Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Nu se mai gasesc/pot cumpara cartele DIGI Prepay

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1
taxishop

taxishop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 16.02.2007
As dori sa stiu care este motivul pentru care protecția consumatorului nu ia masuri in legătură cu asta, de ceva timp "nu se mai găsesc" cartelele prepay cu care digi face reclama agresiva, iar când te duci acolo, iti sugereaza un abonament...mi se pare o metoda ticăloasă...a mai experimentat cineva asa ceva? Nu este admisibil sa nu ai cartele in conditiile in care orice alta firma are cartele la discretie. imi aduce aminte de cosmote, unde cartelele s-au cumparat instant si se vindeau cu de 10ori pretul.

#2
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
Au, dar... trebuie să își mărească și ei comisionul, nu?!

#3
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

 taxishop, on 23 noiembrie 2018 - 01:59, said:

As dori sa stiu care este motivul pentru care protecția consumatorului nu ia masuri in legătură cu asta
Si cam ce lege ar trebui sa aplice ANPC in legatura cu acest caz?

#4
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
Calmeaza-te...

Auzi la el...vrea sa stie de ce anpc-ul ics, igrec, zet...de parca vine repejor
un p*lete de-al anpc-ului sa-i dea dom'le explicatii. Ca doar le cere taaare
frumos si imperativ domnia sa. Da mestere, nu!!

Nu este admisibil sa bla-bla-bla...hai zi zau. Cand astia nu au pe stoc altele
mai grele, tu vrei rahaturile de prepay-uri. Cand la astia stai cu lunile dupa
un CAM sau un decodor. Cand ei nu au pe stoc stick-uri 3/4G sau router-e.
Cand te rogi cu ceru' si cu pamantu' de un decodor de satelit. Hai ma nene,
las-o...ati capiat de tot de cand v-au dat astia VoLTE si VoWifi la prepay...



LE: hai ba, astia de la anpc, 'ti-ai dreacu'...veniti urgent sa dati explicatii, ca v-a
ordonat Maria Sa, domnul Magazin Taxi. Nu poa' sa doarma la 3 dimineata de
grija prepay-ului de la digi...

Edited by dygey, 23 November 2018 - 02:29.


#5
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011
Am fost si eu, sa iau brinză, galantarul era gol.
Brinza de succes, ce sa faci, astept sa bage marfă :)

#6
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
@crisstonne, rili?

M-am cam plictisit s-o fac pe garcea in mizerie, penalizez tot ceea ce iese din limitele regulamentului.

Edited by RealThing, 23 November 2018 - 02:56.


#7
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011

 RealThing, on 23 noiembrie 2018 - 02:44, said:

@crisstonne, rili?

Bine, scuze.
In poveste nu era brinza, erau cartele.

#8
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,216
  • Înscris: 24.05.2006
Da, sa stii ca am intrebat si eu, voiam sa ma teleportez de la Vodafone la RDS, ca n-aveam semnal la tara. In magazin s-a uitat aia la mine de zici ca-i ceream cocaina- ''nuuuu, nu stiuuu, n-aveemm''.
Bine, sa teleportezi o cartela prepay implica un intreg proces, cu cerere scrisa, taxa, o alta cartela intermediara pe abonament...proces care in alta tara dureaza 5 minute si se face online.

#9
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

 wiseguy76, on 23 noiembrie 2018 - 05:14, said:

proces care in alta tara dureaza 5 minute si se face online.
In care alta tara unde abonamentul/optiunea lunara e sub 4-5 euro se intampla asta?

#10
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

 taxishop, on 23 noiembrie 2018 - 01:59, said:

As dori sa stiu care este motivul pentru care protecția consumatorului nu ia masuri in legătură cu asta, de ceva timp "nu se mai găsesc" cartelele prepay cu care digi face reclama agresiva, iar când te duci acolo, iti sugereaza un abonament...mi se pare o metoda ticăloasă...a mai experimentat cineva asa ceva?
Nu este admisibil sa nu ai cartele in conditiile in care orice alta firma are cartele la discretie.
imi aduce aminte de cosmote, unde cartelele s-au cumparat instant si se vindeau cu de 10ori pretul.
Cartele DIGI PrePay se gasesc, dar nu vor aia de la sediul DIGI sa le vanda usor ca incearca sa convinga omul care vine sa ia cartela PrePay sa isi faca abonament.
Cat despre "nu se mai gasesc nici in magazine, la ziare etc." probabil nu au contracte cu vanzatorii terti si de aceea se gasesc mai greu si in alte parti decat la sediile DIGI.

#11
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Nu se gasesc usor, cica se cumpara in bloc. Au facilitati mari probabil de e bataie pe ele. De parca nu exista portare.

#12
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Pai te-ai dus cu mana goala? N-aveai si tu niste branza, oua sau vin de tara?

Lasand gluma, daca nu vor sa vanda, mergi la altii.

#13
H6D-100c

H6D-100c

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,482
  • Înscris: 27.01.2017
https://www.digiroma...elefonie-mobila
Daca nu-ti permiti sa dai 10 lei/luna cu tot cu TVA pentru cel mai mic abonament Digi, nu vad cum iti permiti sa ai telefon, si ce ai putea mai putea vorbi...

#14
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
In Bucuresti, daca aveti drum prin Auchan Militari incercati acolo. Acum circa doua saptamani aveau multe sub tejghea. A fost amabila domnisoara, m-a lasat sa-mi aleg si numarul. Toate incepeau cu 0774....... Posted Image

Edited by Masterboy, 23 November 2018 - 12:35.


#15
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,216
  • Înscris: 24.05.2006

 dexterash, on 23 noiembrie 2018 - 06:02, said:

In care alta tara unde abonamentul/optiunea lunara e sub 4-5 euro se intampla asta?


Parca ai fi aia care mananca mici in parcare la Kaufland, cu cainii bagabonti si gunoaiele langa ei....''ce vrei domne, de 5 lei, iti da 4 mici, paine, si mustar...mai faci pretentii acuma?''

#16
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Eu am un principiu: cat dai, atata face. Cand vad comparatii din astea de genul "dar ia uite la altii cum e", ma gandesc ca tre' sa compar si cat costa ca sa se intample treburile respective, nu? Sa inteleg ca eu sunt sucit si cei care vor ca'n Norvegia/Suedia/UK la pret de Romania (sau Africa sau China) sunt cei normali?

Da'mi place ce "elegant" ai evitat intrebarea. Yeap.

Edited by dexterash, 23 November 2018 - 17:56.


#17
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 dexterash, on 23 noiembrie 2018 - 06:02, said:

In care alta tara unde abonamentul/optiunea lunara e sub 4-5 euro se intampla asta?
in anglia, de ex, si probabil si altele. Sint destule cartele cu £5/luna la care schimbul se face online in 2 minute.
De fapt, am avut nevoie sa trec de pe microSim pe nano, totul a durat 1 minut  online, cartela am luat gratis din magazin, introdus seria pe site si s-a efectuat swapul

In ro, am incercat acelasi lucru sa fac la telekom, sa spunem doar ca nu mi-as dori sa mai trec prin asa ceva, a implicat eforturi si hartii scrise care depasesc sfera normalului.
Si costuri.

 super8, on 23 noiembrie 2018 - 08:50, said:

Cartele DIGI PrePay se gasesc, dar nu vor aia de la sediul DIGI sa le vanda usor ca incearca sa convinga omul care vine sa ia cartela PrePay sa isi faca abonament.
deci caz de ANPC, asa cum corect a sesizat initiatorul, insa au venit unii repede sa ii dea in cap ca daca reclama ceva inseamna ca se plange, se vaita, nu-si permite...

inca mai trebuie lucrat la mentalitati. Societatile occidentale au ajuns sa trimita rachete in cosmos si sa aiba autostrazi reclamand orice nu e cum trebuie sa fie

#18
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
1. Se pare ca nu reusiti sa intelegeti niste lucruri. Sau refuzati. Serviciile alea exista pentru ca nu toata lumea cumpara abonamente si cartele la 2-5 euro/lire pe luna. De fapt, media printre tineri e pe la 20.

2. Ce lege a incalcat???

Vestul s-a ridicat si pe reclamat si dat in judecata tot felul de "clienti" cu tot felul de drepturi inchipuite. Sau ai impresia ca stau firmele drepti in fata fiecarui client-putoi cu chef de scandal si reclamatii? Eject si next!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate