Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Starwars

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
M-am uitat aseara la ultimul film, episodul 8 din seria starwars :)... Am urmarit si episodul 7 cand a fost lansat, dezamagit e putin spus...dar, ultimul film, efectiv o porcarie.

Rian jhonson e cel care a scris si regizat filmul :).....bataie de joc...nu-mi vine sa cred ce imbecilitate de film am vizionat...a avut cateva scene memorabile :|

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UC4A7y7ONoI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

:|::|:|:|:|

filmul a fost si lung...aproape 3 ore...

#2
Cornel_P

Cornel_P

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 10.11.2018
Da . Nu prea s nu stiu ce . Puteau liniștit începe un nou fir narativ . Dar au făcut practic un reboot la vechea serie . Păcat.

#3
detov

detov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 30.11.2018
Serios, va plangeti cam prea tarziu.  
Star Wars e mort din 1999 de cand  lui George Lucas i-a trecut in cap sa-l bage pe  actorul ala netalentat in rolul lui Anakin (de care in mod deloc surprinzator nu l-am mai vazut sa joace in ceva film serios de buget de atunci), pe  Natalie Portman care juca un personaj sinistru de prost ,  pe Jar Jar, toate animatiile alea 3D zapacitoare, tehnologia redata care era total neconectata cu seria originala.
Singurul care s-a facut remarcat a fost Ewan McGregor, poate singurul care s-a straduit sa joace rolul de Obi Wan si un pic au jucat  Christopher Lee , Samuel  Jackson si Ian McDiarmid.

N-ati vazut episoadele 1-3 probabil de va plangeti , dar va spun ca episoadele astea, cu toate ca fac propaganda feminista si recicleaza la greu elemente din trilogia originala,  sunt mult mai mature si mai apropiate de atmosfera seriei originale.  

Dar daca o luam calitativ, Star Wars ca franciza s-a dus naibii de la episodul 6 cand au bagat papusile alea de plus incat ca s-a dus dracu toata povestea, ca de atunci a devenit o vaca de muls al carui titlu a devenit profitabil.

Edited by detov, 02 December 2018 - 17:21.


#4
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
mie mi-au placut partile cu anakin....a fost peste seria originala, a avut efecte speciale mult mai bune, vorbim de un film SF, cu lasere, nave spatiale, roboti, conteaza ;) (ceea ce e si normal, mi se pare ca in episodul II-razboiul clonelor au folosit o tehnologie noua, CGI). Despre actorul care l-a jucat pe Anakin, mereu am avut pareri impartite despre interpretarea lui, dar, per total, mi-a placut...Din cate stiu, s-a lasat de actorie cand avea succes :)...a jucat si in Jumper

Iar seria originala, fara Harrison Ford n-ar fi insemnat nimic :)....Luke (mark hamill), nu mi-a placut niciodata ca actor....si la cate filme a facut omul (m-am uitat pe pagina lui imbd), singurul rol bun a fost in starwars

#5
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
rahat de reboot, mai bine prometheus in reluare 24 de ore

#6
Cornel_P

Cornel_P

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 10.11.2018
Mie mi au plăcut si prequelurile . Mai ales III Răzbunarea Smith.  Si nemuritorul ,, UNLIMITEEEDDD POOWEEERRR ,,:)

#7
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postjimi91, on 02 decembrie 2018 - 15:50, said:

bataie de joc...nu-mi vine sa cred ce imbecilitate de film am vizionat...a avut cateva scene memorabile Posted Image

Și totuși l-ai vizionat până la sfărșit fără să te oblige nimeni... o imbecilitate de film ziceai?
Hmm...

#8
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,520
  • Înscris: 15.06.2004
https://forum.softpe...sode-viii-2017/

#9
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View PostCornel_P, on 02 decembrie 2018 - 17:43, said:

Mai ales III Răzbunarea Smith.
cum zici? :ermm:
de ala din matrix e vorba?

#10
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postmarcusdefeis, on 02 decembrie 2018 - 18:26, said:

cum zici? Posted Image
de ala din matrix e vorba?
Hallo mr. Anderson! We meet again. Posted Image

#11
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Recunosc ca mi-au placut 1-2-3-4-5-6 . Restul este gunoi . A doua serie a fost legata , a avut o distributie foarte buna , nume mari pe care nu credeam sa le vad in SF-uri de genul Starwars si efecte deccente pentru data la care au fost lansate . Deasemenea , povestea a fost frumoasa . Partea 7 ... timp pierdut . un film sinistru , o distributie de cacat facuta "politic corect " , un secenariu neverosimil , pueril , facut pentru retardati . Mai departe de 7 nu m-a mai interesat . Mi-a fost prea sila de episodul asta ca sa mai risc niste herpesuri la urmatoarele . Pentru mine ,seria a insemanat primele 6 filme . Mi-au placut , le-am cumparat in format HD , le am si le revad cu placere in cate o noapte cu viscol afara , la o bere rece si niste saratele cu chimen .

Edited by JurasikMan, 02 December 2018 - 18:40.


#12
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2005
Episoadele 4-5 au fost cele mai bune (mai ales 5 - Imperiul contra-ataca).
Ep 6 a fost ciudat, inceputul a fost bun dar spre sfarsit a luat-o pe aratura.
Singurul film bun dupa seria originala e "Rogue One - A Star Wars Story".

Episodul 7 e ok ca film, nimeni nu poate spune ca e un film prost insa e prea copy/paste din Episodul 4 ca sa-l pot lua in serios
Celelalte (1-2-3)... cel mult mediocre, ceea ce e incredibil tinand cont de ce nume mari au jucat.

Ca sa trec pestre trauma provocata de Ep 8, imi imaginez ca am vazut o parodie.
Stii cum se spune, nu poti face bici dintr-un rahat (de scenariu) oricat te-ai chinui

Edited by takillya, 02 December 2018 - 19:05.


#13
Cornel_P

Cornel_P

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 10.11.2018

View Postmarcusdefeis, on 02 decembrie 2018 - 18:26, said:


cum zici? :ermm:
de ala din matrix e vorba?

Auto corectul ii de vina :(

#14
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postericmario, on 02 decembrie 2018 - 18:18, said:

Și totuși l-ai vizionat până la sfărșit fără să te oblige nimeni... o imbecilitate de film ziceai?
Hmm...

pai, normal ca l-am vazut pana la capat...cum as putea sa-l critic daca nu l-as fi urmarit?...

View PostJurasikMan, on 02 decembrie 2018 - 18:40, said:

Recunosc ca mi-au placut 1-2-3-4-5-6 . Restul este gunoi . A doua serie a fost legata , a avut o distributie foarte buna , nume mari pe care nu credeam sa le vad in SF-uri de genul Starwars si efecte deccente pentru data la care au fost lansate . Deasemenea , povestea a fost frumoasa . Partea 7 ... timp pierdut . un film sinistru , o distributie de cacat facuta "politic corect " , un secenariu neverosimil , pueril , facut pentru retardati . Mai departe de 7 nu m-a mai interesat . Mi-a fost prea sila de episodul asta ca sa mai risc niste herpesuri la urmatoarele . Pentru mine ,seria a insemanat primele 6 filme . Mi-au placut , le-am cumparat in format HD , le am si le revad cu placere in cate o noapte cu viscol afara , la o bere rece si niste saratele cu chimen .


am vazut si eu asta, tot baga chinezi, negri, toate etniile, ce-i drept, in acest gen de film isi permit...in orice caz, sincer, am crezut ca nu se poate mai rau ca episodul 7...m-am insealta....episodul 7 efectiv zici ca e o capodopera in comparatie cu ultimul film :))...ce porcarie de film, nu-mi vine sa cred ce bataie de joc:(

#15
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Cel mai bun film Star Wars din toate timpurile este - Spaceballs
La mare distanta urmeaza The Empire Strikes Back

Restul - ramane cum am stabilit Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate