Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Bizoni în trafic

* * * - - 9 votes
  • Please log in to reply
1457 replies to this topic

#37
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Se circula din ce in ce mai aiurea si fara bun-simt.

#38
antiqque

antiqque

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.07.2013

View Postwaterman, on 29 noiembrie 2018 - 14:34, said:

De asemenea îi ador pe gherțoii care depășesc coloana și se pun și ei paralel cu prima mașină de la semafor. Se grăbesc. Zilnic fac asta. Din cauza lor mi-am făcut canal de iutub din ăla.
Gunoaie.

Sau se baga pe obligatoriu stanga/dreapta si se baga in fata primei masini de pe banda de inainte. Acolo la loc de glorie.

#39
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View Postwaterman, on 29 noiembrie 2018 - 14:32, said:

Colegule matale ții cu urșii ?
Pai nu erau bizoni ? :lol:

#40
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postantiqque, on 29 noiembrie 2018 - 14:36, said:


Sau se baga pe obligatoriu stanga/dreapta si se baga in fata primei masini de pe banda de inainte. Acolo la loc de glorie.

Sa vezi ce fain e cand coloana e in miscare...si vine direct peste tine cu tupeu. Daca nu te feresti sigur o sa pierzi ceva zile prin service...

Asa cum am mai zis de atatea ori, camere de supraveghere trafic si amenda acasa !

#41
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005

View Postbumpocbum, on 29 noiembrie 2018 - 14:34, said:


Am si eu o parghie. Trag de aia si gata. Dar ce te faci cu lateralele ? Si alea sunt heliomate ?



Nu, dar sincer proiectoarele nu ma deranjeaza.
Nu. Lateralele le am deja setate in alt unghi decat modul de condus. Asa ca daca dau cu spatele trebuie sa imi schimb pozitia.

#42
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
Da sensibili mai sunteti (unii)
Nu am proiectoare pe masina mea.
Nu m-a deranjat niciodata ca vad proiectoarele la altii. Chiar de nu au farurile reglate sau merg aia cu faza lunga, incerc sa nu ma uit direct in becuri.
In trecut ii injuram si blitam.
De cativa ani ii ignor.

Voi chiar puteti deosebi proiectoarele de DRL?

#43
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005

View Postwaterman, on 29 noiembrie 2018 - 14:32, said:

Zilnic bre.
irelevant, trebuie sa fie curati in timpul condusului.

#44
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Voi n-aveti Papuc. Cu acte la zi, ITP si alea. Eu cand ies cu Papucul, nimeni, dar nimeni nu mi se baga in fata. Si daca se baga, nasol, Papucul este un arogant si un badaran. ;)
Ma deranjeaza si pe mine xenonul pe masini nonxenon, mai ales pe ploaie. Ma deranjeaza flash-ul cand merg cu 50 pe drum de 50, aka localitate. Mai am boala pe cei care se baga putin cate putin , pe cei care fac manevre fara semnalizare, dreapta de pe doi, pe doamnele care se opresc in drum cand nu stiu in ce parte sa traga de volan si trebuie sa muncesc eu si pentru ele, pe oamenii prea in varsta pentru condus, care nu vad nimic pe langa ei etc...

#45
antiqque

antiqque

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.07.2013
Bizonii cu TIR care depasesc pe autostrada si o blocheaza practic vreo 5 minute pana termina depasirea.

#46
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005

View PostYOUR_GOD, on 29 noiembrie 2018 - 14:44, said:

.... Ma deranjeaza flash-ul cand merg cu 50 pe drum de 50, aka localitate.....
vezi, aici tu greseti. pe drum de 50 trebuie sa mergi cu 59.99

#47
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 22.12.2015
Astia  doi  ar  putea  candida  la  titlul de  '' Bizonii  deceniului ''

1. Accident  grav  in Mures
2. Accident  grav in Pitesti, masina care  a  intrat  in sensul  giratoriu  cu viteza  mare....oricum, numai  o masina  germana+ sofer  teribilist de  la  noi putea  realiza  asa ceva.....ihaaaa !

Attached Files



#48
antiqque

antiqque

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.07.2013
Cum a reusit primul sa zboare direct pe plafonul masinii parcate? A facut ceva scheme de NFS Posted Image

#49
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,597
  • Înscris: 29.12.2016
Mai accept sa mi se bage cate unul in fata in coloana, etc... De obicei daca semnalizeaza sau imi face semn si il vad. Imi aduc aminte ca acum ceva ani cand m-a sunat sotia ca a luat foc tabloul electric si nu stie ce sa faca, i-am spus sa sune la 112 si am plecat de la job urgent, in 5 minute am fost acasa. Nu-mi aduc aminte prea bine insa sunt convins ca am fost bizon. Insa nu a fost degeaba. Am ajuns cu 10 minute inaintea pompierilor, am scos siguranta si am aruncat un lighean cu apa pe tablou. Pompierii doar au constatat paguba. In trafic ma amagesc cu gandul ca, lasa-l si pe el ca poate are vreo urgenta...
Insa nu-i suport pe cei care, desi te-au blocat, te vad ca astepti ca boul, si nu schiteaza acolo, o alergare sa-ti arate ca apreciaza faptul ca astepti in liniste, sau macar sa ridice o mana sa-ti arate ca te-a vazut... si mai sta in masina vreo 5 minute pana se misca, pentru ca are bord de avion si dureaza pana apesi pe toat butoanele alea... atunci claxonez si eu ca sunt om...

Edited by 2Unlimited, 29 November 2018 - 14:51.


#50
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Al doilea, inca semnalizeaza. Cred ca efectueaza manevra de depasire. Asteptam sa vedem stopurile aprinse, deocamdata avem semna stanga.

View Post2Unlimited, on 29 noiembrie 2018 - 14:48, said:

Nu-mi aduc aminte prea bine insa sunt convins ca am fost<strong><em> bizon.
Cu toții suntem câteodată bizoni.

#51
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006

View Postantiqque, on 29 noiembrie 2018 - 14:36, said:

Sau se baga pe obligatoriu stanga/dreapta si se baga in fata primei masini de pe banda de inainte. Acolo la loc de glorie.

Aia ma seaca si pe mine. Imi vine in minte intersectia de la Universitate, venind dinspre rond catre Cismigiu, la primul semafor unde se face dreapta pe Doamnei. Multi de pe banda 1, care e obligatoriu dreapta, merg inainte.

De regula eu ii las pe cei grabiti, daca semnalizeaza si incearca sa se bage "cerand voie", nu cu tupeu, adica sa percepi la ei o atitudine de "ma lasi si pe mine, te rog?".

La fel de adevarat e si faptul ca trebuie sa cunosti zona, n-ai cum dracu' sa stii cum o sa se ramifice benzile mai incolo daca nu traiesti in orasul respectiv. Faptul ca cineva greseste preselectia e iertabil daca se afla in situatia asta.

Edited by cattavencu, 29 November 2018 - 15:00.


#52
antiqque

antiqque

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.07.2013

View Post2Unlimited, on 29 noiembrie 2018 - 14:48, said:

Insa nu-i suport pe cei care, desi te-au blocat, te vad ca astepti ca boul, si nu schiteaza acolo, o alergare sa-ti arate ca apreciaza faptul ca astepti in liniste, sau macar sa ridice o mana sa-ti arate ca te-a vazut... si mai sta in masina vreo 5 minute pana se misca, pentru ca are bord de avion si dureaza pana apesi pe toare butoanele alea... atunci claxonez si eu ca sunt om...

Da, aia care se baga in asa fel incat trebuie sa opresti dar stau si se uita la tine nedumeriti de parca i-ai luat prin surprindere.
Eu cand ma lasa cineva sa ma bag ii dau gaz si ii multumesc, nu stau sa admir peisajul.

Edited by antiqque, 29 November 2018 - 14:51.


#53
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Post2Unlimited, on 29 noiembrie 2018 - 14:25, said:

Asta-i nimic. Cand vine noaptea cate un tir cu 20 faruri din care 10 la nivelul ochilor tai, restul pe cabina, si tu ca un bun cetatean faci un flash discret sa-i atragi atentia ca practic ai orbit, si dupa el trebuie sa calci frana ca nu mai vezi nimic, iar el mai aprinde inca 20 sa-ti arate ca de fapt aia era doar "faza scurta"...
Si cand ploua te mai si stropeste cand ajunge langa tine.

#54
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
...si cei care decreteaza loc de parcare pe carosabil, in supermarket-uri. Se simte cineva lezat?
...si cei care parcheaza pe locuri rezervate persoanelor care au nevoie mai mare de un loc aproape.
Legat de parcatul pe colt, eu deja nu mai vad o problema in asta, desi trebuie sa ies cu masina pe celalalt sens, ca sa vad, prea tarziu, daca este loc. De ce spun asta? Pentru ca am vazut locuri de parcare delimitate de catre municipalitate, exact in locuri in care legea spune NU.

Edited by YOUR_GOD, 29 November 2018 - 14:54.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate