Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Pareri First Bank ?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
166 replies to this topic

#145
diabolyk

diabolyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 03.07.2017

View PostVettel, on 18 decembrie 2022 - 21:17, said:

Îmi deschis și eu mâine un cont cu card platinum la ăștia
Înțeleg că se poate deschide in 10 minute on-line. Cardul cum vine? Prin poștă, îl ridic eu sau prin curier?

Se poate deschide si prin aplicatie, nu ar trebui sa dureze mult. In cazul ala iti vine prin posta cardul in 5 zile lucratoare.
Eu am preferat sa il fac in agentie, nu era glomerat. Fata aia mi-a zis ca in agentie iti actualizeaza si datele. Mi-a zis ca online o sa iti ceara sa vii ulterior in agentie sa iti valideze datele personale, dar cred ca a zis asa ca eram eu acolo sau ca poate are si ea un comision daca face acolo.
In cazul meu aveam agentia la 2 minute de mers pe jos de la serviciu si nici aglomerat nu a fost (am stat 5 minute in asteoptare). In cazul tau, daca nu iti e facil sa mergi in agentie, go for it si fa-l online.
Recent am citit ca aplicatia de la First Bank de mobil a primit o finantare de 2 milioane de euro pt optimizari si functii noi (e o premiera in Romania), si pot sa spun ca se vede. Se misca excelent si din aplicatie faci cam tot ce vrei, se vede ca s-a investit in ea. E aproape la nivelul Revolut ca si fluiditate (doar ca mult mai complexa ca revolut).
Sa imi lasi un replay cum a decurs procesul online ca sunt curior :)

#146
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 29.03.2017
Mulțumesc pentru răspuns
Au transferuri instant către alte bănci?
E foarte important pentru mine!

#147
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,169
  • Înscris: 05.01.2006
https://www.transfon...care/comunicate
Intesa Sanpaolo Bank este a 9-a bancă participantă la serviciul Plăți Instant, alături de Banca Transilvania, CEC Bank, Libra Internet Bank, Banca Comercială Română, Patria Bank, Vista Bank, Raiffeisen Bank, BRD Groupe Societe Generale

Deci nu...

Edited by Ravy, 18 December 2022 - 21:48.


#148
evil-inside

evil-inside

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 19.03.2009
Salut. Ai testat cumva si Pay and Save? Sunt curios cum functioneaza implementarea la ei. Multumesc

#149
diabolyk

diabolyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 03.07.2017

View Postevil-inside, on 18 decembrie 2022 - 22:02, said:

Salut. Ai testat cumva si Pay and Save? Sunt curios cum functioneaza implementarea la ei. Multumesc

Salut. Nu am testat Pay and save inca, dar presupun ca e similar cu implementarea pe Revolut. O sa il activez si revin cu raspuns dupa cateva plati

View PostVettel, on 18 decembrie 2022 - 21:30, said:

Mulțumesc pentru răspuns
Au transferuri instant către alte bănci?
E foarte important pentru mine!

Momentan nu, dar sunt sigur ca vor baga cat de curand. Oricum mi-a zis fata aia de la ghiseu ca orice plata pana in ora 14 parca, ajunge in aceeasi zi, dupa ora aia, ajunge a doua zi (ca si cum ai face-o a doua zi dimineata, nu e nici o diferenta). deci de preferat sa faci platile dimineata pana in 12 daca vrei sa ajunga cat de cat in timp util

#150
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 29.03.2017
Da
Mulțumesc pentru informații deocamdată mai aștept
Rămân cu Libra și cu bt
Am închis contul și cardul de la Raiffeisen

Edited by Vettel, 19 December 2022 - 17:55.


#151
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,924
  • Înscris: 29.04.2006

View Postdiabolyk, on 18 decembrie 2022 - 21:10, said:

Am vazut ca am si cashback 0.15% la fiecare tranzactie cu cardul visa platinum, sa vedem cum o merge.
CB este de 0,1%

View Postdiabolyk, on 18 decembrie 2022 - 21:27, said:

Fata aia mi-a zis ca in agentie iti actualizeaza si datele. Mi-a zis ca online o sa iti ceara sa vii ulterior in agentie sa iti valideze datele personale,
eu am facut recent actualizarea datelor prin aplicatie, nu a fost necesar sa ma duc la banca

#152
titishor

titishor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 27.09.2007
Salutare,
Probabil o sa ma mut si eu la PACHETUL MY LIBER.(vin din ING)
Ce nu inteleg este comisionul/taxa la topup din Revolut, dar inteleg ca o pot evita daca transfer direct din aplicatie pe IBAN Revolut, corect?

#153
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 13.03.2005
Dacă nu ai comision la transferurile interbancare din OTP, nu vei avea nici catre contul IBAN de lei de Revolut, că e cont de Libra Bank (RO..BREL.....)

Din ce am înțeles OTP tratează ca dublă conversie un topup în lei la Revolut, adică îți schimbă leii în euro și apoi înapoi în lei, și de aici apare o diferență de bani pe care o platesti in plus față de suma încărcata in Revolut.

#154
titishor

titishor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 27.09.2007
Am fost azi in agentie pt MY LIBER.
Nu reusesc sa inregistrez telefonul in mobile app(am user, pass, amprenta etc, dar la ultimul pas pt inregistrare dispozitiv am eroare). Am sunat in centrala, cica au dat mai departe la IT, sper sa rezolve pana saptamana viitoare cand ajunge cardul.
P. S. In desktop mobile banking am re7sit sa ma loghez.

#155
titishor

titishor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 27.09.2007
1. Dupa cate zile ajunge cardul in agentie?
2. Te aunta banca (sms, telefon, e-mail...) cand ajunge cardul in agentie pt ridicare?

#156
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
La mine in 2 zile a ajuns cardul.Si mi-au inregistrat device-ul nou in maxim 5 minute.

#157
titishor

titishor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 27.09.2007
Te-au anuntat ei cumva cand a ajuns cardul in sucursala?

#158
titishor

titishor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 27.09.2007
Intrebare: primiti alerte push la plati cu cardul la POS?

#159
SeaM932

SeaM932

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 23.11.2021
Daca a achizitionat cineva prin First titluri de stat as dori si eu procedura / costuri implicate, multumesc.

#160
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,969
  • Înscris: 21.08.2008
Știrile financiare au consemnat în august și septembrie înțelegerea prin care Intesa SanPaolo va cumpăra First Bank.

Astfel First Bank va ieși din piață la aproape 6 ani de zile de la preluarea Piraeus Bank de către fondul patronat de J.C. Flowers și redenumirea acesteia.

#161
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,318
  • Înscris: 26.01.2019
Sursa = ?

#162
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,384
  • Înscris: 16.03.2011

 darkangel2, on 23 octombrie 2023 - 18:03, said:

Sursa = ?
https://www.profit.r...n-tara-21365372

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate