Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

Huawei Honor 9 lite s-au Samsung J6 2018?

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
petre-vitan

petre-vitan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 10.06.2014
Buna seara! Sunt intr-o mare dilema. Vreau sa achizitionez un telefon insa am doua oferte:

Huawei Honor 9 Lite - 600 lei sigilat
vs
Samsung J6 2018 - 600 lei sigilat

Imi plac ambele insa nu stiu pe care sa-l aleg si de aceia as dori un sfat de la voi, mai ales de la cei care le-au avut sau le-au butonat pe ambele.

Multumesc.

Edited by Adm, 04 December 2018 - 07:33.


#2
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Honor 9

#3
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,165
  • Înscris: 19.01.2008
La specificatii Samsung pare ceva mai bun si mai nou. Eu as cauta review-uri la fiecare pentru a putea alege.

#4
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
J6 are scor antutu 46000, huawei 74000

#5
petre-vitan

petre-vitan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 10.06.2014

View Postbuyonevideo, on 03 decembrie 2018 - 19:59, said:

J6 are scor antutu 46000, huawei 74000
Deci sa inteleg ca Huawei este telefonul recomandat de tine?

Edited by Ciubex, 20 December 2018 - 09:06.


#6
vidiandrei

vidiandrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 11.09.2018
Huawei pare ceva mai bun dar as alege samsung pentru ca e mai recent... J6 nu e un telefon rau... Acum depinde si la ce folosesti telefonul. Daca esti heavy user ti-ar trebui altceva mid-range sau flagship.

#7
petre-vitan

petre-vitan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 10.06.2014

View Postvidiandrei, on 03 decembrie 2018 - 20:14, said:

Huawei pare ceva mai bun dar as alege samsung pentru ca e mai recent... J6 nu e un telefon rau... Acum depinde si la ce folosesti telefonul. Daca esti heavy user ti-ar trebui altceva mid-range sau flagship.
Multumesc frumos pentru sfat.

#8
INVISSIS

INVISSIS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 25.01.2010

View Postpetre-vitan, on 03 decembrie 2018 - 19:57, said:

Uite ca nu am stiut ca sunt pe un forum academic. Sunt?
Huawei all the way...
Nu, nu esti pe un forum academic, nu ai nevoie de academie pentru a putea scrie corect. Trebuie sa fii roman, si sa sa stii macar a vorbi si scrie corect in limba ta nativa.  Astea sunt chestii elementare de clasa a 4-a, nu tin de academie.

https://diacritica.w...g/sau-sau-s-au/

Edited by INVISSIS, 03 December 2018 - 20:56.


#9
petre-vitan

petre-vitan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 10.06.2014

View PostINVISSIS, on 03 decembrie 2018 - 20:52, said:

Huawei all the way...
Nu, nu esti pe un forum academic, nu ai nevoie de academie pentru a putea scrie corect. Trebuie sa fii roman, si sa sa stii macar a vorbi si scrie corect in limba ta nativa.  Astea sunt chestii elementare de clasa a 4-a, nu tin de academie.

https://diacritica.w...g/sau-sau-s-au/
Ce intreb eu si ce raspunsuri spune-ti voi.
Asa sunte-ti voi "romanii" astia care stiti foarte bine sa va exprimati. Va intreaba cineva daca stiti cat este ora si voi raspunde-ti ca maine va ploua.
Cine naiba ma pus sa pun intrebari pe un forum care este adresat doar desteptilor?
Adio pentru todeauna! Ramaneti voi sa ajutati pe oricine are nevoie de un sfat, insa cu o conditie, sa scrie foarte bine, sa fie scriitor, sa aiba academia de litere, sa fie savant si bineinteles sa aiba ce-l putin 4 facultati.
Aaaa, si nu uitati: Daca va intreaba cineva de ce nu-i mai merge aragazul, voi sa fiti total paralel cu intrebarea lui si sa-i raspunde-ti ca maine va cadea guvernul. Mai mult de atat, sa-l trimite-ti la scoala ca sa devina ce-l putin la fel de destept cum sunte-ti voi , romani adevarati. si abia dupa aceia va avea permisiunea (asta doar daca vrea muschii vostrii intelectuali) sa va adreseze o intrebare.
(the fool knows no wiser man like him)

Edited by petre-vitan, 03 December 2018 - 21:20.


#10
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016

View Postpetre-vitan, on 03 decembrie 2018 - 21:19, said:

Ce intreb eu si ce raspunsuri spune-ti voi.
Asa sunte-ti voi "romanii" astia care stiti foarte bine sa va exprimati. Va intreaba cineva daca stiti cat este ora si voi raspunde-ti ca maine va ploua.
EPIC ! ;)
Nici n-am citi mai departe !!

#11
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,682
  • Înscris: 21.08.2008
Pacat, e de pus in rama. Am facut print screen.

#12
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010

View Postpetre-vitan, on 03 decembrie 2018 - 20:03, said:


Daca nu ai treaba , iesi afara cu prietenii si nu mai face pe desteptul pentru ca nu esti.

Suntem pe forum b0$$, aici nimeni nu are prieteni, toti suntem forever alone

#13
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006

View Postpetre-vitan, on 03 decembrie 2018 - 21:19, said:

Ce intreb eu si ce raspunsuri spune-ti voi.
Asa sunte-ti voi "romanii" astia care stiti foarte bine sa va exprimati. Va intreaba cineva daca stiti cat este ora si voi raspunde-ti ca maine va ploua.
Cine naiba ma pus sa pun intrebari pe un forum care este adresat doar desteptilor?
Adio pentru todeauna! Ramaneti voi sa ajutati pe oricine are nevoie de un sfat, insa cu o conditie, sa scrie foarte bine, sa fie scriitor, sa aiba academia de litere, sa fie savant si bineinteles sa aiba ce-l putin 4 facultati.
Aaaa, si nu uitati: Daca va intreaba cineva de ce nu-i mai merge aragazul, voi sa fiti total paralel cu intrebarea lui si sa-i raspunde-ti ca maine va cadea guvernul. Mai mult de atat, sa-l trimite-ti la scoala ca sa devina ce-l putin la fel de destept cum sunte-ti voi , romani adevarati. si abia dupa aceia va avea permisiunea (asta doar daca vrea muschii vostrii intelectuali) sa va adreseze o intrebare.
(the fool knows no wiser man like him)
Doamne ajuta Posted Image


Asa ceva n-am vazut nici pe forumu' beemve :)

Edited by alexa32, 03 December 2018 - 22:26.


#14
1nqiu

1nqiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 05.03.2014

View Postpetre-vitan, on 03 decembrie 2018 - 21:19, said:

Ce intreb eu si ce raspunsuri spune-ti voi.
Problema e ca ai intrebat in scris fara a sti sa scrii corect. Ba chiar in postul asta ai aruncat multe cratime aiurea, faptul ca le folosesti cand si unde nu trebuie e la fel de grav ca atunci cand nu le folosesti deloc. Vezi asta ca sa-ti dai seama unde ai gresit.
Daca ti s-a atras atentia, nu cred ca e pt ca are cineva ceva cu tine, ci pentru ca poate daca nu ti-ar spune nimeni, ai persevera in greseala, nestiind ca ai gresit. Crezi ca-i pasa lui X sau Y ca tu nu stii sa scrii? Cu felul in care te exprimi in scris, pari a nu avea nici macar alea 4 clase (in clasele primare inveti a scrie, ba chiar eu as zice ca in primele doua clase, nu patru). Deci pari a nu avea clase nici macar cat trenul. In loc sa fii atat de suparat ca ti s-a atras atentia, mai bine ai cauta sa-ti repari greselile, poate te vor ajuta cand vei completa un CV sau o scrisoare de intentie ceva... O dai aiurea in incercarea de a contra, cu multe facultati etc, e vorba de scoala primara, doar te faci de ras!

Strict intre cele 2 as lua J6 pt ca are camera putin mai buna. Daca-l vrei doar pt performante hardware, mergi pe Honor 9 Lite. Dar as mai adauga ~100 lei pentru Redmi S2 sau Mi A2 Lite (asta pt ca pe mine ma intereseaza cat de cat camera unui telefon, si cu doar ~100 lei in plus as avea parte de stabilizare electronica destul de reusita + garantie 2 ani).

Edited by 1nqiu, 04 December 2018 - 11:43.


#15
NotEasy

NotEasy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 12.10.2010

View Postvidiandrei, on 03 decembrie 2018 - 20:14, said:

Huawei pare ceva mai bun dar as alege samsung pentru ca e mai recent... J6 nu e un telefon rau... Acum depinde si la ce folosesti telefonul. Daca esti heavy user ti-ar trebui altceva mid-range sau flagship.

pai, tocmai, honor 9 lite este mid-range, pe cand j6 poate fi considerat entry-level.

recomand Huawei.

#16
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017
De parca voi sunteți cine știe ce zei ai gramaticii.

ON: Honor 9 lite și uitã-te și la Redmi Note 5.

#17
INVISSIS

INVISSIS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 25.01.2010

View Postpetre-vitan, on 03 decembrie 2018 - 21:19, said:

Ce intreb eu si ce raspunsuri spune-ti voi.
Asa sunte-ti voi "romanii" astia care stiti foarte bine sa va exprimati. Va intreaba cineva daca stiti cat este ora si voi raspunde-ti ca maine va ploua.
Cine naiba ma pus sa pun intrebari pe un forum care este adresat doar desteptilor?
Adio pentru todeauna! Ramaneti voi sa ajutati pe oricine are nevoie de un sfat, insa cu o conditie, sa scrie foarte bine, sa fie scriitor, sa aiba academia de litere, sa fie savant si bineinteles sa aiba ce-l putin 4 facultati.
Aaaa, si nu uitati: Daca va intreaba cineva de ce nu-i mai merge aragazul, voi sa fiti total paralel cu intrebarea lui si sa-i raspunde-ti ca maine va cadea guvernul. Mai mult de atat, sa-l trimite-ti la scoala ca sa devina ce-l putin la fel de destept cum sunte-ti voi , romani adevarati. si abia dupa aceia va avea permisiunea (asta doar daca vrea muschii vostrii intelectuali) sa va adreseze o intrebare.
(the fool knows no wiser man like him)
Buna asta Posted Image

Edited by INVISSIS, 20 December 2018 - 00:11.


#18
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Strict legat dintre cele doua modele scrise de initiator, de departe Huawei-ul este recomandarea.
Motivul principal e rezolutia ecranului, Huawei-ul are 1080 x 2160 pixeli (densitate de ~428 ppi), pe cand Samsung-ul are 720 x 1480 pixeli (densitate ~293 ppi)

Gramatica asta, care tine de scrierea cuvantului "sau" sau a expresiei "s-au" e de prin scoala primara, nicidecum de facultate, nu vreau sa tin morala sau sa supar ci sa ajut, sper ca initiatorul, macar acum sa inteleaga diferenta dintre cele doua variante: "sau" si "s-au".

Quote

sau -> se scrie legat cand se prezinta o alegere "tuica sau bere", pentru o rapida verificare, cel mai simplu e sa inlocuiesti "sau" cu "ori", atunci expresia devine "tuica ori bere"

Quote

s-au -> se scrie dezlegat cand se exprima o actiune si este de fapt o alaturare de doua cuvinte, un pronume (s) si un verb (au), "ei s-au dus la cinema"
Asadar, nu luati oamenii peste picior, se poate ca lor sa nu le fi fost draga o materie, precum Limba Romana si de asemenea se poate ca invatatorii sau profesorii sa nu le fi explicat prea bine gramatica Limbii Romane, la cum e sistemul de invatamant de la noi, e explicabila situatia.
Daca puteti, ajutati oamenii, nu-i jigniti!

Edited by Ciubex, 20 December 2018 - 09:36.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate