB atenuare. Uitându-mă la filtrul meu observ ca este de ordin 2 . Bănuiesc că a fost schimbat. Are cineva dintre dvs o poză cu filtrul din aceste boxe? Pe net nu am găsit. Urc poza cu filtrul meu.

Mulțumesc.  Primul e 2 order cu 2 bobine si 2 condensatori.

Attached Files


Edited by orlandobarbulescu, 04 December 2018 - 10:57.


#2
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Marketingul, manca-l-ar mama. Pai cati cumparatori crezi tu ca fac ceea ce ai facut tu, sa desfaca boxa sa vada de ce merge bine? Ca tocmai pe asta se si mizeaza, ca iei de bune ce scrie in prospect, nu ce cumperi in realitate. Si daca suna bine, care e problema?
E ca si cu carnatii aia pe care scrie "plini de carne" si cand il faci felii, sunt plini de slanina si zgarciuri. Dar daca sunt buni la gust, il mananci.

Edited by myshyk, 04 December 2018 - 11:56.


#3
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 myshyk, on 04 decembrie 2018 - 11:43, said:

Marketingul, manca-l-ar mama. Pai cati cumparatori crezi tu ca fac ceea ce ai facut tu, sa desfaca boxa sa vada de ce merge bine?
multi fac asa, ai scris cu premiza (desi habar nu ai ca ar fi asa) ca au mintit producatorii.
bower and wilkins e pt un pblic restrans, cunoscator si care nu accepta marketingul mincinos asa usor, stai linistit
initiatorul a mentionat, crede ca a fost schimbat.

#4
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
Reiterez întrebarea? Are cineva dintre dvs o poză cu filtrul din aceste boxe?  Sau cu o poză din interior unde se vede filtrul. Mulțumesc.

PS Nu este singurul review unde scrie asa ceva. Este doar unul din ele. Am comunicat cu un englez ce a avut așa ceva in tinerețea lui și-și amintea 3 bobine și 3 condensatori în filtru pus rezistența de pe atenuare înalte pe care scria „B&W non inductiv for audio”.  Ele sună bine dar....fiecare cu goanga lui....aș vrea mai mult dacă se poate.

Difuzoarele arată foarte bine pt vechimea lor.

Attached Files


Edited by orlandobarbulescu, 04 December 2018 - 15:31.


#5
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
Am gasit, pentru cine este interesat, o schemă pentru crossover. De pe site-ul original aflu că au fost mai multe modele, unele cu filtru de ordin 2 altele cu filtru de ordin 3.

Oricum, mulțumesc pentru interes.

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate