Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Alegere UPS

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
DarkMinion

DarkMinion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 08.11.2013
In ultimele 3 saptamani mi se ia curentul constant. Ultima oara, calculatorul de serviciu a suferit daune semnificative, windows-ul fiind "corrupted" si inaccesibil.
Din acest motiv, doresc sa-mi cumpar un UPS. Cum nu stiu multe despre ele, doresc sa cer o opinie.

Cele doua mai "interesante" pe care le-am gasit eu ar fi Edit: am mai gasit si asta (recomandata de stafful Pcgarage) Help? Posted Image

Edited by DarkMinion, 28 November 2018 - 18:40.


#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Cyberpower e ok - dupa APC probabil a doua marca . Si vad ca mai e o bucata in stoc.

Ala fara baterie e defapt ptr centrale termice - merge cu baterie Auto - sa tina minim 24h.
Serioux... sa fim seriosi.

#3
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009
Am si eu de 600W si uneori cade cand se ia curentul, cred ca e prea putin pentru calculator si monitor. Uneori merge cand se ia curentul, uneori cade, cred ca e prea putin 600W. Sa mai spuna si altii.

#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Probabil de 600VA. Daca e cu acumulatorul incarcat ( se recomanda o descarcare completa la fiecare 3 luni ptr mentinerea capacitatii ) ar trebui sa duca un PC intre 5-15 minute, in functie de consum.
Asa reusesti sa le tii cam 2 ani.
Nu sunt facute special ca sa mearga PC-ul pe ele ci sa te tina suficient cat sa ai timp ptr o inchidere normala. Daca vrei sa mearga PC-ul pe ele 1-2 ore atunci ai nevoie de puteri mai mari - 2-3kVA.

#5
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009
Da, asa este 600VA, 360W. Inseamna ca ce vrea el e OK, 1000VA 600W.

#6
DarkMinion

DarkMinion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 08.11.2013

 eiffel, on 28 noiembrie 2018 - 18:58, said:

Probabil de 600VA. Daca e cu acumulatorul incarcat ( se recomanda o descarcare completa la fiecare 3 luni ptr mentinerea capacitatii ) ar trebui sa duca un PC intre 5-15 minute, in functie de consum.
Asa reusesti sa le tii cam 2 ani.
Nu sunt facute special ca sa mearga PC-ul pe ele ci sa te tina suficient cat sa ai timp ptr o inchidere normala. Daca vrei sa mearga PC-ul pe ele 1-2 ore atunci ai nevoie de puteri mai mari - 2-3kVA.
Asa e. Ma intereseaza sa am curent 2-5 minute cat sa opresc "safely" calculatorul.
Am ajuns la astea:
Eu l-am ales pe primul, cei de la pcgarage l-au recomandat pe al 2lea si ultimul e cel mai ieftin de la APC.

Pe care mi-l recomandati?

#7
vafro

vafro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 659
  • Înscris: 26.02.2014

 PlatonX, on 28 noiembrie 2018 - 18:32, said:

Am si eu de 600W si uneori cade cand se ia curentul, cred ca e prea putin pentru calculator si monitor. Uneori merge cand se ia curentul, uneori cade, cred ca e prea putin 600W. Sa mai spuna si altii.
Cyber Power CPS1500PIE, pui 2 baterii de 100Ah si iti merge calculatorul cu tot cu monitor si vreo 2 becuri led inca 4 ore dupa ce se ia curentul.

#8
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Eu l-am ales pe primul, cei de la pcgarage l-au recomandat pe al 2lea si ultimul e cel mai ieftin de la APC.
Ma intreb a cui e marca asta nJoy - e romaneasca.

#9
DarkMinion

DarkMinion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 08.11.2013

 eiffel, on 29 noiembrie 2018 - 08:38, said:

Ma intreb a cui e marca asta nJoy - e romaneasca.
https://www.romanian...h-srl-14354350/

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate