Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Script cazare in hotel

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
ThePuiu

ThePuiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 11.11.2003
Salut, trebuie sa fac urmatoarea chestie si nu am gasit inca o metoda desteapta! Am 2 tabele: una in care am rezervarile (idRezervare, numar, data, LocInAceasiCamera (bool)) si una in care am turistii (idTurist, idRezervare, nume, sex) tabelele sint mai complexe dar pt exemplu cu pricina sint suficiente datele astea. Ce incerc sa fac este un script care sa imi imparta pe camere (toate camerele au 2 locuri) turistii in ordinea intrarii lor in tabela. Problema e ca turistii isi pt rezerva un loc, doua locuri in aceasi camera sau 2 locuri in camere diferite. Impartirea pe camere trebuie sa se faca dupa acelasi sex (nu se pot caza in aceasi camera un barbat si o femeie daca nu au optat pt acest mod de cazare). Rezultatul pe care il doresc este o tabela in care sa am 2 coloane: idTurist1, idTurist2 corespunzatori unei camere. Numarul de randuri va varia in functie de numarul de persoane cazate. Pot exista camere in care sa am o singura persoana (cate una in care sa fie o femeie si/sau una in care sa fie un barbat)
Atasez un fisier cu datele de lucru.

Raman dator pt o idee buna!
Multumesc!


PS: din greseala cred ca am apasat de 2 ori pe trimiterea postarii...rog stergerea primei postari goale

Attached Files

  • Attached File  test.zip   587bytes   12 downloads

Edited by ThePuiu, 25 November 2018 - 14:56.


#2
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,236
  • Înscris: 24.02.2007
Ce inseamna LocInAceasiCamera? Daca se permite sa mai fie cineva de acelasi sex in camera?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate