Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

ALTEX - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
555 replies to this topic

#451
unu999

unu999

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,305
  • Înscris: 10.10.2019
Repeti degeaba, cand mai multi ti-au atras atentia ca scrii prostii. Hai ca nu esti singurul care a facut rezervare in magazin de pe saitul Altex.

De ani de zile foloseam acel formular pentru a verifica daca produsul este in stoc intr-un anumit magazin Altex, chiar daca nu-l rezervam de fiecare data. Nu de ieri, de azi. Mergeam apoi direct acolo sa-l cumpar, fara sa-mi bat capul cu rezervarea vietii.

Edited by unu999, 26 January 2023 - 15:02.


#452
cucur

cucur

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,480
  • Înscris: 15.07.2008

 titoo, on 25 ianuarie 2023 - 13:59, said:

@cucur
Tu ai citit ce scriu de doua pagini incoace ?

Tocmai ca am citit, de aia te-am intrebat!
Rezervare poti sa faci doar pentru produsele din stoc si doar in magazinul unde prudusul este in stoc
Livrare cu ridicare in magazin poti sa faci pentru toate produsele pe care le poti comanda cu livrare si acasa !(practic curierul iti aduce produsul in magazinul selectat de tine, magazinul este ca un easybox). Doar aici poti sa alegi oricare magazin Altex.

Edited by cucur, 26 January 2023 - 15:14.


#453
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,225
  • Înscris: 19.03.2007
Atasez poza de mai jos cu geanta foto de care am zis ca nu era pe stoc in magazinul de unde am ales sa o ridic. Apare acolo "taxa plata livrare" 5 lei, probabil pentru ca am ales sa platesc produsele in magazin, nu online cu cardul, ca mi-e greu sa cred ca ala e costul transportului. Asa cum am spus, am fost sunat dupa 2 zile sa ridic produsul, pentru ca geanta a fost adusa de la un alt magazin.Jos apare si Altex Curier, dar nu am platit nimic la transport.

#454
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Tu nu intelegi ca logic si fizic nu poti rezerva un produs care nu exista intr-un magazin ? Ceea ce ai facut tu este comanda online ca din cate vad nu esti pe linkul unde iti arata rezervarile, asa cum sustii tu. https://altex.ro/cont/rezervari/

#455
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,225
  • Înscris: 19.03.2007
Ok, posibil atunci sa fii pus cele 2 produse in cos, dar stiu sigur ca geanta aia foto nu era in stoc la magazinul de unde am ridicat-o.Atunci cum iti explici/va explicati ca nu am platit transport ?

#456
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Pai pe atunci comenzile online cu ridicare din magazin beneficiau de transport gratuit, din noiembrie anul trecut nu mai e cazul, la tot ce e sub 200 lei se plateste transportul.

#457
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,541
  • Înscris: 10.04.2009
Compania Altex a fost amendată cu 50.000 de lei și a primit propunere de suspendare a activității de la Autoritatea Naţională pentru Protecţia Consumatorilor (ANPC) pentru că oferea la vânzare produse cu reduceri înşelătoare de Black Friday. Magazinul nu aplica reducerile din preţul de referinţă, fiind descoperite pe site peste 1.000 de produse cu abateri de preţ.

Reprezentanții Altex au transmis inspectorilor că ei nu pot fi corecți într-o piață în care nimeni nu e.

https://economie.hot...eni-nu-este.htm


ce sa zica si Altex... cainii latra, Ostahie trece :)

#458
Hazideon

Hazideon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 23.06.2008

 beavis03, on 02 februarie 2023 - 09:38, said:

Compania Altex a fost amendată cu 50.000 de lei și a primit propunere de suspendare a activității de la Autoritatea Naţională pentru Protecţia Consumatorilor (ANPC) pentru că oferea la vânzare produse cu reduceri înşelătoare de Black Friday. Magazinul nu aplica reducerile din preţul de referinţă, fiind descoperite pe site peste 1.000 de produse cu abateri de preţ.

Reprezentanții Altex au transmis inspectorilor că ei nu pot fi corecți într-o piață în care nimeni nu e.

https://economie.hot...eni-nu-este.htm


ce sa zica si Altex... cainii latra, Ostahie trece Posted Image
Amenda e din 2021 :)
Cu siguranta inca se practica acest "sport", atat la ei cat si la concurenta. O amenda de 50k lei sigur nu-i baga-n faliment.

#459
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,225
  • Înscris: 19.03.2007
Altex are pretul mai mic la multe produse fata de alte magazine, ar fi pacat sa falimenteze. Ca sunt alti campioni la vânzare de produse cu reduceri înşelătoare, dar la cum se fac controalele "la comanda" in Romania nimic nu e de mirare.

#460
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,541
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://i.postimg.cc/zBZVL67H/photo-2023-02-04-10-59-51.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

primit pe mail...

#461
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,654
  • Înscris: 21.08.2008
Mi-a expirat cardul BT, s-a emis altul nou, pe cel vechi l-am eliminat din sistem insa nu am gasit vreo modalitate de adaugare a celui nou, nici pe laptop, nici pe mobil. Rezolvare?

#462
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,225
  • Înscris: 19.03.2007
La urmatoarea plata pe care o vei face vei introduce noile date ale cardului si bifezi optiunea de salvare card pentru platile viitoare.

#463
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,654
  • Înscris: 21.08.2008
Si nu crezi ca am simulat? Pur si simplu NU apare unde sa pun datele cardului, apare doar ca pot salva datele. Pun produs, dau Continua dupa ce aleg plata online cu un card bancar apoi este Trimite comanda.

#464
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,654
  • Înscris: 21.08.2008
Doar dupa ce se face o prima comanda cu un nou card acesta ramane salvat (daca doresti) in sistemul lor, altfel nu.

#465
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,225
  • Înscris: 19.03.2007

View Postdanghetau, on 25 februarie 2023 - 12:54, said:

Doar dupa ce se face o prima comanda cu un nou card acesta ramane salvat (daca doresti) in sistemul lor, altfel nu.

Si eu ce am zis ?

#466
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Tu nu finalizezi procesul, Bifezi online cu card bancar, bifezi salveaza cardul in contul meu, dai "trimite comanda" si te duce spre payu unde trebuie sa introduci datele cardului. Dupa ce faci finalizarea platii o sa ai disponibil cardul in cont.

#467
makoka

makoka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 30.08.2011
Oare daca la un mouse scrie ca produs expus in magazin a fost desigilat si oamenii au umblat cu el? Asa suna expresia dar in același timp de ce ar avea mouse-si desfăcuți ce sa testezi la ei

#468
carlo7

carlo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 13.08.2012

View Postmakoka, on 21 martie 2023 - 08:44, said:

Oare daca la un mouse scrie ca produs expus in magazin a fost desigilat si oamenii au umblat cu el? Asa suna expresia dar in același timp de ce ar avea mouse-si desfăcuți ce sa testezi la ei
De obicei vreau să testez la un mouse mai scump dacă e click-ul silentios sau nu, cum se simte in palma, miscarea rotitei etc.
Daca a fost expus probabil multa lume s-a jucat cu el.
Dar asta nu inseamna ca l-au stricat.
Daca pretul e bun si transportul e gratuit, cred ca merita sa-l testezi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate