Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

De ce mi-e frică de fete?

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
182 replies to this topic

#37
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,668
  • Înscris: 10.10.2011
pentru ca subconstientul te ghideaza bine. ce barbat normal merge catre diavol ?:))

#38
corectsunt

corectsunt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 06.08.2012

 rosix, on 02 decembrie 2018 - 12:51, said:

Daca vrei totusi un sfat serios, iti pot spune doar atat - un barbat curat, ingrijit, care are un pic de stil, o camasa pe el si o pereche de pantofi eleganti in picioare, capata, asa, un fel de curaj, ca si cand ar fi un tip din alta liga. Daca poti face ceva pt alungarea fricii, de aici trebuie sa incepi. Niste haine de calitate iti pot da ceva incredere, iar femeile te vor privi altfel.
Am încercat asta... doar în cămașă ies din casă.

#39
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 corectsunt, on 02 decembrie 2018 - 13:45, said:

Am încercat asta... doar în cămașă ies din casă.
Nu-i destul.
Mai trebuiesc și pantaloni, încălțăminte și incă ceva peste cămașa aia. Posted Image

#40
corectsunt

corectsunt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 06.08.2012

 aiptek, on 02 decembrie 2018 - 13:22, said:

initiator, hai in Cluj noaptea pe Calea Turzii.Te fac alea sa iti treaca frica Posted Image)
Vezi ca sunt din Cluj, dar nu mă atrage asta. Eu am onoarea mea și n-am să mă duc la curve. Scuzați expresia.

#41
axostyle

axostyle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 29.05.2016
ai nevoie de putin curaj .
vei ramane surprins sa vezi ca te poti apropria de o femeie pe care tu o considerai probabil "wow",da ,da femeia aia sigura pe ea si aranjata ,are si ea o parte "moale "
majoritatea se tin tare,iar tu mai mult ca sigur nu iti dai nici o sansa in fata ei.
curaj ! repet ,curaj ! nu te astepta sa fi tu abordat de ea . foarte rar se intampla asta(deobicei in cazul fetelor materialiste,desigur tu trebuie sa fi "cineva" pentru ele )
nu te astepta sa reusesti din prima .
mai mult ca sigur daca fata se "deschide " in fata ta ,tu te vei pierde si nu vei putea tine o conversatie cu ea .trebuie sa fi putin pregatit,sa ai cuvintele la tine ,sa fi tu,natural....functioneaza mai bine decat sa incerci un teatru ieftin in fata ei.
am scris mult intr-un minut:)) succes

#42
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 corectsunt, on 02 decembrie 2018 - 13:45, said:


Am Ă®ncercat asta... doar Ă®n cămașă ies din casă.

Pai nunumai atat. Incearca sa-ti ajustezi un pic atitudinea, ca si cand ai fi un domn, care are ceva de spus, nu un student oarecare.

Vezi filmul "Limitless", cum s-a schimbat ala brusc, dupa ce a luat o pastila.

Edited by rosix, 02 December 2018 - 13:53.


#43
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

 corectsunt, on 02 decembrie 2018 - 11:05, said:

trebuie să recunosc mi-e frică de femei și în special cele care se aranjează și arată bine.
care este temerea, mai precis: ca te injura, ca te bat, sau ca te ...?

#44
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015

 ericmario, on 02 decembrie 2018 - 13:48, said:

Nu-i destul.
Mai trebuiesc și pantaloni, încălțăminte și incă ceva peste cămașa aia. Posted Image
Nu uita cardul .Nu uita de card ! Posted Image

#45
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014

 corectsunt, on 02 decembrie 2018 - 13:45, said:

Am încercat asta... doar în cămașă ies din casă.

Lasa ca am vazut cum ies unii in camasa :lol:. Nu stiu sa isi aleaga camasile, nu stiu sa si le aranjeze sau le poarta de parca vor sa-si ia zborul cu ele :lol:.

T

 ericmario, on 02 decembrie 2018 - 13:48, said:

Nu-i destul.
Mai trebuiesc și pantaloni, încălțăminte și incă ceva peste cămașa aia. Posted Image

Vrei sa zici ca pantalonii de trening de la nike nu merg cu camasa :( ?

 GingisHan2015, on 02 decembrie 2018 - 13:55, said:

Nu uita cardul .Nu uita de card ! Posted Image

Daca ai vrajeala merge treaba si pe burta goala :lol:.

 corectsunt, on 02 decembrie 2018 - 13:49, said:

Vezi ca sunt din Cluj, dar nu mă atrage asta. Eu am onoarea mea și n-am să mă duc la curve. Scuzați expresia.

Onoare de virgin?

#46
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 31.03.2015

 corectsunt, on 02 decembrie 2018 - 11:05, said:

Bună, comunitate Softpedia. Azi am o întrebare. Sunt student și am 22 de ani și trebuie să recunosc mi-e frică de femei și în special cele care se aranjează și arată bine. Nush ce dracu să fac... Simt că înnebunesc și parcă nimeni nu mă înțelege. Frica asta o am din copilărie...
Cum se purta cu tine mama ta cand erai copil? Bland sau sever?

#47
nlcian

nlcian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 27.03.2006
probabil te temi de un refuz. tu vrei sa le ceri sa faca sex cu tine si in acel moment ele au decizia, puterea, ele decid daca da sau nu. tie ti-e teama de puterea pe care au ele asupra ta in acel moment. asta sau cum zicea cineva mai sus, VREI sa fi dominat..
daca e treaba cu refuzul, incearca sa nu te gandesti la femei doar ca la niste obiecte sexuale. de fapt incearca pentru inceput sa-ti faci prietene, eliminand contextul sexual din capul tau.. vorbeste cu o fata ca si cum ar fi un baiat, vezi ce stie ea, ce puteti face impreuna interesant si distractiv, o intersectie a preocuparilor voastre, etc. si daca ai prietene inevitabil se va ajunge si la sex... dar ideea e sa nu faci din sex obiectivul tau imediat.

#48
corectsunt

corectsunt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 06.08.2012

 Cristi_E, on 02 decembrie 2018 - 14:12, said:

Cum se purta cu tine mama ta cand erai copil? Bland sau sever?
Ambele, depinde de situații.

 nlcian, on 02 decembrie 2018 - 14:22, said:

probabil te temi de un refuz. tu vrei sa le ceri sa faca sex cu tine si in acel moment ele au decizia, puterea, ele decid daca da sau nu. tie ti-e teama de puterea pe care au ele asupra ta in acel moment. asta sau cum zicea cineva mai sus, VREI sa fi dominat..
daca e treaba cu refuzul, incearca sa nu te gandesti la femei doar ca la niste obiecte sexuale. de fapt incearca pentru inceput sa-ti faci prietene, eliminand contextul sexual din capul tau.. vorbeste cu o fata ca si cum ar fi un baiat, vezi ce stie ea, ce puteti face impreuna interesant si distractiv, o intersectie a preocuparilor voastre, etc. si daca ai prietene inevitabil se va ajunge si la sex... dar ideea e sa nu faci din sex obiectivul tau imediat.
Nu cred că mi-e frică de refuz. Eu respect femeia și nu o consider doar obiect sexual.
Cred că ar fi ok să mă duc la un psiholog, adevărul este că chiar e o problemă asta.

#49
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 corectsunt, on 02 decembrie 2018 - 13:49, said:

Vezi ca sunt din Cluj, dar nu mă atrage asta. Eu am onoarea mea și n-am să mă duc la curve. Scuzați expresia.
Ce știi tu ce-i ciocolata?!
Mănânci hârtia, arunci bucata...

#50
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
Stai linistit ca nu esti singurul, eu am 33 de ani si tot nimic, si mai sunt si altii pe forum. Eu am o placere in a cunoaste baieti de genul asta, in facultate am avut un coleg care si acum e tot singur.

Combinatie de factori consider eu la mine, comoditate, frica, faptul ca fetele pe care le-am placut mi-au aratat respingere, faptul ca propunerile maica-mii nu mi-au placut (cea pe care maica-mea chiar ar dori sa o aiba de nora e si acum nemaritata desi au trecut 8 ani de la tentativa de combinatie).

La 22 de ani (2007) nici nu ma sinchiseam, din 2010 am inceput sa ma gandesc mai serios la aces aspect. Am avut 2 iubiri platonice, una a pubertatii liceale prin 2001 si alta de dupa studentie, prin 2011-2013. A doua insa a fost cea mai puternica, desi persoana respectiva nu ar fi meritat absolut deloc crush-ul meu, dar una e ratiunea, alta e inima.

Edited by Neaceasca85, 02 December 2018 - 14:53.


#51
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

 corectsunt, on 02 decembrie 2018 - 11:05, said:

Bună, comunitate Softpedia. Azi am o întrebare. Sunt student și am 22 de ani și trebuie să recunosc mi-e frică de femei și în special cele care se aranjează și arată bine. Nush ce dracu să fac... Simt că înnebunesc și parcă nimeni nu mă înțelege. Frica asta o am din copilărie...
Da-te la alea frumoase si superbe mai mult. Alea de concureaza cu Angelina si mari staruri. Pentru ca se simt singure, majoritatea barbatilor avand frica de ele, si accepta orice, chiar si tipi timizi.

Mergi pur si simplu la ea, ii zici "esti atat de frumoasa incat cu siguranta barbatii sunt intimidati de tine", asa ca ice breaker, si apoi vorbiti despre lucruri aleatorii, sa vezi ce de la sine decurge discutia. Fa smalltalk, si pasarica isi va deschide aripile singura.

A, dar cel mai important: nu le trata ca pe obiecte sexuale. Nu te uita la sani, fund sau alte parti. Femeile simt acele priviri. Gandeste-te ca sunt shemales. Pana cand ai dezbracat-o, trateaz-o de ca si cum ar avea ceva mai mare ca tine in pantaloni.

Edited by OriginalCopy, 02 December 2018 - 14:55.


#52
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 31.03.2015

 Neaceasca85, on 02 decembrie 2018 - 14:52, said:

Stai linistit ca nu esti singurul, eu am 33 de ani si tot nimic, si mai sunt si altii pe forum. Eu am o placere in a cunoaste baieti de genul asta, in facultate am avut un coleg care si acum e tot singur.

Bai, vere, in plm, ia trimite-mi niste poze cu tine sau chiar feizbucul. :)

#53
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
N-am Feiscuc.

Si tocmai de aia se oftica lumea pe mine ca urat nu sunt, avere am, de ce nu am femeie, pentru ca imi place singur, de aia, doar ca am si eu fanteziile mele, nefiind castrat sau pe invers.

#54
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 31.03.2015

 OriginalCopy, on 02 decembrie 2018 - 14:53, said:

majoritatea barbatilor avand frica de ele, si accepta orice, chiar si tipi timizi.
O statistica oficiala sau un studiu facut pe la Harvard avem in acest sens? :lol:

 Neaceasca85, on 02 decembrie 2018 - 14:59, said:


Si tocmai de aia se oftica lumea pe mine ca urat nu sunt, avere am, de ce nu am femeie, pentru ca imi place singur, de aia, doar ca am si eu fanteziile mele, nefiind castrat sau pe invers.
Pai nu trebuie sa fii urat. E de ajuns sa fii efeminat, sa ai miscari efeminate, glas subtire samd.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate