Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Sumă blocată fără urme

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003
In primul rand vroiam sa-ti dau dreptate PlatoniX cu cele 12 zile, se pare ca s-a modificat in ultimii ani si n-am bagat de seama, am facut azi o tranzactie la Raiffeisen si are valabilitatea de 12 zile :)

In rest nu cred ca e ca nu accepta banii sau nustiu ce, poate lua o eroare sau banda respectivului intarzie tranzactia din n motive... acu vreo 10 ani cand mi-am luat ceva de la f64 a durat peste 3 saptamani pana sa ia banii, pana atunci au stat in "sume retinute".

#20
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Banii se retrag după ce primești produsele de la curier , până atunci stau in asteptare la sume blocate. Am făcut o comanda pe 25 octombrie și banii au fost debitați pe 2 noiembrie , după ce am primit comanda de la curier.

#21
gac1

gac1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 19.08.2021
Intreb aici sa nu mai fac inca un thread desi e usor offtopic.
Am inrolat un card emis de o banca din RO in paypal cu intentia de a-l folosii, insa ulterior am aflat de comisioanele destul de mari (lucru pe care ar fi trebuit sa il studiez mai bine inainte de a inrola cardul evident). Renuntand la idee am sters cardul si ulterior si contul de paypal iar acum am o mica problema, tranzactia de verificare a cardului (care la paypal e de 0 lei) a ramas in "curs de decontare" de 13 zile lucratoare (am vazut aici ca 12 zile este termenul limita pana la care se poate cere decontarea dupa care se anuleaza tranzactia) si sunt aproape convins ca e cauzata de miscarea inteligenta pe care am facut-o de a sterge si contul inainte sa se deconteze acea tranzactie Posted Image . Intrebarea e daca are rost sa incerc sa ii contactez pe cei de la paypal pt solutionare deoarece nu as vrea sa apelez la banca si sa fiu comisionat cu acel tarif pentru solutionare refuz plata care era destul de maricel, sau sa mai astept.

#22
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 31.07.2015
Dacă e de 0 lei, de ce îți bați capul? Banca o să îți bage refuz la plată nejustificat.
În altă ordine de idei, POS-ul poate da mesaj de tranzacție respinsă și ție să îți apară efectuată pe cont, se reglează la următoarea tranzacție cu succes a terminalului, asta dacă nu a luat-o pe arătură.

#23
x_veb

x_veb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 28.01.2007
Banca elibereaza automat sumele retinute si nedecontate dupa un un anumit timp. Nu stiu daca e o durata standard (14 zile, 30 zile), dar nu mi s-a intamplat sa o elibereza dupa mai mult de 30 zile

Mi s-a intamplat sa se elibereze si dupa 7 zile, dar probabil, in acest caz, comercantul a ridicat hold-ul.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate