Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolație coș de fum

Un imn al iubirii (spirituale)

Depistare cartela ?

TV Samsung nu recepționeaza ...
 Reconventionala la apel?

Detector gaz defect.

Inlocuire serpentina boiler termo...

Primele supermaketuri, hypermarke...
 Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

cum sa fac bani pe internet?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

jimi91

jimi91

Senior Member

• Grup: Senior Members
cum adica, "parca am auzit de starcraft"...:":|

BebePanda

BebePanda

Senior Member

View Postkarax, on 23 noiembrie 2018 - 18:42, said:

in urma unei discutii cu tatal meu mi-a dat sfatul ca cel mai bine as incerca sa fac bani pe  internet. Deci as vrea de la voi un sfat, ce anume as putea sa fac , ca sa fac niste bani de pe internet?

1. Inchizi calculatorul
2. Te duci la munca.

Parca luai somaj. Ce lucrai inainte de somaj?

Sau era rodul...imaginatiei?

rosix

rosix

Guru Member

in urma unei discutii cu tatal meu mi-a dat sfatul ca cel mai bine as incerca sa fac bani pe  internet. Deci as vrea de la voi un sfat, ce anume as putea sa fac , ca sa fac niste bani de pe internet?

Mai @karax, am mai avut discutia asta si iti inteleg interesul care e unul normal, pana la urma.. absout orice om simplu de pe lumea asta isi pune zi si noapte intrebarea cum sa mai faca niste bani.
Totusi banii nu se pot face pe net decat in rare cazuri si cu abilitati speciale (ex: programatorii, consultantii juridici, cei care fac grafica, traducatorii si alti lucratori cu abilitati speciale).. Altfel nu se fac bani pe net, ca n-ar mai munci nici drku daca s-ar putea face, ar daca capitalistii faliment si ar umbla mijloacele de trasport goale dimineata.

Pentru tine, tinand cont de conditia medicala exista cateva munci care se pot face dar, in lumea reala, nu pe internet - respectiv muncitor intr-un depozti sau munci calificate gen: zugrav, zidar, instalator...paznic sau taximetrist (daca iti permite sanatatea) sau livrator de mancare la domiciliu.. curier sau ceva de genul... care sa tina cont de conditia medicala pe care oricum trebuei s-o tii sub tratament.

buyonevideo

buyonevideo

STATI ACASA !! :)

Se pot face bani pe net.
"Pe net" e doar o sintagma.
Acum 50 de ani nu exista net, toata lumea muncea in zidarie si altele similare.
De ce nu s-ar putea munci pe net in ziua de azi ?!
Este doar o alta oportunitate si o alta modalitate de a munci.
Se poate trai nasol/decent (ca majoritatea freelancerilor).
Sau se poate trai cu zeci/sute de mii de para - doar uita-te la youtuberii de virf, ti se pare ca nu se poate munci/trai de "pe net" ?!

Paz

Paz

Kitzbühel

Karax, tu daca pui pe tine un webcam 24 din 24 gen Big Brother, te umpli de bani.

TruculMagic

TruculMagic

Egalitatea nu există decât în matematică

Ce tata inteligent ai... parca vad discutia:

-Fiule, de ce nu faci bani din internet ?
Iar el mai mult ca sigur e genul care nici nu stie sa foloseasca internetul Posted Image

xcvt

xcvt

Junior Member

• Grup: Members
Daca esti bolnav ai dreptul la pensie de boala, orcum sunt multi care iau pensie de boala si sunt sanatosi...

buyonevideo

buyonevideo

STATI ACASA !! :)

Cred ca are deja pensie, nu e asta tema discutiei.

Ru-Warrior

Ru-Warrior

Active Member

Sunt cateva lucruri care trebuiesc spuse:
1 sunt schizofrenic deci stau prost cu memoria
2 am 32 de ani , 33 in curand , deci ar fi bine daca as face ceva care sa imi aduca bani intr-un domeniu care sa fie practicabil si mai incolo pentru ca nu stiu daca  la varsta asta imi permit sa incerc sa fac bani din  live-uri de sesiuni de jocuri spre exemplu (am starcraft 2 legacy of the void cu licenta pe pc). Astfel cum fizica este printre pasiunile mele oare n-as putea combina fizica cu ceva de facut pe net ca sa iasa un ban, sau ar fi bine sa ma limitez doar la chestii simple de facut bani pe net? sau poate as putea invata ceva despre simularile pe calculator (imi plac si astea foarte mult ) si poate as combina cu ceva deep learning sau genetic algorithm?

cumpara bitcoin

hero3

hero3

Junior Member

Sa faci vreo facultate te-ai gandit? Inca nu-i tarziu la 33 de ani....pana la 40 de ani, daca faci si master,  poate apuci un post de bugetar ceva.
Ceva de prin domeniul artistic daca cu stiinta si matematica nu le ai.

Te sfatuiesc sa nu-i asculti pe altii....tu nu esti de zugrav, tamplar, bucatar, maturator, instalator ..astea nu-s meserii de tine fiindca nu esti genul rabdator, fortos, harnic, capabil de munci fizice.
Chiar daca faci cursurile, oricum nu te angajeaza nimeni cand te vede in halul in care esti, ori cel mult te angajeaza si fie te da seful afara, fie o sa demisionezi tu plangand cand o sa vezi ce sarcini ai. Iar in meseriile astea, daca gresesti,   intri in belele si probabil in ceva procese juridice incat ca poti afunda puscaria.  
Practic pierzi timp de pomana. Fa un curs intr-un domeniu care sa te pasioneze.  
Ai putea sa scrii niste carti SF ca am vazut ca te pasioneaza, dar trebuie sa fie buna ca sa se vanda.
La fel si pe YT, trebuie sa ai chemare, carisma, dictie buna si talent.

Dar realistic vorbind, probabil ca pana la urma o sa sfarsesti rau, stand pe pensia parintilor avand in vedere ca nu esti capabil sa te schimbi si sa te adaptezi.
Probabil o sa sfarsesti intr-un azil de nebuni in cel mai bun caz, ca un asistat social nelasand nimic in urma lui.
Esti  genul comod si se vede ca nu prea iti plac provocarile si dificultatile.Cred ca ai putea sa te angajezi ca paznic, dar trebuie multa atentie.

View Postruzgar, on 23 noiembrie 2018 - 23:04, said:

cumpara bitcoin
Fara vreo 10000 euro si placa video de ultima generatie nu ai ce cauta in domeniul asta.

View Postg0dafk, on 23 noiembrie 2018 - 20:00, said:

StarCraft? Parca am auzit de jocu asta. Fa si tu ceva ce e la moda daca vrei pe gaming si pe stream.
Apuca-te de League of Legends, PUBG, Fortnite, Dota2, CS GO si baga-te pe twitch. Iti doneaza baietii, poate-l prinzi si pe MrBeast si te faci cu 1k-10k dolari dintr-un foc asa.
N-ar fi primul care s-ar apuca...... daca n-are carisma degeaba.
Trebuie sa iasa in evidenta, sa fie cu totul diferit fata de altii ca sa merite niste euro donati.

Edited by hero3, 23 November 2018 - 23:42.

Tort

Tort

Member

View Postkarax, on 23 noiembrie 2018 - 19:13, said:

riscant ca nu mai sunt asa multi romani prosti sa creada ce spui pe  internet

Dar nu e nevoie sa fie prosti ca sa cumpere de la tine produse aduse din China. Ideea e sa studiezi putin piata si sa vezi ce se cauta. Eu unul prefer sa cumpar un produs de la un "importator" de genul cu ceva adaos si sa imi ajunga in 3-4 zile decat sa iau direct din China si sa astept o luna. Romanul sufera de comoditate, chestia asta poate fi exploatata.

hwplanet

hwplanet

Cont sters.

Poti sa faci, pe partea de Gaming sunt o multime de persoane care fac bani, mai sunt si pe Patreon unde multi deja sau lasat de Job, nici nu ai nevoie cand pe Patreon castigi 1000 usd pana la 10 mii de dolari / luna. :D Nu are rost sa lucrezi la o firma cand poti castiga de acasa de 100 de ori mai mult.

Naijax

Naijax

Guru Member

Dropshipping
Nu-ti trebuie foarte multi bani la inceput
Te tine ocupat si, cel mai important, rulezi cativa banuti
O idee aici;
http://www.bigbuy.eu...rebui-sa-stiti/

BebePanda

BebePanda

Senior Member

View Postlaud, on 24 noiembrie 2018 - 12:48, said:

Cred ca faci confuzie, daca are schizo incaseaza indemnizatie de handicap nu somaj.

https://forum.softpe...borare-in-omaj/

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate