Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 

Scrisoarea VIRALĂ a unui bucureștean, măgulește orgoliul clujenilor

* - - - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
44 replies to this topic

#19
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
E bine că îl ai. Când spui cât face x obiect și nu ești anterior întrebat cât face ești cocalar.

#20
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,961
  • Înscris: 18.12.2007
Ia vezi ce inseamna cocalar: https://dexonline.ro/definitie/cocalar

#21
X41Xu1

X41Xu1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 06.03.2015
Scrisoarea unui ”bucureștean”?? Omu' e din Buzău. Cel puțin, așa declară pe Facebook. ...Dar astea-s detalii. Cui îi pasă?

#22
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,961
  • Înscris: 18.12.2007
E nascut in Buzau sau sta in Buzau? Ca e diferenta.

#23
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,079
  • Înscris: 16.10.2018

View Postzile_san, on 27 noiembrie 2018 - 16:18, said:

nimic fals. aici la cluj e alta lume. vineri am fost la bucuresti. ma apuca plansul cand am auzit ca va trebui sa merg iar. pacat de capitala...
Nu vrei s-o transferam la voi? Personal as zice pass! Capitala, oricit s-ar da unii cu curu' de pamanint, a fost este si va fi la... capitala. Ala de-a scris acea epistola, posibil sa fie vreun frustat. Restul e cancan...
Apropo, mai aveti mult pina e gata metroul ala?

View PostAlexEn, on 27 noiembrie 2018 - 17:21, said:

E nascut in Buzau sau sta in Buzau? Ca e diferenta.
Nu e nicio diferenta. Sau e... indiferent cum o dai, ala nu e din Bucuresti.

#24
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Nimic nou.
Mai era un topic cu gardurile care separau linia de tramvai de benzile de circulatie.
Gardurile sunt pentru animale. Oamenii se pun de acord cu niste lucruri si le respecta. Nu e nevoie de garduri sau de borduri de 50 cm.

#25
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View Postunderb, on 27 noiembrie 2018 - 19:16, said:

Nimic nou.
Mai era un topic cu gardurile care separau linia de tramvai de benzile de circulatie.
Gardurile sunt pentru animale. Oamenii se pun de acord cu niste lucruri si le respecta. Nu e nevoie de garduri sau de borduri de 50 cm.

     Imi pare rau sa te contrazic, dar gardurile au fost inventate de oameni pentru oameni.
      Bordurile au fost inventate ca sa nu fii tentat sa circuli ca golanu cu masina pe trotuar.


#26
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,876
  • Înscris: 28.11.2006
Ca priovincial (oras mic din Prahova) care merg destul de des si la CJ si la B, pot spune ca diferenta de civilizatie e net in favoarea Clujului. De la taximetristi pana la restaurante si claxoane pe strazi (de ex. n-am avut probleme cu taximetristii in CJ, totdeauna politicosi si corecti,. pe cand aia din Bucuresti...  :ciocan:). Si nu se poate da vina doar pe "straini", ca si in Cluj au venit oameni din tot Ardealul sa-si gaseasca de munca, asa cum si in Bucale au venit din toata Muntenia si din Moldova. Dar daca majoritatea sunt oameni civilizati, ii "corpu" si pe aia mai ciobani.

#27
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View PostAlexEn, on 27 noiembrie 2018 - 17:14, said:

Ia vezi ce inseamna cocalar: https://dexonline.ro/definitie/cocalar
Prietene mă jignești cu Dex ul matale. Crezi că nu știu ce vorbesc ?
E prieten cu tine de îi sari așa în apărare ?

E gest de neam prost să spui ce posesiuni ai. Ce valoare are ghiulul tău. Nu interesează pe nimeni. MI-ai dat definiția de la cocalar ca să întărești afirmația mea ?

"fante de mahala /  om de nimic"

Edited by waterman, 28 November 2018 - 08:53.


#28
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009

View Postpufonel, on 27 noiembrie 2018 - 22:15, said:

Ca priovincial
Ne-ai convins...

View Postpufonel, on 27 noiembrie 2018 - 22:15, said:

Bucale
Numai bine acasa, sanatate!

#29
dem3ntor

dem3ntor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 16.04.2007
I's din Galati, deci nici din Bucuresti, nici din Cluj.
De ce as pierde timp sa citesc aberatiile lu' ala? Oricum ce scrie el acolo este joc de limba!

#30
H6D-100c

H6D-100c

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,482
  • Înscris: 27.01.2017

View Postwaterman, on 27 noiembrie 2018 - 17:12, said:

E bine că îl ai. Când spui cât face x obiect și nu ești anterior întrebat cât face ești cocalar.
Eu posed aparatul din avatar. Nu sunt cocalar, deci nu voi spune cat costa, nici nu m-as putea lauda cu el, fiindca nu l-am cumparat cu banii mei(nu mi-as permite asta nici daca as trai in Germania-unde voi emigra curand-, ci banii unei...intregi comunitati de profesionisti.Oricum, ilustrativ, a fost pe atunci o suma ceva mai mare decat pretul unui apartament in Popesti-Leordeni. De lasat pe masa, chiar si in Cluj ...as lasa doar un pachet de tigari, daca as fi fumator.Sau o revista. Desi un aparat de sute de euro e mult mai tentant decat cel din avatar, poate fi vandut mult mai usor si mai discret. Daca pui la vanzare un H6D-100c pe oleics te salta "serviciile", inainte sa sune primul client.Posted Image

#31
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

View Postcspot, on 27 noiembrie 2018 - 21:46, said:



     Imi pare rau sa te contrazic, dar gardurile au fost inventate de oameni pentru oameni.
      Bordurile au fost inventate ca sa nu fii tentat sa circuli ca golanu cu masina pe trotuar.
Pai tu ai nevoie de gard ca sa nu circuli pe interzis? Sunt sigur ca nu. Altii... animale. Au nevoie de tarc.

#32
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View PostH6D-100c, on 28 noiembrie 2018 - 09:39, said:

Daca pui la vanzare un H6D-100c pe oleics te salta "serviciile", inainte sa sune primul client.

Dă-l încoa că ți-l vând în 2 ore. Maxim. Fără oleics.

Edited by waterman, 28 November 2018 - 11:04.


#33
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009

View PostAlexEn, on 27 noiembrie 2018 - 17:21, said:

E nascut in Buzau sau sta in Buzau? Ca e diferenta.
Pai, explica.

#34
boggy20

boggy20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 05.05.2012

View PostH6D-100c, on 28 noiembrie 2018 - 09:39, said:


Eu posed aparatul din avatar. Nu sunt cocalar, deci nu voi spune cat costa, nici nu m-as putea lauda cu el, fiindca nu l-am cumparat cu banii mei(nu mi-as permite asta nici daca as trai in Germania-unde voi emigra curand-, ci banii unei...intregi comunitati de profesionisti.Oricum, ilustrativ, a fost pe atunci o suma ceva mai mare decat pretul unui apartament in Popesti-Leordeni. De lasat pe masa, chiar si in Cluj ...as lasa doar un pachet de tigari, daca as fi fumator.Sau o revista. Desi un aparat de sute de euro e mult mai tentant decat cel din avatar, poate fi vandut mult mai usor si mai discret. Daca pui la vanzare un H6D-100c pe oleics te salta "serviciile", inainte sa sune primul client.Posted Image

Cat de devotat să fi? Deti în posesie un aparat d'ala și ți ai pus și username ul la fel?
Mi ai făcut ziua 😂😂😂😂😂😂

#35
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,961
  • Înscris: 18.12.2007

View Poste_bulu, on 28 noiembrie 2018 - 13:08, said:

Pai, explica.

Daca e doar nascut in Buzau dar sta in Bucuresti are tot dreptul sa isi dea cu parerea despre viata in Bucuresti, nu crezi?

#36
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,167
  • Înscris: 28.06.2005
Mi-ar plăcea să scrie la vreo 2 luni de la întoarcerea de la Cluj că încă nu a uitat să-i dea bună dimineața femeii de serviciu din blocul în care locuiește, că spune mulțumesc zâmbind vânzătoarei de la Mega sau unde se duce el, că traversează doar pe zebră și nu mai întoarce pe linia continuă, că a uitat că are claxon la mașină etc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate