Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Reziliere abonament

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postheinz, on 28 noiembrie 2018 - 22:21, said:

Câte persoane plătesc 9.6 euro pentru DON? Zi-mi macar una!
4.8 e prețul standard

Nu știu de unde ai tabelul ala, pe site nu scrie nimic de 9.6 euro.
Și oricum nu contează ca e un preț redus, se poate rezilia și asa.
...tu vezi ca la sursa e un PDF de pe siteul lor?  Posted Image (din documentul respectiv am facut captura, nu m-am apucat  de invetat tabele).

A spus-o si o repet! De ce mai intrebati pe forum daca puteti sa reziliati prematur contractul? reziliati fara taxe de incetare prematura a contractului daca voi stiti ca aveti dreptul (si nu mai trolati inutil forumul)!

Edited by stlk, 28 November 2018 - 22:31.


#38
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Pan' la urma e fix problema voastră dacă vreți sa plătiți sau nu acele taxe de reziliere.
Eu va zic ca nu trebuie plătită, acea taxa e ilegala atâta timp cât n-ai adus un prejudiciu companiei, adică n-ai luat un telefon la preț subvenționat.
https://www.avocatne...

#39
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postheinz, on 28 noiembrie 2018 - 22:25, said:

Pan' la urma e fix problema voastră dacă vreți sa plătiți sau nu acele taxe de reziliere.
Eu va zic ca nu trebuie plătită, acea taxa e ilegala atâta timp cât n-ai adus un prejudiciu companiei, adică n-ai luat un telefon la preț subvenționat.
..avocatne...
Daca imi arati o dovada ca tu ai scapat de contract cu o reziliere prematura fara taxe, te cred! pana atunci eu zic sa-ti vezi de ale tale! pentru ca ce spui pe aici, e ca si cum ai spune ca un medicament este foarte bun pentru  toti bolnavii chiar daca au boli diferite si ca nu mai trebuie sa tina cont fiecare de reteta lui (in cazul nostru contract).

Edited by stlk, 28 November 2018 - 22:39.


#40
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Eu nu am scăpat, n-am avut nevoie. Am avut un singur contract la digi (Avantaj 2) care a fost cu telefon și a trebuit să-l duc pana la capăt. În rest doar cartele + un abonament la T fără perioada contractuala, adică marketing.
Insa au scăpat destui de contracte, poate te lămurește @Nimcid25 care a reziliat mai multe contracte înainte de termen.

Edited by heinz, 28 November 2018 - 22:40.


#41
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View Poststlk, on 28 noiembrie 2018 - 22:37, said:


Daca imi arati o dovada ca tu ai scapat de contract cu o reziliere prematura fara taxe, te cred! pana atunci eu zic sa-ti vezi de ale tale! pentru ca ce spui pe aici, e ca si cum ai spune ca un medicament este foarte bun pentru  toti bolnavii chiar daca au boli diferite si ca nu mai trebuie sa tina cont fiecare de reteta lui (in cazul nostru contract).
Fraților, cine va cheamă pe aceste topicuri?
Am reziliat de 3 ori niște contracte Digi. Mobil activate dupa 4-5 luni fara taxe, de 3 ori am reziliat niște contracte Orange făra taxe, de Vodafone de 2-3 ori fara taxe și de Telekom, nelimitate.
Nu știți, nu va băgați!
Nu va dați smecheri dacă nu știți.

Am văzut mulți cocoșei ca tine, dar dupa ce au văzut dovezile, au început sa bage întoarse.

Penibil ce faceți!

#42
danutz34

danutz34

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 23.11.2018

View Poststlk, on 28 noiembrie 2018 - 22:37, said:

Daca imi arati o dovada ca tu ai scapat de contract cu o reziliere prematura fara taxe, te cred! pana atunci eu zic sa-ti vezi de ale tale! pentru ca ce spui pe aici, e ca si cum ai spune ca un medicament este foarte bun pentru  toti bolnavii chiar daca au boli diferite si ca nu mai trebuie sa tina cont fiecare de reteta lui (in cazul nostru contract).
Uite aici dovada.
Attached File  Untitled (1).png   2.29MB   50 downloads Attached File  Untitled.png   3.49MB   48 downloads

E de la Orange, la Digi nu stiu cum sta treaba cu acele taxe de activare si utilizare retea.

Eu zic sa nu o mai tineti sus si tare daca nu ati trecut prin asa ceva.

Suntem mai multi care am reziliat fara taxe pentru ca ne-am interesat.
Asa ca nu mai fiti comozi, puneti mana si informati-va si veti vedea ca se poate.

Edited by danutz34, 28 November 2018 - 22:57.


#43
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostNimcid25, on 28 noiembrie 2018 - 22:52, said:

Fraților, cine va cheamă pe aceste topicuri?
Am reziliat de 3 ori niște contracte Digi. Mobil activate dupa 4-5 luni fara taxe, de 3 ori am reziliat niște contracte Orange făra taxe, de Vodafone de 2-3 ori fara taxe și de Telekom, nelimitate.
Nu știți, nu va băgați!
Nu va dați smecheri dacă nu știți.
Am văzut mulți cocoșei ca tine, dar dupa ce au văzut dovezile, au început sa bage întoarse.
Penibil ce faceți!
Raman la concluzia de aici  si din momentul asta  m-am oprit!

#44
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,337
  • Înscris: 03.04.2004

View Postaeon, on 28 noiembrie 2018 - 22:03, said:

celor care se plang ca nu merge digi le recomand sa schimbe telefonul (un huawei sau xiaomi de 600 lei e mai mult decat suficient)
nu samsung care la acelasi pret sunt prastii
am vreo 3 abonamente digi nelimitat de cativa ani + doua vodafone + doua orange
toate merg la fel de bine (sau prost...) pe voce; digi merge ceva mai lent pe internet (si cu 'pauze' mai dese, 4g sau nu) dar nimic de speriat, mai ales la pretul foarte mic
si pe roming digi merge binisor (probat cu lunile prin europa)

Samsung-uri mid-range posibil, insa varfuri de gama actuale cum e gama S9/Note 9 de exemplu nu mai sunt asa de slabe cum era S7 sa zicem, fata de Huawei.
Am testat in paralel Note 9 cu P20 Pro pe aceeasi retea (ORO) si valorile dBm erau identice daca nu chiar mai bune in favoarea Note-ului. Trebuie precizat si faptul ca Huawei afiseaza ca nr de bare semnalul fiind maxim la -100 dBm, ceea ce Samsung o face pana la -91 dBm dupa caee scade o linie.


#45
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 22.11.2006
Din moment ce nu ai primit vreun bun cu reducere: telefon, router, TV, etc - Nu au de ce sa iti ceara taxa de reziliere. Nu e ca la net pe vremuri sau TV cablu, unde iti dadeau instalare gratuita cu abonament.

500 lei, e taxa pe naivitate. Din moment ce nu ai semnat nimic, nu trebuie sa le platesti nimic.

Edited by bluesnake, 28 November 2018 - 23:53.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate