Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ps4 slim, merita?

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
poorgamer

poorgamer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 09.07.2018
Vreau sa imi cumpar un PS4 slim dar am auzit ca din cauza faptului ca e mai mic si compact se raceste mai greu si se strica mai repede, e adevarat?

#2
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Nu are nicio treaba.

#3
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012
daca iti place poti sa il iei linistit :) intotdeauna o sa gasesti ingineri in domeniul DIY care o sa te si indemne sa cumperi racitoare si tot felul de ventilatoare aftermarket pentru PS sau Xbox .. Am ps4 de cand a aparut, (5 ani) si nu are nimic ... merge si acuma si nici nu l-am desfacut vreodata sa il curat de praf

#4
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Ps nu merita din punct de vedere al jocurilor

Sunt destul de scumpe și reducerile din magazinul lor sunt la noi destul de.mici


Ce mă joc eu mudrunner de exemplu la noi nici o reducere in UK parca 45 lei costă


Fara jocuri second și oferte bune nu merita părerea mea un ps.

#5
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011

 zzhunt, on 26 noiembrie 2018 - 11:34, said:

Ps nu merita din punct de vedere al jocurilor

Sunt destul de scumpe și reducerile din magazinul lor sunt la noi destul de.mici


Ce mă joc eu mudrunner de exemplu la noi nici o reducere in UK parca 45 lei costă


Fara jocuri second și oferte bune nu merita părerea mea un ps.

asta banuiesc ca stii dinainte sa cumperi un PS4.

In general cine se joaca pe PS4 are un numar de jocuri preferate care le joaca mai tot timpul. Eu spre exemplu ma joc doar FIFA, F1 si GTA si ceva shooter cand mai apar jocuri noi chiar daca mi se pare destul de greu pe PS4. Chiar si asa grafica este ok, si nu trebuie schimbat componente ale calculatorului odata la 2 ani pentru ca nu mai sunt compatibile cu cerintele noilor jocuri. Per total investitia intr-un calculator nou odata la 2-3 ani sau 2-3 jocuri pe an, tot acolo ajungi.

Pe langa asta pe PS PLUS mai primesti si jocuri gratis lunar si reduceri bune in store.

#6
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Si asa ajunge topic PS vs nimic, PS vs PC....si omul doar intreba daca are probleme cu caldura....

#7
poorgamer

poorgamer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 09.07.2018

 spe_ripper, on 26 noiembrie 2018 - 14:03, said:

Si asa ajunge topic PS vs nimic, PS vs PC....si omul doar intreba daca are probleme cu caldura....
Ca bine zici boss...

#8
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
ca sa iti raspund si la intrebarea ta, da merita. Si nu, nu are problemele mentionate de tine.
Important este in spatele consolei sa ai liber si sa nu fie lipita de vreun "perete", "mobila" etc. Racirea se face prin spate si aerul este tras din lateral. Asa ca laterale + spate lasi liber.

Clar se incinge dar racirea este ok si sa se strice mai repede chiar nu cred asa ceva.

#9
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

 zzhunt, on 26 noiembrie 2018 - 11:34, said:

Ps nu merita din punct de vedere al jocurilor
Sunt destul de scumpe și reducerile din magazinul lor sunt la noi destul de.mici
Ce mă joc eu mudrunner de exemplu la noi nici o reducere in UK parca 45 lei costă
Fara jocuri second și oferte bune nu merita părerea mea un ps.
Poate ai vrut sa spui "Xbox One nu merita din punct de vedere al jocurilor".
Consola asta nu prea are exclusivitati care sa indemne la achizitia consolei, in timp ce pe PS4 ai seria Uncharted, The Last of Us, God of War, Detroit:Become Human, Horizon:Zero Dawn, si multe altele pe care nu stau acum sa le enumar.

 poorgamer, on 26 noiembrie 2018 - 11:08, said:

Vreau sa imi cumpar un PS4 slim dar am auzit ca din cauza faptului ca e mai mic si compact se raceste mai greu si se strica mai repede, e adevarat?
Nu-i adevarat, pe ultima revizie a PS4 "phat" si pe PS4 Slim au reparat unele probleme de supraincalzire, si atat timp cat o tii in loc aerisit si ai grija sa o cureti de praf macar o data la 2 ani (prima data in service, ca sa nu pierzi garantia) nu vei avea nicio problema.
Probleme ai putea intalni doar la unele jocuri optimizate prost pentru console, unde poate se vor tura ceva mai tare ventilatoarele.

Edited by Hider141, 26 November 2018 - 15:30.


#10
FuN-dmG

FuN-dmG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 14.04.2008
ps4 iti iei daca vrei sa joci exclusivitati care sunt mai multe decat la xbox. Daca vrei fifa cumpara xbox one.

Detin un ps4 slim cumparat in septembrie, pana acum nu am avut probleme cu supraincalzirea.

#11
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

 FuN-dmG, on 28 noiembrie 2018 - 05:29, said:

Daca vrei fifa cumpara xbox one.

De ce?

#12
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
ba exact invers. Sony este buna la CPU, adica jocuri de sport, familie, etc. Pe cand la Xbox jocurile cu actiune,shooter, etc. sunt mai bune.
Chiar si asa per total, Sony are performanta mai buna.

Pentru cineva care joaca ca si hobby asa ceva, diferenta va fi doar in controller, cu care te simti mai bine, sistemul de operare care ti se pare mai placut, si ce console folosesc prietenii tai.

#13
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
Daca vorbim de specificatii xbox sta mai bine la procesor la ambele variante.
La varianta de top au procesorul la o frecventa putin mai mare: 2,3 GHz fata de 2,1 GHz cat are ps4 Pro.
La varianta de buget, tot Ms conduce la capitolul procesor acesta fiind tactat la 1.75 fata de 1,6. (Sper ca datele gasite de mine sunt corecte.)

La grafica Microsoft conduce de departe la varianta de top dar pierde la varianta de buget.


Asa ca nu sunt de acord ca playstation este mai puternic. La varianta de top castiga xbox la toate capitolele iar la varianta de buget xbox castiga la procesor dar pierde la grafica.

In schimb Ps castiga de departe la cea mai importanta sectiune (parerea mea). Jocuri exclusive.

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate