Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Xbox Series X / S

- - - - -
  • Please log in to reply
508 replies to this topic

#37
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,377
  • Înscris: 09.05.2018
Atata timp cat e vorba despre aceasi consola ( Xbox One S ) dar fara unitate optica e si normala sa fie slaba
Am mai scris/discutat anterior ca sunt destui gameri care vor sa joace doar on-line si MS a scos un Xbox One S fara unitate optica
Nicidecum nu este vorba de generatia urmatoare de console de la MS , ci o varianta ''entry-level'' poate
Acum ca la unii le place de ea si altii NU ....asta depinde de doleantele fiecaruia si buzunarul propiu

#38
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,377
  • Înscris: 09.05.2018
Xbox S All Digital 1Tb - este raspunsul MS-ului la concurenta in prezent - Gogle Sadia, Epic Store, PS Now
Sa vedem ce pret va avea si consola de la Google cand va aparea in vara si apoi mai discutam

#39
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Eu chiar ma mir sa fie oameni care aleg consola in functie de pret si procesor...
Adica cine a avut consolele sony, ar fi culmea sa treaca la generatia urmatoare la xbox daca are un procesor mai bun.

#40
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,377
  • Înscris: 09.05.2018
Stai linistit ca s-ar putea sa ai surprize , gradina e mare si doleantele sunt foarte diversificate
Unii cautand ceva mai bun decat au in prezent , altii dupa performanta fara a se uita la pret
Altii dupa exclusivitatii , altii dupa buzunar si lista poate continua

#41
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013

Xbox era bun odată, în era PS2 Xbox-ul era mai solid, nu făcea tronc când îi închideai dvd-romul, nu se auzea cum învârte și citește, avea hdd și puteai să instalezi jocurile, originale bineînțeles.
PS2 nu la fel de bune, făcute pe economie. Am avut 4 bucăți. Au meritat fiecare cent.
Xbox360, prima generație rrod.
3 console.
Ps3, ars blocul optic după 6 luni. Foarte fiabile, la prieteni.
Slim, făcea ca avionul.

Aștept noua răcire pe apă a Sony și Microsoft, console fară moarte.


#42
alexmaster

alexmaster

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,994
  • Înscris: 12.07.2009
Nu prea stii nimic despre ps2, doar ai avut 4 bucati.

Attached Files



#43
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Lol tati, nici nu era internet atunci :))))))))
Un kkt de consolă, doar jocurile au ținut-o in viață.
Ce am scris era valabil printre ultimile versiuni apărute poate chiar 50004

Ți-am rănit fanboyul din tine ? Sony Pony lolz

#44
alexmaster

alexmaster

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,994
  • Înscris: 12.07.2009
Esti atat de limitat contextual incat m.as jigni sa.ti raspund insa sunt curios, la ce ar fi buna "un kkt de consola" daca nu pentru jocuri, esti praf copile.

Off topic

Rog administratorul sa stearga ultimule postari inutile ale acestui copil care habar n.are de capul lui.

" un kkt de consola doar jocurile au tinut.o in viata"

Pun pariu ca ti.e greu sa si traversezi strada

Edited by alexmaster, 25 April 2019 - 21:35.


#45
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,377
  • Înscris: 09.05.2018
Va rog fany PS sa comenta-ti pe threadul dedicat ps-ului , aici discutam despre Xbox
- Voua v-ar placea sa discutam de xbox pe thredul dedicat ps-ului ?
NU prea cred


Revenind on-topic , se pare ca mai multi insideri care detin niste documente interne confirma ca viitorul Xbox Anaconda va fi mai puternic hw decat viitorul PS5 - https://www.mondoxbo...f-anaconda.html - e plin netul de astfel de articole
Noi ne limitatm doar la a fi un zvon , ramane sa vedem pe parcurs daca acest zvon se va adeveri , cu toate ca o vorba de a noastra zice ca - NU iese fum pana nu faci focul

Edited by wather, 26 April 2019 - 10:53.


#46
alexmaster

alexmaster

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,994
  • Înscris: 12.07.2009
Nu e vorba de nici un fan, baietelul de mai sus a adus in discutie si comparatie xbox cu ps2 si am tinut sa ii arat si lui saracul ca se inseala in prostiile pe care le.a spus, nimic mai mult, nu e vorba dw fan ca nu.mi da mie sony sau microsoft de mancare, e vorba doar de statistici reale.

Iar aia cu " doar jocurile tin o consola in viata" e epic 😂😂😂

#47
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Scuze de offtopic: totusi, omul a vrut sa spuna ca ps2 avea hardware slab, dar din cauza jocurilor foarte bune a fost consola cea mai populara.
Dar nu achiesez la parerile lui pentru ca mie nu imi pasa de hardware.

Edited by Paranoir, 26 April 2019 - 16:33.


#48
alexmaster

alexmaster

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,994
  • Înscris: 12.07.2009
Eu stiu ca incerci sa.l eschivezi, hai sa o luam logic daca ps2 ar fi avut parte de un hardware prost ar mai fi fost vanduta de 100 mil ori?
Ma bufneste rasul mereu la comentul colegului, asta e coment de memeu 😂😂

Lol tati, nici nu era internet atunci :))))))))
Un kkt de consolă, doar jocurile au ținut-o in viață.
Ce am scris era valabil printre ultimile versiuni apărute poate chiar 50004

Ți-am rănit fanboyul din tine ? Sony Pony

#49
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,377
  • Înscris: 09.05.2018
Niste preturi vehiculate pe net/zvonuri :

- Xbox Lockhart   - 200$
- Xbox Anaconda - 500$

Cineva a facut si un calcul/explicat costul asa de scump pt Xbox Anaconda - 500$

- Consola bazata probabil pe gpu-ul Navi RX 680 (concurent direct RTX 2060 pentru pret mic) - 150-200$
- Unitatea optica BD-Rom - 40$
- Memoria interna 16Gb DDR6 - 70-90$
- NVMe 500 GB SSD pe 3D TLC NAND - 60-70$
- Sursa 250-300W - 30$
- Placa de baza componente, răcire sistem si retea - 40-50$
- Gamepad + montaj - 40$

Cred că un maxim de - 200 + 40 + 90 + 70 + 30 + 50 + 40 = 520$
Deocamdata doar simple discutii/zvonuri pana cand se vor adeverii sau NU

Sursa calcului - http://www.xboxland....теле/page-5

Hristos a Inviat si Paste Fericit

#50
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View Postwather, on 26 aprilie 2019 - 10:40, said:

Revenind on-topic , se pare ca mai multi insideri care detin niste documente interne confirma ca viitorul Xbox Anaconda va fi mai puternic hw decat viitorul PS5 - https://www.mondoxbo...f-anaconda.html - e plin netul de astfel de articole
Noi ne limitatm doar la a fi un zvon , ramane sa vedem pe parcurs daca acest zvon se va adeveri , cu toate ca o vorba de a noastra zice ca - NU iese fum pana nu faci focul

Daca discutati despre xbox, de ce aduci vorba de PS5?  Posted Image  (scuze pentru cum am scris cutiax)
Eu am impresia ca cei care isi iau xbox, tot incearca sa gaseasca ceva justificari, mai ales cand cealalta, mai proasta HW, tot vinde mai mult.

#51
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,377
  • Înscris: 09.05.2018
Tot ca zvon deocamdata , se pare ca noul Xbox va folosi ca GPU - Arcturus - Arcturus : un GPU next-gen dans la prochaine Xbox - https://www.overcloc...prochaine-xbox/

Acesta fiind viitorul GPU care va aparea in 2020 dupa NAVI si tot pe 7nm
De aici si zvonurile care circula pe net ca viitorul xbox va fi mai puternic decat viitorul ps5 , insa doecamdata le tratam ca zvonuri

Ripper se pare ca tu nu stii sa faci diferenta intre zvon ( cea ce am scris eu ) si REALITATE , adica discutia celor de mai sus
Subiectul acestui thread fiind de fapt viitoarele console concurente si nu ce au fost in trecut si sunt in prezent
Comparatile dintre cele doua existand pe un thread dedicat - https://forum.softpe...box-one-vs-ps4/ - si de acea nu isi au rostul astfel de discutii si aici

Edited by wather, 30 April 2019 - 17:09.


#52
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

View Postalexmaster, on 24 aprilie 2019 - 16:09, said:

Nu prea stii nimic despre ps2, doar ai avut 4 bucati.
Care-i faza cu "best selling video game console".Ai vrut sa te dai mare ca ce?Te-a hranit sony sau big- n din profitu lor?Nu cred.Ce treaba are asta cu Xbox?

View PostParanoir, on 30 martie 2019 - 12:04, said:

Ce legatura au jocurile online cu lipsa unitatii optice?
Ati preluat un zvon asa tampit cum a fost lansat.
Inteleg ca se poate face o versiune mai ieftina, fara unitate blu-ray.
Dar ce legatura are cu jocurile online? Conteaza ca e joc singleplayer sau multiplayer?

Sau ai vrut sa spui ca asta va fi consola bazata pe streaming de jocuri si n-ai stiut cum sa te exprimi?
Fizic sau digital, jocul poate sa fie si mp si sp,nu conteaza.Hai sa zicem ca e unu pe care il enerveaza sa tina discurile pt. consola si sa piarda timp cu instalarea jocurilor.Pai ce face?Isi cumpara o consola digital -only si economiseste bani la greu.Ca o fi xbox one s digital slaba pt. 2019,aia e.Cunosc pe unii care inca Xbox 360/PS3 sau mai rau,PS2/Xbox/GC.Aia ce mai zic?Toata lumea e plina de bani?

#53
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,377
  • Înscris: 09.05.2018
Paranoir - Ati preluat un zvon asa tampit cum a fost lansat. - Deci pana la urma zvonul nu a fost asa tampit cum ai scris tu , drept dovada - Xbox One S 1TB All-Digital Edition console I Xbox Wireless controller - vine la pachet cu - Minecraft I Sea of Thieves I Forza Horizon 3 - incepand de pe 07.05.209
Cat de buna este sau NU , asta tine de fiecare in functie de doleantele personale

#54
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

View Postwather, on 04 mai 2019 - 09:54, said:

Paranoir - Ati preluat un zvon asa tampit cum a fost lansat. - Deci pana la urma zvonul nu a fost asa tampit cum ai scris tu , drept dovada - Xbox One S 1TB All-Digital Edition console I Xbox Wireless controller - vine la pachet cu - Minecraft I Sea of Thieves I Forza Horizon 3 - incepand de pe 07.05.209
Cat de buna este sau NU , asta tine de fiecare in functie de doleantele personale
Eu zic ca merita mai ales daca ai un buget mic.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate