Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

ajutor
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Ajutor plata amenda Bulgaria

- - - - -
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#73
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,326
  • Înscris: 28.10.2018

 Tendor83, on 23 ianuarie 2021 - 14:33, said:

Sunt curios daca aceasta amenda va aparea ca datorie in rolul meu de la DITL sau ca datorie la ANAF.

In mod normal exista acorduri intre tarile UE pentru urmarirea fiscala a datornicilor, deci sanse mari sa te jupoaie anaf.

Acum doar sa speram ca romanii sunt ca de obicei complet dezorganizati, nu le merge sistemul, functionari puturosi si vreo aliniere de planete si poate scapi.

Nu contaza ca ai vandut masina, se vede in perioada in care a fost inregistrata fiscal la tine.

Edited by abac, 23 January 2021 - 22:45.


#74
yocha85

yocha85

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 20.11.2015
Ok.. am luat-o si eu la "research" pe valurile internetului.. Fara prea multe rezultate. Cum sunt un explorator si in viata privata.. am zis.. ce naiba.. 20 leva platiti ca sa invatam ceva..Hai sa riscam. Ca deh.. tot va fi nevoie pe drumul Skopje - Constanta facut destul de des...
Amenda BG? Pentru nefolosire lumini circulatie. Tichet de amenda fizic, dar presupun ca vine astfel si prin posta. Adica are o serie si un numar.


1. Deschidem browser, si navigam pe pagina: https://e-uslugi.mvr.bg/en/services
2. Selectati english language.. daca nu sunteti vorbitori sau citiori de slavona
3. Selectam Trafic Police - Verification of liabilities under Slip and Penal decree with the possibility of making a payment
4.Dupa care bifam SLIP/PENAL DECREE
5. Type of document = SLIP
6. Serie: este o litera de obicei in partea de sus a procesului verbal, in cazul meu era X
7. Document no: Este de obicei un numar format din sapte cifre, care este situat la fel ca si seria, in partea de sus, chiar langa serie
8. Amount due (BGN): cat scrie de plata pe procesul verbal, valoarea intreaga fara reduceri, in cazul meu, 20 leva
9. Se apasa butonul CHECK
Dupa care pagina se va reincarca, atat pe telefon cat si pe pc, si va aparea o lista cu un rand, deoarece am verificat o serie de amenda.
la finalul acelui rand, exista un cuvant pe care se poate da click... nu imi aduc aminte ce scrie pe el.. ceva de PLATI... cu incredere da-ti click.
Se va deschide o noua fereastra unde suntem invitati sa ne trecem "Rasunatorul NUME si PRENUME"
Iar mai jos, beleaua.. Codul de identificare.
Bulgarii in mod normal pe procesul verbal, trec in cazul romanilor, data de nastere. dupa care celelalte casute din PIN(personal identification number) raman goale (adica 4 casute goale).
selectati din lista de bife, UNIQUE IDENTIFICATION CODE/BULSTAT
Iar in casuta in care trebuie trecut celebrul cod treceti astfel: AALLZZ urmat de 111
Urmatorul pas: selectati Card bancar... iar de aici ar trebui sa fie simpla treaba.
Plata am facut-o cu un card Revolut.
Total de plata 20 BGN
Comision 1.24 BGN
TOTAL "eliminat din card"= 53.75 RON


Scuze pentru punctele de suspensie.. Este un tic.. Am o iubita care ma streseaza maxim, si face numai tampenii. Ii raspund doar cu ....
Amenda, tot a ei este.
Plata am facut-o intre timp ce scriam acest post. La reverificare cod urmand pasii initiali, surpriza...
You do not have undelivered penal decrees and / or electronic slips under the Traffic Act
on the roads and / or under the Insurance Code

So... CASE SOLVED !
Have fun!
Наздравие! Се гледаме! Чао!

#75
laurstef

laurstef

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 965
  • Înscris: 12.12.2007
Zilele acestea, cel mai probabil în week-end (dacă mai găsesc pe unde am pus „bine” amenda) am să încerc și eu să văd CE și CUM reușesc.

Ține-ți-mi pumnii.

#76
yocha85

yocha85

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 20.11.2015

 laurstef, on 07 octombrie 2021 - 09:54, said:

Zilele acestea, cel mai probabil în week-end (dacă mai găsesc pe unde am pus „bine” amenda) am să încerc și eu să văd CE și CUM reușesc.

Ține-ți-mi pumnii.

Succes!
Ar trebui sa functioneze. Totusi impartaseste si cu noi, chiar daca rezultatul este negativ. La randul meu, si eu voi confirma la urmatoarea incercare, daca a functionat la fel ca prima data.

#77
paultt

paultt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 05.08.2007
Am primit ieri o "felicitare" prin posta, din Bulgaria. Depasire viteza (81km/h in zona extraurbana limitata la 60km/h), in August 2019 (acum mai mult de 2 ani si 2 luni)... Diferenta fata de cazul de mai sus este lipsa oricarei mentiuni legate de PIN, ceea ce are sens, amenda nefiind completata "face to face" si inmanata personal. Toti pasii functioneaza perfect, pana la initierea platii. Amenda este gasita, sunt afisate ambele link-uri de initiere plata (redusa la 70% pentru primele 14 zile de la primirea notificarii sau 100%), dar, dupa selectare, in pasul de introducere nume si PIN/PN/UNIQUE IDENTIFICATION CODE/BULSTAT e o mica mare problema. Singura completare acceptata ca valida este de 9 cifre de 0 introdusa la unique identification code/bulstat. Se activeaza butonul de efectuare plata, dar in ecranul urmator apare o eroare de initiere si sunt rugat sa incerc din nou. Din motive evidente (necompletare PV de catre politist cu CI/Pasaport in fata), completarea in format AALLZZ + 111 nu este valida. A reusit cineva o plata pe site-ul lor in conditiile descrise? Multumesc.

#78
aissa

aissa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 11.06.2007
Cel mai aproape de realitate(a mea) raspuns, singura modificare facuta a fost ca la punctul cu bifa minune am trecut forma AAAALLZZ11, asa mi-a luat plata. S-au incasat 72,34 leva - 184,63 lei.

Si o precizare pentru ca am citit in comentarii la unii useri ca spuneau ca nu ai cum plati redus dupa un an. Si contraventia mea era din mai 2019, PV din iulie 2020 si l-am primit acum cateva zile. Am incercat sa fac plata din cont de lei BT insa nu mi-a reusit, mi-au dat banii inapoi pt ca acel cont de pe PV nu are corespondent de lei.
Iar pe Pv scrie clar ca poti plati cuantumul redus in 14 zile de la comunicare (adica de cd am primit eu scrisoarea, nu de la data PV).

 yocha85, on 06 octombrie 2021 - 14:11, said:

Ok.. am luat-o si eu la "research" pe valurile internetului.. Fara prea multe rezultate. Cum sunt un explorator si in viata privata.. am zis.. ce naiba.. 20 leva platiti ca sa invatam ceva..Hai sa riscam. Ca deh.. tot va fi nevoie pe drumul Skopje - Constanta facut destul de des...
Amenda BG? Pentru nefolosire lumini circulatie. Tichet de amenda fizic, dar presupun ca vine astfel si prin posta. Adica are o serie si un numar.


1. Deschidem browser, si navigam pe pagina: https://e-uslugi.mvr.bg/en/services
2. Selectati english language.. daca nu sunteti vorbitori sau citiori de slavona
3. Selectam Trafic Police - Verification of liabilities under Slip and Penal decree with the possibility of making a payment
4.Dupa care bifam SLIP/PENAL DECREE
5. Type of document = SLIP
6. Serie: este o litera de obicei in partea de sus a procesului verbal, in cazul meu era X
7. Document no: Este de obicei un numar format din sapte cifre, care este situat la fel ca si seria, in partea de sus, chiar langa serie
8. Amount due (BGN): cat scrie de plata pe procesul verbal, valoarea intreaga fara reduceri, in cazul meu, 20 leva
9. Se apasa butonul CHECK
Dupa care pagina se va reincarca, atat pe telefon cat si pe pc, si va aparea o lista cu un rand, deoarece am verificat o serie de amenda.
la finalul acelui rand, exista un cuvant pe care se poate da click... nu imi aduc aminte ce scrie pe el.. ceva de PLATI... cu incredere da-ti click.
Se va deschide o noua fereastra unde suntem invitati sa ne trecem "Rasunatorul NUME si PRENUME"
Iar mai jos, beleaua.. Codul de identificare.
Bulgarii in mod normal pe procesul verbal, trec in cazul romanilor, data de nastere. dupa care celelalte casute din PIN(personal identification number) raman goale (adica 4 casute goale).
selectati din lista de bife, UNIQUE IDENTIFICATION CODE/BULSTAT
Iar in casuta in care trebuie trecut celebrul cod treceti astfel: AALLZZ urmat de 111
Urmatorul pas: selectati Card bancar... iar de aici ar trebui sa fie simpla treaba.
Plata am facut-o cu un card Revolut.
Total de plata 20 BGN
Comision 1.24 BGN
TOTAL "eliminat din card"= 53.75 RON


Scuze pentru punctele de suspensie.. Este un tic.. Am o iubita care ma streseaza maxim, si face numai tampenii. Ii raspund doar cu ....
Amenda, tot a ei este.
Plata am facut-o intre timp ce scriam acest post. La reverificare cod urmand pasii initiali, surpriza...
You do not have undelivered penal decrees and / or electronic slips under the Traffic Act
on the roads and / or under the Insurance Code

So... CASE SOLVED !
Have fun!
Наздравие! Се гледаме! Чао!

Edited by aissa, 27 March 2022 - 11:01.


#79
abit

abit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 27.07.2006
nu stiu daca mai e de actualitate dar la pasul cu  "AAZZLL+111" se foloseste cobinatia :

AAZZLL11C unde C este cifra de control si poate avea valori de la 0 la 9 Posted Image, daca incercati asa puteti ajunge la pasul cu plata

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate