Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

HIV - paranoia

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1
panicatul31

panicatul31

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.11.2018
Am reusit sa iau acum o luna o bacterie dupa ce am primit sex oral. Nu stiu ce a fost, simptomele erau usturimi la urinare si aparitia unei pete rosii pe capul penisului, uneori dureri testiculare. Am fost la medic, am luat tratament si a trecut. De atunci sunt paranoic cu gandul de a nu fi luat hiv. Orice simptoma am si caut pe net, e simpotma de hiv.

De 3-4 zile am ceva ce pare a fi sinuzita. Se formeaza mucus pe canalul dintre nas si gat si ma doare gatul  in partea superioara, unde se conecteaza cu gatul. Ciudat e ca nu am alte simpotme. Nu am febra, nu am greata, diaree, dureri de cap, etc. Doar disconfortul in partea sinusurilor spre gat si mai nou, de azi, o afta aparuta sub limba. Evident, dupa ce am cautat pe net si asta e simptoma de hiv. :|

De precizat ca am fumat canabis si ma gandesc sa nu fie si ceva alergie, avand in vedere ca am fumat mai mult decat de obicei iar uneori lacrimam de la prea mult fum.

Pur si simplu nu mai pot sa imi vad de viata mea, sa ma concentrez pe ceva deoarece imi tot apare gandul asta ca poate am luat hiv si nu ar iesi pe teste decat peste 6 luni. Si tot apar simptome ca si cea de mai sus si le asociez cu hiv-ul dupa ce caut pe internet.

Stiu ca risul e 0 la sex oral, iar sex normal fara prezervativ nu am facut niciodata.

Ce sa fac ca sa imi revin?

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Dar de ce nu faci pur si simplu niste analize de sange si ... gata
Le spui direct - mi-e frica sa nu am HIV deci, cautati atent

Nu crezi ca e cea mai simpla varianta ?

#3
Cornel_P

Cornel_P

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 10.11.2018

 panicatul31, on 28 noiembrie 2018 - 17:13, said:

Am reusit sa iau acum o luna o bacterie dupa ce am primit sex oral. Nu stiu ce a fost, simptomele erau usturimi la urinare si aparitia unei pete rosii pe capul penisului, uneori dureri testiculare. Am fost la medic, am luat tratament si a trecut. De atunci sunt paranoic cu gandul de a nu fi luat hiv. Orice simptoma am si caut pe net, e simpotma de hiv.

De 3-4 zile am ceva ce pare a fi sinuzita. Se formeaza mucus pe canalul dintre nas si gat si ma doare gatul  in partea superioara, unde se conecteaza cu gatul. Ciudat e ca nu am alte simpotme. Nu am febra, nu am greata, diaree, dureri de cap, etc. Doar disconfortul in partea sinusurilor spre gat si mai nou, de azi, o afta aparuta sub limba. Evident, dupa ce am cautat pe net si asta e simptoma de hiv. Posted Image

De precizat ca am fumat canabis si ma gandesc sa nu fie si ceva alergie, avand in vedere ca am fumat mai mult decat de obicei iar uneori lacrimam de la prea mult fum.

Pur si simplu nu mai pot sa imi vad de viata mea, sa ma concentrez pe ceva deoarece imi tot apare gandul asta ca poate am luat hiv si nu ar iesi pe teste decat peste 6 luni. Si tot apar simptome ca si cea de mai sus si le asociez cu hiv-ul dupa ce caut pe internet.

Stiu ca risul e 0 la sex oral, iar sex normal fara prezervativ nu am facut niciodata.

Ce sa fac ca sa imi revin?

dute fa naliza hiv

#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
Nu mai citi pe net.

Daca chiar vrei, e cateva zeci de lei la Synevo si te-ai rezolvat intr-o zi.

(ps. din HIV nu se mai moare, din internet in schimb, da!)

Case closed.



ps. inca o chestie: HIV nu se transmite usor deloc si doar prin sange sau fluid seminal/ vaginal. Nu prin saliva (care de fapt il cam termina), nu prin aer, nu prin atingere, nu prin priviri, etc. Rezista maxim 6 minute in afara organismului in conditiile ideale (20-25 grade celsius, umiditate relativa). In practica, rezista sub 3 minute.

ps². Ar trebui sa-ti fie mai frica de Hepatita. Aia ucide lent dar sigur. E muuuult mai rezistenta. Mult mai usor de transmis. Mult mai violenta (cu HIV traiesti foarte bine acum, cu hepatita nu prea).

Edited by Lex404, 28 November 2018 - 17:28.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate