Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

Aplicatii Office Android

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
asiral08

asiral08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 30.03.2012
Redeschid acest subiect cu o problema legata de excel. Am un tabel, iar din acel tabel trebuie sa trimit la mai multe adrese de email părți din el. Cu un a3 model 2015 care are integrat Excel, selectând textul dorit poți da direct share in e-mail. In email ajungand un PNG(linia, elegant asa cum arata și în tabel). Cu un S7 edge, nu pot sa fac aceasta chestie. Am instalat toate aceste programe recomandate și singurul care are aceasta opțiune este wps office, dar care pentru acel share direct din text îmi cere 96 lei/an. Și anticipând întrebarea "dar de ce nu dai paste direct în mail la textul selectat" este pentru simplul fapt ca în loc de tabel ajung niște cifre și litere strâns legate între ele. Sper ca am fost destul de explicita. Multumesc.

#20
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,224
  • Înscris: 13.03.2017
Pai ti-ai raspuns singura la intrebare
WPS Office
Platesti ai - nu platesti, nu ai
Asta-i tot

#21
asiral08

asiral08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 30.03.2012
Sau îmi iau un a3 2015, ca as ieși mai ieftin, nu? Asta e de fapt ideea. Un Excel de pe un a3 2015 este mai practic decât un excel de pe un S7.

#22
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,892
  • Înscris: 18.07.2018
Salut. Folosesc MS Office. Am folosit OneNote si Word, nu sunt nici un fel de probleme. Am cont de Hotmail ( Microsoft Outlook ). Grafica aplicatiilor arata bine.

#23
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Google (urmare a colaborarii cu Microsoft) a anunțat că are suport nativ pentru documente precum .docx, .xls și .ppt sau care sunt aceleași pentru formatele Microsoft Word, Excel și Powerpoint.
Astfel se pot edita acest tip de documente din serviciile Google, fără a trebui să le transformam înainte intr-un alt tip de format.

#24
mike-5

mike-5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 14.12.2007
Am de transferat niste notite din samsung s7 (iconita se numeste note) in huawei p20.Daca transfer prin bluetooth,se salveaza in huawei p20 in format xml care nu-l deschide.Sunt multe notite si nu doresc sa le editez.Cum le pot copia din samsung s7 in huawei p20 ?

#25
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View Postmike-5, on 16 mai 2019 - 21:47, said:

...
Seara buna. Nu cred ca se poate, deoarece sunt formate diferite si alte chestii. Eventual salvezi notitele in cloud, si le iei de acolo. Iti sugerez sa folosesti alternative, cum ar fi Google Keep sau Colornote, de acum inainte.

Edited by Ciubex, 16 May 2019 - 22:47.


#26
mike-5

mike-5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 14.12.2007
Multumesc Vlad_22.Am instalat Colornote in S7 si a mers sa partajez notele din aplicatia nativa a telefonului in noua aplicatie,fara sa se transforme in format xml .Pe urma este simplu,instalez Colornote si pe Huawei P20.Am expus rezolvarea,poate intampina si altii aceasta problema.

Edited by mike-5, 17 May 2019 - 22:06.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate