Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Inlocuire OS Endless cu Windows 10

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,268
  • Înscris: 01.12.2001

View Postsoftaipan, on 09 decembrie 2018 - 21:45, said:

Asadar saptamana viitoare iau legatura cu emag si-l trimit inapoi ca mai am 1 an de garantie....
Ia vezi daca nu e garantia la Depanero. Eu asa cred. ;)
Si ce le zici? Ca nu poti instala Win? Ala a venit cu Endless. Ei pt asta garanteaza.

#20
softaipan

softaipan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.08.2014

View Postdorin_2k, on 10 decembrie 2018 - 18:16, said:


Ia vezi daca nu e garantia la Depanero. Eu asa cred. ;)
Si ce le zici? Ca nu poti instala Win? Ala a venit cu Endless. Ei pt asta garanteaza.
Pai tu cw le-ai zis cand ai retrimis Acer-ul ?



#21
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,268
  • Înscris: 01.12.2001
A fost dus a doua zi inapoi.

#22
catavencuadelin

catavencuadelin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.10.2012

View Postsoftaipan, on 25 noiembrie 2018 - 20:26, said:

Nu pot instala windows 10 pe un laptop Asus X541N care are instalat Endless. Vreau sa instalez windows de pe DVD,dar din optiunile de boot afisate nu vad cum pot selecta sa booteze de pe DVD. Am pus doua foto,poate imi spuneti ce ar trebui sa fac. Am vrut sa schimb ordinea de bootare (F7) dar la Add New Boot Option nu stiu ce ar trebui sa completez la Boot option File Path.

Cu aceeași problemă mă confrunt și eu, singura diferență că la mine lipsesc opțiunile din imaginea 2, Add new boot device și Delete boot device.
Laptop-urile ASUS sunt nenorocite rău d.p.a.d.v. , nu poți intra în BIOS-ul classic...te lovești de nenorocita asta de interfață grafică și nu există nici opțiunea Select boot device.
De 4 zile petrec ore în șir citind și în română și în engleză forumuri și clipuri video fără nici un rezultat.
Spuneți-mi ce să fac fiindcă înnebunesc.

View Postxmanyacs77, on 25 noiembrie 2018 - 20:31, said:

La Add new boot option trebuie sa adaugi unitatea DVD.Posted Image

Eu nu am acea opțiune... :(

View Postsuper8, on 25 noiembrie 2018 - 20:32, said:

Mergi la Security si acolo dezactivezi Boot security sau ceva de genul dupa care la meniul Boot pui unitatea optica ori stick-ul USB ca First Boot Device.

Este inactivă acea comandă la mine.

#23
catavencuadelin

catavencuadelin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.10.2012
Este foarte dubios ce se întâmplă în această interfață grafică. Nu există posibilitatea să intri în BIOS și să selectezi clasic metoda de boot?
Am urmărit pas cu pas video-urile postate mai sus...în interfața grafică la laptopul meu sunt multe comenzi inactive. În video acestea sunt active.

#24
catavencuadelin

catavencuadelin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.10.2012

View Postcatavencuadelin, on 06 februarie 2020 - 14:05, said:

Este foarte dubios ce se întâmplă în această interfață grafică. Nu există posibilitatea să intri în BIOS și să selectezi clasic metoda de boot?
Am urmărit pas cu pas video-urile postate mai sus...în interfața grafică la laptopul meu sunt multe comenzi inactive. În video acestea sunt active.
Eu am găsit rezolvarea mai simplu decât am crezut. Doar unul dintre cele 3 porturi USB ale laptopului era destinat pentru boot. Practic, trebuia să mut stick-ul USB în alt port USB pentru ca să îl vadă biosul. Succes celor care întâmpină aceeași problemă.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate