Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Reziliere abonament

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#1
Vlad132

Vlad132

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 24.06.2009
Buna seara. Zilele trecute am facut un abonament optim nelimitat de 5€ pe care doresc sa l reziliez. Cei de la digi imi spun ca pot rezilia doar daca platesc 500 de lei sau ceva de genul. Nu exista nici o perioada de testare ? Cum pot rezilia fara sa platesc ? Din pacate internetul si semnalul nu sunt ce trebuie..

#2
Henix

Henix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 11.12.2017
Ai primit vreo reducere?

#3
Vlad132

Vlad132

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 24.06.2009
Nu. Nu mi s a spus nimic de nici o reducere.

#4
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View PostVlad132, on 28 noiembrie 2018 - 19:47, said:

Buna seara. Zilele trecute am facut un abonament optim nelimitat de 5€ pe care doresc sa l reziliez. Cei de la digi imi spun ca pot rezilia doar daca platesc 500 de lei sau ceva de genul. Nu exista nici o perioada de testare ? Cum pot rezilia fara sa platesc ? Din pacate internetul si semnalul nu sunt ce trebuie..
Unde ai activat contractul?

#5
Vlad132

Vlad132

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 24.06.2009
Sun plaza in Bucuresti

#6
Henix

Henix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 11.12.2017
Poti sa ceri rezilierea si daca iti cere taxe faci o sesizare la anpc. Cauta mai multe detalii pe aici.
Intreaba-l pe @danutz34, am vazut ca se pricepe mai bine :))

#7
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
Ia legatura cu digi helper si catalinnman

#8
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View PostVlad132, on 28 noiembrie 2018 - 19:53, said:

Sun plaza in Bucuresti
In 48 de ore puteai rezilia contractul.

#9
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006

View PostVlad132, on 28 noiembrie 2018 - 19:51, said:

Nu. Nu mi s a spus nimic de nici o reducere.
Nici nu are de ce. Contractul l-ai citit sau ai semnat ca primarul cum fac restul reclamantilor de pe aici?

#10
Vlad132

Vlad132

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 24.06.2009
Ma asteptam sa primesc un serviciu bun ! Nu sa nu am semnal si nici internet 4G

#11
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,292
  • Înscris: 03.04.2004
Ai un telefon suportat Vowifi? Il legi la un wifi indoor si nu te mai doare capul de semnal.

#12
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View PostVlad132, on 28 noiembrie 2018 - 19:51, said:

Nu. Nu mi s a spus nimic de nici o reducere.
Cum nu? cel mai probabil 4,8 EURO e un pret redus, pretul de lista fiind mult mai mare. Majoritatea cand va faceti abonamente NU CITITI CONTRACTUL , in contract ar trebui sa scrie si pretul de baza (sau de lista). Multi ar trebui sa intelegeti ca ofertele oferite de orice companie au preturi REDUSE si din cauza asta nu puteti rezilia fara taxe cand va vine. Daca aveti abonamente cu pret de lista (sau de baza) fara telefon suventionat atunci se poate spune ca nu ati beneficiat de reduceri!

View Postadicontakt, on 28 noiembrie 2018 - 19:54, said:

Ia legatura cu digi helper si catalinnman
Ca sa ce? sa-i spuna care este pretul de lista (baza) al abonamentului si ca trebuie sa plateasca taxele de reziliere prematura  asa cum scrie in contract?

View PostVlad132, on 28 noiembrie 2018 - 20:11, said:

Ma asteptam sa primesc un serviciu bun ! Nu sa nu am semnal si nici internet 4G
Daca furnizorul nu indeplineste condtiile contractuale (in cazul tau lipsa semnal) poti scapa fara taxa de reziliere.

Edited by stlk, 28 November 2018 - 20:57.


#13
Vlad132

Vlad132

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 24.06.2009
De ce te ai aprins asa ? Cumva esti reprezentant ? Da frate platesc daca este nevoie dar tot servicii de cacat au !

#14
tanaru_ady

tanaru_ady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 23.12.2010

View Poststlk, on 28 noiembrie 2018 - 20:39, said:

Cum nu? cel mai probabil 4,8 EURO e un pret redus, pretul de lista fiind mult mai mare. Majoritatea cand va faceti abonamente NU CITITI CONTRACTUL , in contract ar trebui sa scrie si pretul de baza (sau de lista). Multi ar trebui sa intelegeti ca ofertele oferite de orice companie au preturi REDUSE si din cauza asta nu puteti rezilia fara taxe cand va vine. Daca aveti abonamente cu pret de lista (sau de baza) fara telefon suventionat atunci se poate spune ca nu ati beneficiat de reduceri!

Ca sa ce? sa-i spuna care este pretul de lista (baza) al abonamentului si ca trebuie sa plateasca taxele de reziliere prematura  asa cum scrie in contract?
dar cand nu ai contract semnat cu ei dar beneficiezi de servicii,cum se procedeaza?

#15
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View PostVlad132, on 28 noiembrie 2018 - 20:55, said:

De ce te ai aprins asa ? Cumva esti reprezentant ? Da frate platesc daca este nevoie dar tot servicii de cacat au !
Sunteti prea multi  (pe Softpedia) in ultima vreme care va plangeti ca vreti rezilere prematura fara taxe (de asta sunt un pic mai acid) dar contractele cine sa le citeasca? Cat de treaba cu reprezentantul DIGI, ma faci sa rad (ca toti imi spun acelasi lucru) insa eu nici macar nu detin servicii de la DIGI dar sa mai fiu reprezentant! Eu am spus care este procedura generala indiferent de furnizor!

View Posttanaru_ady, on 28 noiembrie 2018 - 20:56, said:

dar cand nu ai contract semnat cu ei dar beneficiezi de servicii,cum se procedeaza?
Adica cum nu ai contract cu ei? ai trecut de perioada minima (2 ani sau 1 an) si nu ai prelungit abonamentul? in cazul asta poti pleca cand vrei de la ei fara taxe.

Edited by stlk, 28 November 2018 - 21:16.


#16
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 06.03.2018
Salut , dai mesaj lu'DIGI_Helper poate te ajuta el.

#17
iplesanu

iplesanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 23.10.2014
4.8 Euro x 4,66  lei/euro = 22,368 lei
500 lei  /  22,368  =  22,35 aproape 2 ani !! Pai decat  sa le platesti 500 lei, mai bine pastrezi contractul, il platesti lunar, si mai faci un contract unde iti convine !! Si ca sa fi rau, saptamanal cate o reclamatie ca nu sunt bune serviciile !!!

#18
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,653
  • Înscris: 29.03.2010
Daca nu ai beneficiat de vreo reducere, atunci poti rezilia contractul fara taxe. Fa o cerere de reziliere online, asteapta raspuns, iar daca acesta include taxe, faci reclamatie pe site-ul anpc. Sa ai grija sa incluzi documente corecte: contract, cererea de reziliere si raspunsul lor. Raspunsul celor de la Digi trebuie sa vina in 30 de zile mi se pare (nu mai stiu daca lucratoare sau nu), iar raspunsul celor de la ANPC tot 30 de zile. Dar ai o sansa sa il reziliezi fara taxe. Daca ai beneficiat de orice reducere (fie la terminal primit sau abonament) trebuie sa platesti contravaloarea acesteia pentru a rezilia contractul.

Bafta, si spune-ne noutati cand ai

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate