Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

Macheta Dacia 1300

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
DeheA

DeheA

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.12.2018
Salut
Scuze deranjul, sunt nou pe forum si de ceva vreme m-am hotarat sa ma apuc de macheta Dacia. Am ajuns destul de repede la numarul 27-28 unde m-au cam incurcat conductele dar incet incet mi-am amintit din copliarie si am reusit.Dar nu asta vroiam sa te rog spune-mi te rog frumos ce se intimpla cu rotile din fata ca acestea ajung in contra aripa de sus cind sta pe roti si mai ales cand virez cu volanul. De muuult ma necajeste aceasta problema si nu am reusit sa imi fac cont decat acum sa intreb pe unul din membri! Poti sa imi dai un sfat te rog ,sau se va remedia prin montare pe parcurs acest lucru? Azi am facut o romaneasca si am indoit o idee acele contra aripi cu un patent :( dar cred ca nu asta e solutia mai ales ca la viraje tot freaca tare! Ce ma sfatuiesti? Multumesc!

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
1. te rog fara titluri bombastice

2. aici ai topicul ariei legat de aceasta macheta, de unde te poti orienta cu ce nedumeriri ai

3. colegii mai mult ca sigur te vor ajuta cand vor citi topicul tau, asa ca ai putina rabdare

#3
DeheA

DeheA

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.12.2018
Am inteles. Multumesc!

#4
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,792
  • Înscris: 08.02.2007

View PostDeheA, on 02 decembrie 2018 - 00:24, said:

... spune-mi te rog frumos ce se intimpla cu rotile din fata ca acestea ajung in contra aripa de sus cind sta pe roti si mai ales cand virez cu volanul. De muuult ma necajeste aceasta problema
Ceea ce se intampla cu rotile care ating in partea de sus, este absolut normal, la toti se intampla asta, ACUM! Asta, pentru ca in partea de sus, suspensia inca nu este fixata.
Mai ai rabdare si se va rezolva by default.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate