Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

cum sa fac bani pe internet?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
in urma unei discutii cu tatal meu mi-a dat sfatul ca cel mai bine as incerca sa fac bani pe  internet. Deci as vrea de la voi un sfat, ce anume as putea sa fac , ca sa fac niste bani de pe internet?
Sunt cateva lucruri care trebuiesc spuse:
1 sunt schizofrenic deci stau prost cu memoria
2 am 32 de ani , 33 in curand , deci ar fi bine daca as face ceva care sa imi aduca bani intr-un domeniu care sa fie practicabil si mai incolo pentru ca nu stiu daca  la varsta asta imi permit sa incerc sa fac bani din  live-uri de sesiuni de jocuri spre exemplu (am starcraft 2 legacy of the void cu licenta pe pc). Astfel cum fizica este printre pasiunile mele oare n-as putea combina fizica cu ceva de facut pe net ca sa iasa un ban, sau ar fi bine sa ma limitez doar la chestii simple de facut bani pe net? sau poate as putea invata ceva despre simularile pe calculator (imi plac si astea foarte mult ) si poate as combina cu ceva deep learning sau genetic algorithm?

#2
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
ok, imi pare rau de tine, dar e greu.
poate daca erai programator, sau designer, sau ..., pff... nu stiu ce dar trebuie sa ai unele cunostinte in spate pentru asa ceva.
ca sa obtii bani din liveuri, poate ca e posibil, dar eu nu cred. totusi nu suficienti bani a. i. sa traiesti din asta.

daca tu ai probleme cu schizofrenia, cu capul, de ce incerci intotdeauna lucrurile care-l solicita cel mai mult?
e f bine ca incerci sa muncesti dar...

Edited by Petrecristi, 23 November 2018 - 18:59.


#3
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Te apuci de postat filme pe YouTube despre fizica si extratereștrii de exemplu.

De nave spațiale și alte cele.

Daca ai telespectatorii faci paralele  daca nu nu

#4
blade0blade

blade0blade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 29.09.2015
Frate mergi la AJOFM si fa niste cursuri de gen zugrav, tamplar ... Treaba cu schizofrenia nu e atat de grava. Exista tratament, atata timp cat iti iei tratamentul nu sunt probleme. Cu totii avem diferite probleme, dar nu ne lasam invinsi. Personal am un prieten, de 41 de ani ce are schizofrenie paranoida. Omu munceste, castiga bani, iese in lume, socializeaza. Are un tratament, il urmeaza si punct.

Este zugrav omu, si crede-ma ca nu te mint cand spun ca face 2500 3000ron/ luna. Mereu are lucrari.

Fa ceva, ocupa-ti timpul. Conteaza enorm si te va ajuta mai mult decat iti poti imagina pe plan mental.

Numai bine

#5
ncu

ncu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 25.06.2013

View Postblade0blade, on 23 noiembrie 2018 - 19:00, said:

Frate mergi la AJOFM si fa niste cursuri de gen zugrav, tamplar ... Treaba cu schizofrenia nu e atat de grava. Exista tratament, atata timp cat iti iei tratamentul nu sunt probleme. Cu totii avem diferite probleme, dar nu ne lasam invinsi. Personal am un prieten, de 41 de ani ce are schizofrenie paranoida. Omu munceste, castiga bani, iese in lume, socializeaza. Are un tratament, il urmeaza si punct.

Este zugrav omu, si crede-ma ca nu te mint cand spun ca face 2500 3000ron/ luna. Mereu are lucrari.

Fa ceva, ocupa-ti timpul. Conteaza enorm si te va ajuta mai mult decat iti poti imagina pe plan mental.

Numai bine

Karax e prietenul nostru, nu va mai legati de el :) Oricum, daca e sa ne luam dupa cum scrie, pare ca mai schizofrenici suntem noi Posted Image

...si cum adica zugrav ! Cum mai sta cu bidineaua in mana fiind activ pe SoftPedia ? Posted Image

#6
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View Postzzhunt, on 23 noiembrie 2018 - 18:57, said:

Te apuci de postat filme pe YouTube despre fizica si extratereștrii de exemplu.

De nave spațiale și alte cele.

Daca ai telespectatorii faci paralele  daca nu nu
iti trebuie editare video si camera de filmat. casti cu microfon am. ar merge sa fac editari numai fara video ,  pe niste subiecte anume...poate chiar  o sa fac ..mersi de sfat...

#7
Tort

Tort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 02.01.2016

View Postkarax, on 23 noiembrie 2018 - 18:42, said:

in urma unei discutii cu tatal meu mi-a dat sfatul ca cel mai bine as incerca sa fac bani pe  internet. Deci as vrea de la voi un sfat, ce anume as putea sa fac , ca sa fac niste bani de pe internet?


Bișnițăreală. Iei din China, dai pe OLX.

Edited by Tort, 23 November 2018 - 19:11.


#8
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View PostTort, on 23 noiembrie 2018 - 19:11, said:

Bișnițăreală. Iei din China, dai pe OLX.
riscant ca nu mai sunt asa multi romani prosti sa creada ce spui pe  internet

#9
A10Warthog

A10Warthog

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 902
  • Înscris: 12.11.2017
Din YouTube nu iese nici de un cico.

Profită de toată goana după diplome și apucă-te de o meserie. Fostul meu șofer s-a apucat de acordat piane la 34 de ani, printr-un program de calificare profesională. Acum marchează lejer 150 de euro la două ore, cât îi ia să acordeze nenorocirea. Dacă ăla a reușit să scape de Siria, să aibă grijă de familie și să învețe o limbă străină plus o meserie, cred că poți și tu. Cu injecții cu tot.

#10
Darkman48

Darkman48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,099
  • Înscris: 24.05.2009

View Postkarax, on 23 noiembrie 2018 - 19:13, said:


riscant ca nu mai sunt asa multi romani prosti sa creada ce spui pe  internet

Iese banul mai greu, trebuie mai multa munca dar sa stii ca se pot face afaceri si cu romanii care nu-s prosti. Asta in caz ca tu nu cauti defapt sa tepuiesti ca sa te imbogatesti rapid.

#11
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,665
  • Înscris: 05.02.2012
orice serviciu care se poate presta online, genereaza bani ...
varianta usoara : videochat
domeniul online nu e pentru oricine insa stiu un instalator care face lejer 1500E pe luna Posted Image mai ales acuma toamna cand da lumea drumu la centrale, nu face fata

Edited by Andreysc7, 23 November 2018 - 19:27.


#12
ncu

ncu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 25.06.2013

View Postkarax, on 23 noiembrie 2018 - 19:13, said:

riscant ca nu mai sunt asa multi romani prosti sa creada ce spui pe  internet

Ai incercat ? Vei fi surprins sa vezi ca geme lumea de prosti si nu doar romani. Din cata "memorie" zici ca mai ai, aduna-te putin si imbraca putin in sclipici un rahat si ai sa vezi ce succes fulminant vei avea !
Daca mai ai si o moaca corespunzatoare - te-ai scos !

PS - trebuie sa fi auzit de acel plastic cu leduri promovat in draci pe internet care cica bagat in bricheta masinii, crestea puterea motorului de x10 si scadea consumul pana la nivel de scuter. Incredibil dar s-a vandut ca painea calda degeaba am urlat unii pe forumuri ca e o prostie cat casa !

...eram intr-un magazin de tuning din oras si stateam la casa sa platesc cand a navalit unu' pur si simplu disperat ca el vrea minunea aia ! Nu m-a lasat sa platesc, a tinut randul pe loc si era gata-gata sa se urce pe casierita sa-i dea indicatii precise la ce raion o gaseste !
Nu-mi venea sa cred asa ceva ! Pur si simplu am ramas fara reactie ...asta ca sa vezi pe ce culmi poate urca prostia.

Edited by ncu, 23 November 2018 - 19:22.


#13
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View PostA10Warthog, on 23 noiembrie 2018 - 19:15, said:

Din YouTube nu iese nici de un cico.

Profită de toată goana după diplome și apucă-te de o meserie. Fostul meu șofer s-a apucat de acordat piane la 34 de ani, printr-un program de calificare profesională. Acum marchează lejer 150 de euro la două ore, cât îi ia să acordeze nenorocirea. Dacă ăla a reușit să scape de Siria, să aibă grijă de familie și să învețe o limbă străină plus o meserie, cred că poți și tu. Cu injecții cu tot.
Pai si-acum esti fara sofer ? Posted Image

Vin eu sofer la tine ! Posted Image

#14
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016

View Postkarax, on 23 noiembrie 2018 - 18:42, said:

1 sunt schizofrenic ......
2 sa fac bani din  live-uri de sesiuni de jocuri spre exemplu (am starcraft 2 legacy of the void cu licenta pe pc). ...
Da, buna ideea.
Si mai buna daca nu-ti iei pastilele la timp, cred ca sint destui "doritori" care ar plati sa te vada cind faci spume la gura.
Da, sint putin rau aici, scuze, da' n-am putut sa ma abtin.
Este al nspelea topic din ultimul timp "cum fac bani pe net" - dar nimeni nu spune concret ce talente sau cunostinte are.


View Postkarax, on 23 noiembrie 2018 - 19:10, said:

iti trebuie editare video si camera de filmat. casti cu microfon am. ar merge sa fac editari numai fara video ,  pe niste subiecte anume...poate chiar  o sa fac ..mersi de sfat...
Da' un telefon ai, cu camera video si microfon ?
Cred ca da.
Deci, te filmezi cu ala si faci editare cu unul din cele 18 programe free, foarte bune.

#15
A10Warthog

A10Warthog

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 902
  • Înscris: 12.11.2017

View PostPaz, on 23 noiembrie 2018 - 19:23, said:

Pai si-acum esti fara sofer ? Posted Image

Vin eu sofer la tine ! Posted Image

Nu mai e nevoie. Începând de luna viitoare, fratili tău se va afla în arest la domiciliu, pe bază de crescut prunc. S-a terminat cu berea în mașină, pe drumul de la muncă până la altă muncă. :lol:

#16
lula_canci

lula_canci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 24.03.2007
Amazon Mechanical Turk(mturk.com), Prolific.ac si altele

#17
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View PostA10Warthog, on 23 noiembrie 2018 - 19:33, said:


Nu mai e nevoie. Începând de luna viitoare, fratili tău se va afla în arest la domiciliu, pe bază de crescut prunc. S-a terminat cu berea în mașină, pe drumul de la muncă până la altă muncă. Posted Image
Pai trebe sa facem chef. :lol:


F E L I C I T A R I ! ! ! :)

#18
g0dafk

g0dafk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 10.11.2016
StarCraft? Parca am auzit de jocu asta. Fa si tu ceva ce e la moda daca vrei pe gaming si pe stream.
Apuca-te de League of Legends, PUBG, Fortnite, Dota2, CS GO si baga-te pe twitch. Iti doneaza baietii, poate-l prinzi si pe MrBeast si te faci cu 1k-10k dolari dintr-un foc asa.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate