Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Problema Instalare windows 7 | Nu pot da Next dupa ce formatez partitiile windows.

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
Tador

Tador

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 21.04.2018
Dupa cum Spune si titlul nu pot da next la Instalarea windows 7.
Spun toti pasii pe care i-am urmat :
  • Am bagat CD ul in laptop
  • Am bootat de pe acesta
  • Mi s a deschis bootarea am Dat next  la faza aia cu  ora si limba tastaturi etc
  • Am dat dupa pe  Custom [advanced] sa pot partitiona
  • Am formatat partitia cu windows ul si dupa formatare nu mai puteam sa pun windowsul pe partitia  formatata, gen unde era windows ul vechi, nu puteam da next.
Am windows 10, vreau sa schimb in windows 7 x64  am un Laptop asus a542uf-dm119. Vre o solutie?

#2
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
A mai avut windows 7 ?? Intreb pentru ca am si eu un Asus venit cu w 10 si nu se poate pune w 7 .

#3
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
OK, pai DE CE nu poti sa dai next, ce se intimpla ?
Nu mai merge mouse ?
Este butonul dezactivat sau dispare ?
Apare vreun mesaj ?

View Postgladiatore, on 24 noiembrie 2018 - 22:05, said:

A mai avut windows 7 ?? Intreb pentru ca am si eu un Asus venit cu w 10 si nu se poate pune w 7 .
In cazuri din astea aparea eroarea in cu totul alta parte si alt fel de eroare.

#4
Tador

Tador

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 21.04.2018
Nu, Nu a mai avut, El a venit cu Endless OS e nou, i-am pus windows 10, insa nu e cea mai buna alegere cel putin pentru mine, as vrea sa i pun winows 7.  Dar Eroarea asta imi sta in cale.

Si da Butonul Este dezactivat si  mouse ul este inactiv, am ajuns pana ala acel pas doar din tastatura.

Edited by Tador, 24 November 2018 - 22:11.


#5
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Nu ma laud ca ma pricep , spuneam doar ce am patit eu .

#6
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Ramai pe Windows 10, dar instaleaza versiunea 1709, insa pune pe cineva care stie ca sa nu-ti vina pe cap 180x.

#7
victor_a

victor_a

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 13.06.2013
In cateva luni sa expire si suportul extind pentru Windows 7, nu are sens sa te mai chinui cu el.

Daca nu-ti place Windows 10, atunci vezi ce distributie de Linux se potriveste cu ce vrei tu. De exemplu Linux Mint aduce cumva cu versiunile vechi de Windows.

#8
Tador

Tador

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 21.04.2018
Vreau windows 7 deoarece in windows 10 unele jocuri nu sunt ce ar trebuii sa fie, Eoei una alta,  De asta spun, Nu ma intereseaza insa de suportul windows7 care va disparea.  
Insa exista o  o solutie la aceasta problema?
Pe linux nu am lucrat in viata si nu e chiar pe placul meu, fie el ca seamana cu Vechea interfata windows,

#9
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015
In primul rand 99% din laptopurile noi nu au drivere pt. windows 7 doar windows 10 si in cel mai rau caz Windows 8/ 8.1. Din nefericire windows 10 desii are ceva timp de cand a aparut este plin de probleme si de bug-uri .Verifica pe site-ul producatorului la modelul tau de laptop daca exista drivere pt. 7. La unele modele din bios era blocata posibilitatea instalarii de W 7.Intradevar s-a demonstrat ca windows 7 ofera o mai buna performanta a pc-ului in jocuri decat 10-le.

Edited by PiticVerde, 24 November 2018 - 22:24.


#10
Tador

Tador

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 21.04.2018

View PostPiticVerde, on 24 noiembrie 2018 - 22:21, said:

In primul rand 99% din laptopurile noi nu au drivere pt. windows 7 doar windows 10 si in cel mai rau caz Windows 8/ 8.1. Verifica pe site-ul producatorului la modelul tau de laptop daca exista drivere pt. 7. La unele modele din bios era blocata posibilitatea instalarii de W 7.
Am gasit Drivere pentru el nu imi fac griji de asta.

#11
victor_a

victor_a

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 13.06.2013

View PostTador, on 24 noiembrie 2018 - 22:20, said:

Pe linux nu am lucrat in viata si nu e chiar pe placul meu, fie el ca seamana cu Vechea interfata windows,

Singur ai folosit. Android e tot Linux.

#12
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016

View PostTador, on 24 noiembrie 2018 - 22:10, said:

Nu, Nu a mai avut, El a venit cu Endless OS e nou, i-am pus windows 10, insa nu e cea mai buna alegere cel putin pentru mine, as vrea sa i pun winows 7.  Dar Eroarea asta imi sta in cale.

Si da Butonul Este dezactivat si  mouse ul este inactiv, am ajuns pana ala acel pas doar din tastatura.
Eh, vezi.
Pune Windows 10, e perfect.
Windows 7 nu merge pe piesele alea.
Pe site oficial, la ceva model similar (exact ala nu exista), are drivere doar pentru Windows 10 x64.
Deci, nu te mai chinui si pune Windows 10 x64.

View PostTador, on 24 noiembrie 2018 - 22:20, said:

Vreau windows 7 deoarece in windows 10 unele jocuri nu sunt ce ar trebuii sa fie,
CARE jocuri ?
Cum adica "nu sunt ce ar trebui sa fie" ?

#13
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015

View Postvictor_a, on 24 noiembrie 2018 - 22:15, said:

In cateva luni sa expire si suportul extind pentru Windows 7, nu are sens sa te mai chinui cu el.

Daca nu-ti place Windows 10, atunci vezi ce distributie de Linux se potriveste cu ce vrei tu. De exemplu Linux Mint aduce cumva cu versiunile vechi de Windows.
Intradevar Mint este superior Endless OS,dar nici eu nu ma impac cu Linux iar la capitolul Gaming din nefericire se fac eforturi ca Linux sa nu fie prea mult compatibil cu Linux.Stim cu totii de ce ..Sunt prea multi bani la mijloc cu Microsoft.

#14
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Eu am reusit sa-l si instalez pe al meu Asus , doar ca nu functiona mouse si nu mai stiu ce ....stiu ca erau 2 probleme . Asa am renuntat si am pus w 10 , dar merge ca melcul . Are 2 ani de cand e cumparat si nu stiu daca a functionat 10 ore , sta in cutie .

#15
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015

View PostTador, on 24 noiembrie 2018 - 22:24, said:

Am gasit Drivere pentru el nu imi fac griji de asta.
Daca ai gasit drivere esti fericit.Eu m-am lovit de setari in bios ce blocau instalarea de 7.Producatorii au intelegeri cu gigantul Microsoft.

#16
Tador

Tador

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 21.04.2018

View PostPiticVerde, on 24 noiembrie 2018 - 22:29, said:

Intradevar Mint este superior Endless OS,dar nici eu nu ma impac cu Linux iar la capitolul Gaming din nefericire se fac eforturi ca Linux sa nu fie prea mult compatibil cu Linux.Stim cu totii de ce ..Sunt prea multi bani la mijloc cu Microsoft.
Da, Ai dreptate dar ar fi o solutie in acest caz ?

View Postgladiatore, on 24 noiembrie 2018 - 22:30, said:

Eu am reusit sa-l si instalez pe al meu Asus , doar ca nu functiona mouse si nu mai stiu ce ....stiu ca erau 2 probleme . Asa am renuntat si am pus w 10 , dar merge ca melcul . Are 2 ani de cand e cumparat si nu stiu daca a functionat 10 ore , sta in cutie .
Nici chair sa l tin in cutie. Si nu intteleg totusi de ce nu merge 7 pe el de bootat imi booteaza, problema cu mouse ul daca persista si  dupa instalare apai degeaba mai pun 7.  Dar 10 nu e extraordinar pentru un joc decent.

#17
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Eu am luat din alt laptop hard-ul cu windows 7 deja instalat si lam pus pe Asus , aceleasi probleme , mouse si nu mai stiu ce dracu , nu-mi amintesc . Totusi , daca ai drivere , trebuie sa mai insisti . Eu mam chinuit vre-o saptamana .

#18
Tador

Tador

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 21.04.2018

View Postgladiatore, on 24 noiembrie 2018 - 22:43, said:

Eu am luat din alt laptop hard-ul cu windows 7 deja instalat si lam pus pe Asus , aceleasi probleme , mouse si nu mai stiu ce dracu , nu-mi amintesc . Totusi , daca ai drivere , trebuie sa mai insisti . Eu mam chinuit vre-o saptamana .
Daca stau sa ma gandesc la ce imi spui,  ma tem  de urmari sincer sa pun winows ul si sa nu mearga mouse ul... Dar  sa schimb hard ul ar fi o idee am un Laptop samsung Rv515 cu windows 7, nu ar fi o prfoblema  totusi daca as  face un schimb intre ele, oare sunt compatibile?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate