Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Pactul Global ONU pentru migratie sau cum sa anulezi Constitutia

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
387 replies to this topic

#379
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,295
  • Înscris: 07.02.2003

View Postdiegodanny, on 27 decembrie 2018 - 14:34, said:

1. Iar minti Posted Image
Scrie foarte clar:
Dvs. credeţi că....?
- România nu ar trebui să primească refugiaţi: 56,2%
- România ar trebui să primească refugiaţi: 35,5%
- nu ştiu/nu răspund: 8,3%
Asta ti-am dai si eu, nimic despre esantion.

View Postdiegodanny, on 27 decembrie 2018 - 14:34, said:

Deci ai mintit din nou Posted Image si scrie foarte clar ca au fost 1.085 persoane, nu cum spuneai tu 86.
Am spus 56% - - România nu ar trebui să primească refugiaţi: 56,2% Restul iti imaginezi.

View Postdiegodanny, on 27 decembrie 2018 - 14:34, said:

2. O fi fost construit, dar banii care se cheltuie cu intretinerea lor sunt de la bugetul tarii.
Nope, sunt alocati de la UE. In buget intra fondurile de la UE si de acolo sunt alocate. Mai mult asta vara au pus un alt plan chiar, vor sa dea 6000€ pentru fiecare migrant salvat din Mediterana si acceptat de tara in cauza (asta pe langa restul).
https://www.hotnews....migran-ilor.htm

View Postdiegodanny, on 27 decembrie 2018 - 14:34, said:

3. Si totusi de ce statul sa cheltuie bani cu aia cand Romania are destui saraci ? de ce nu ii ajuta pe romanii din zonele sarace ale tarii ? de ce nu da alocatii mai mari la copii ? la fel si cu pensiile.
Ii ajuta, in rest intrebi guvernul ce si cum daca nu-ti convin sumele. Mai mult zonele defavoriate beneficiaza de reduceri pe cere eu sau tu nu le beneficiem, de ex la curent Posted Image Ce zici de asta ? Nasu pe sus...

View Postdiegodanny, on 27 decembrie 2018 - 14:34, said:

O tara trebuie sa aiba grija de cetatenii sai, nu de cetatenii altor tari.
Propaganda repetata. TI-am raspuns deja in mesajul anterior.

View Postdiegodanny, on 27 decembrie 2018 - 14:34, said:

4. Romania nu l-a semnat, ceea ce este foarte bine si vom avea de castigat Posted Image , aia care vin sunt refugiati legali si sunt in numar mic fata de ce se intampla in vest unde intra cine vrea fara ca macar stii cine este ala.
Nu castigam nimic, s-a abtinut doar, poate oricand sa-l semneze.

View Postdiegodanny, on 27 decembrie 2018 - 14:34, said:

5. Iar minti....
Deloc, tu poate, chiar sunt foarte rare, si daca e un caz pe spatamana, pe un ar fac 52 si asta cta inseamna fata de 2-3 milioane ? Nimic... mai rau fac extremistii.

View Postdiegodanny, on 27 decembrie 2018 - 14:34, said:

6. Eu ma refeream la toti migrantii care vin in europa si vor sa ramana permanent, nu la 2 - 3 migranti cu acte in regula care sunt oameni obisnuiti, nu violatori, jefuitori si criminali.
Aia nu vor sa stea la noi deci no game.

View Postdiegodanny, on 27 decembrie 2018 - 14:34, said:

7. Pai normal ca nu se duc fiindca aia nu ii primesc din cauza ca fac numai nenorociri. tu crezi ca aia nu vad ce au facut migrantii in vest ?
E o simpla speculatie. ce au facut in vest ? 2-3 mil tariesc cum pot si incearca sa obtina permisul de munca... n-au facut nimic rau.

View Postdiegodanny, on 27 decembrie 2018 - 14:34, said:

8. Suntem parte din ue dar suntem mulsi la greu de resurese naturale si ne-a transformat in piata lor unde isi vand produsele.
Propaganda rusa evident cu muls si resurse... nu tine telenovela asta Posted Image Apropo Luokoil-ul ce face ? Posted Image

Edited by andreic, 27 December 2018 - 19:16.


#380
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,149
  • Înscris: 24.06.2006

View Postandreic, on 27 decembrie 2018 - 18:48, said:

Propaganda repetata. TI-am raspuns deja in mesajul anterior.
nu-i nici o propaganda, asa ar fi normal intr-o lume normala, dar cum totu-i de-andoaselea, este asa cum este, raspunsul tau nu modifica cu nimic tabloul general, adica fatarnicie si interese (numai de aia de la butoane stiute) cat cuprinde, asta cu bunul samaritean este pentru tine & co, care credeti in ea (dac-o faceti dezinteresat, pacat de voi) si pentru restul care tre s-o-nghita, nu stiu pana cand

#381
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postandreic, on 27 decembrie 2018 - 18:48, said:

Mai mult asta vara au pus un alt plan chiar, vor sa dea 6000€ pentru fiecare migrant salvat din Mediterana si acceptat de tara in cauza
Eu când ți-am zis că e mai ieftin să nu-i salvezi...

#382
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,295
  • Înscris: 07.02.2003

View Postgarett, on 28 decembrie 2018 - 08:13, said:

Eu când ți-am zis că e mai ieftin să nu-i salvezi...
Da ai dreptate insa te degradeaza de la conditia umana sa nu o faci.

View Postdan210, on 27 decembrie 2018 - 19:43, said:

nu-i nici o propaganda, asa ar fi normal intr-o lume normala,
Normala in opinia ta desigur... e doar o propaganda aia cu proprii cetateni... folosita in general de estici si cei anti-ue, guvernul ce face pentru ei ? :)

#383
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,149
  • Înscris: 24.06.2006

View Postandreic, on 28 decembrie 2018 - 08:46, said:

in opinia ta desigur... e doar o propaganda aia cu proprii cetateni...
in opinia mea si a multora, cum si cealalta e normala-n opinia ta si acelor care imbratiseaza curentul

vom vedea rezultatul, pana acum nu se prea vede nimic bun, aia cu partea plina (invizibila) a paharului, doar vorbe-n vant, nimic concret ... pentru noi, poate pentru cei de la butoane

#384
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postandreic, on 28 decembrie 2018 - 08:46, said:

Da ai dreptate insa te degradeaza de la conditia umana sa nu o faci.
Meh, no problem, prefer să am banii în buzunar! 7.5 miliarde, 'member? ;)

#385
Sakara

Sakara

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,597
  • Înscris: 24.08.2010

View Postandreic, on 24 decembrie 2018 - 08:42, said:

Nu e problema cu cateva tari ca nu semneaza, este important sa fie o majoritate clara din tarile importante.
Mai depinde si pozitia geografica o celor care nu au semnat....

View Postandreic, on 24 decembrie 2018 - 08:42, said:

Nu e dificil, ii faci actele conform pactului si legislatiei si gata...
Adica sa nu il expulzezi si sa ajungi in situatia spusa de mine:
"Degeaba ii duci in inchisori, in occident nu au facut decat sa tranfome puscariile in focare de extremism. Chiar ultimul atentator  terorist (din Franta) a fost radicalizat in puscarie si sunt multe alte cazuri de radiclizare acolo.
Ce se intamapla cand ii eliberezi:
"„Am putea fi, în curând, confruntați cu un nou val de atacuri teroriste marca ISIS sau ale unor indivizi radicalizați. Putem vorbi de ISIS 2.0!”. Avertismentul e cu atât mai grav, cu cât vine din partea unui expert care ar trebui să știe ce se pregătește, pentru că e secretarul general al Interpol. Într-o declarație pentru Die Welt, Jurgen Stock spune că pericolul vine atât din partea jihadiștilor care urmează să fie eliberați din închisoare, precum și a celor care se întorc din Orientul Apropiat ca urmare a înfrângerii Statului Islamic."
https://evz.ro/inter...ntate-isis.html


Belgia: partidele antiimigratie, cel care au plecat de la guvernare, au crescut puternic dupa ce PM-ul a decis semnarea Pactului UN (Merkel) pt. imigratie continua (un partid si-a dublat scorul electoral). PM-ul a trebuit sa demisioneze datorita nemulturmirii populatiei. Se anuntau proteste cu zeci de mii de participanti.
Este posibil ca cele doua partide sa ajunga la 50% din voturi.
https://www.breitbar...r-migrant-pact/
Ca se vezi lumea reactioneaza cand este sfidata de politicieni...

#386
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View Postandreic, on 28 decembrie 2018 - 08:46, said:

Da ai dreptate insa te degradeaza de la conditia umana sa nu o faci.

Pe naiba, te avanseaza  la conditia de prost daca o faci ! :D

#387
Sakara

Sakara

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,597
  • Înscris: 24.08.2010
Ca tot s-a scris de sondaje:
La întrebarea: „Dacă în ziua alegerilor europarlamentare s-ar organiza un Referendum privind interzicerea migranților musulmani în România, dvs cum ați vota?”, 62% au răspuns că ar vota „pentru” interzicerea migratorilor, în timp ce 22% ar fi împotriva interzicerii acestora pe teritoriul național. - Barometrului Național realizat de către Biroul de Cercetări Sociale (BCS) în perioada 27 noiembrie - 5 decembrie 2018

Intrebarea si optiunile de raspuns prind imigratia sunt prost formulate, putand duce la confuzii (este opusul unei "intrebari firesti" -). Foarte posibil ca procentul celor impotriva sa fie mai mare de 70% iar pentru sub 15%.


Ce prevederi periculoase mai contine Pactul UN (Merkel) pt. imigratie continua:
"Conform Pactului, ONG-urile vor putea acţiona pentru a strămuta de facto migranţi în ţări de destinaţie, fără ca activitatea lor să poată fi oprită, întrucât se pot apăra invocând caracterul „exclusiv umanitar" al ajutorului oferit. Cu alte cuvinte, ele pot fi implicate în impulsionarea migraţiei ilegale, fără a fi pedepsite."
Nici nu iti mai trebuie o armata sa ataci granita, iti faci un ONG sa iti aduca soldati in interiorul statului. Cred ca ISIS rade de se prapadeste, tactica lor preferata fiind sa infiltreze o tara si un oras dupa care sa il cuceresca. Pai sa infinteze un ONG si astfel poate sa isi aduca luptatorii in tarile care au semnat Pactul fara sa riste mai nimic. Mai mult chiar daca i-ar descoperi ar primi bani, mancare, cazare si asistenta medicala gratuit fara sa riste sa fie inchisi undeva (este considerata ca ultima masura).
Este o problema grava de securitate.

Edited by Sakara, 29 December 2018 - 22:14.


#388
Sakara

Sakara

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,597
  • Înscris: 24.08.2010
Ungaria: Brussels face tot ce poate pt. implementarea Pactului UN (Merkel) pt. imigratia continua, Ungaria va face tot ce poate ca sa previna implementarea.
https://voiceofeurop...migration-pact/
Ni se spunea ca Pactul si implementarea lui sunt optionale, fiind optiunea statelor semnatare, astazi aflam ca este numai o optiune si anume acceptarea lui.

Asa cum banuiam de la inceput ca se va intampla, optional fiind doar o modalitate de pacali populatia ca sa accepate semnarea si votarea lui. O data votat te obligai sa faci anumite lucruri iar daca nu le faceai puteai fi dat in judecata de imigranti sau ONG-uri.



Dupa cum a promis Brazilia s-a retras din Pactul UN (Merkel) privind imigrati continua.


Alta promisiune indeplinita:
Brazil’s Bolsonaro Fulfils Promise to Italy’s Salvini, Hands Over Communist Terrorist
https://www.breitbar...sonaro-promise/

Edited by Sakara, 22 January 2019 - 22:04.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate