Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Pareri Gopro hero 2018

- - - - -
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#19
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
asa da, dar vezi ca astia sunt originali. Daca iti cumperi 2 treci peste pretul aparatului. Vezi ca exista si replica.

#20
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011
Pai in poza trimisa de mine este un incarcator si o baterie la pret de 250 lei . Se pitrivesc da? Si ce sa inteleg ca baterie este o replica ?

#21
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011

 djhappy89, on 23 noiembrie 2018 - 13:49, said:

Pai in poza trimisa de mine este un incarcator si o baterie la pret de 250 lei . Se pitrivesc da? Si ce sa inteleg ca baterie este o replica ?

tu ai dat 700 ron pe tot aparatul si vrei 1 baterie + incarcator la 250 ron? Vezi ca pe Amazon ai 2 baterii + incarcator la 25€ (adica putin peste 100ron).

#22
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011
Am inteles.o sa caut pe aliexpress. Ca set de accesorii ce mi-ai recomanda ?

Attached File  IMG_20181123_163231.jpg   293.87K   17 downloads
Ce parere aceti despre acestea?

#23
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011
Am luat-o ...nu a por it am pus-o cu un incarcator de tel la incarcare. Voi ati primit la pachet si incarcator? Nu am gasit nici manual de utilizare ..habar nu am.cum sa o utilizez. Faza proasta este ca am uitat sa cumpar card :)) fara card nu cred ca merge . Ma puteti ajuta cu un pdf sau ceva online ca si ghid de folosire ? Ce card recomandari pt aceasta camera?

#24
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011
info despre ce  modele de card suporta ....ce clasa? ce viteza? ce tip micro sh hc? micro sdxc ,hdx?
mi se pare ca scade ft repede bateria. o tin aprinsa fara sa fac poze sau sa filmez si  scade destul de repde ( o sa o las sa se descare complt sa vadin cat timp)
se incinge ...
atuni cand ma uit in display este foarte luminos pe mine ma deranjeaza, insa nu stiu daca umblu la brightness oare se diminueaza doar luminozitatea ecranului sau si a pozei/videoului(momentan nu imi dau sama de acest lucru penru ca nu pot face poze-nu am card)

#25
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Bateria are o rata ridicata de autodescarcare. Trebuie reincarcata periodic, chiar daca nu o utilizezi.

Manualele de utilizare se gasesc la acest link: https://gopro.com/help/productmanuals

Cardurile de memorie testate si recomandate se gasesc in aceasta lista:
https://gopro.com/he...derations#list2

#26
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,866
  • Înscris: 22.12.2005

 djhappy89, on 22 noiembrie 2018 - 10:58, said:

Salut am prins o camera gopro  hero 2018 la 700 lei de black friday. Va rog de la cei care au experienta in aceste camere sa imi spuna daca este ok acest model sau daca nu !  Poate cineva dintre voi a incercat acest model si stie cum se comporta la video foto, rezistenta apa etc...
La mine este prima data cand incerc sa folosesc asa ceva.
te poti p..a pe ea.

hero black , 6 sau 7. restul sunt de jucarie

bafta

#27
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011
Ms mult pt linkuri , inss la manual suport  cand apas nu se intampla nimic ...
O sa merg sa iau un card azi.
Ca si accesorii par ok ce am.recomandat eu mai sus?
In apa o pot baga cu acea carcasa care vine pe ea nu?

#28
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,866
  • Înscris: 22.12.2005

 djhappy89, on 24 noiembrie 2018 - 11:37, said:

Ms mult pt linkuri , inss la manual suport  cand apas nu se intampla nimic ...
O sa merg sa iau un card azi.
Ca si accesorii par ok ce am.recomandat eu mai sus?
In apa o pot baga cu acea carcasa care vine pe ea nu?
repet. vinde-o pe olx sau da-o inapoi si cumpara-ti o camera ok.vezi mai sus ce ti-am scris.
bafta.

#29
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

 djhappy89, on 24 noiembrie 2018 - 11:37, said:

Ms mult pt linkuri , inss la manual suport  cand apas nu se intampla nimic ...

La mine nu apare "manual suport". Probabil ca ai nimerit pe alt site.
La "PRODUCT MANUALS" selectezi categoria "Cameras" si modelul camerei sub "Select your product". La limba selectezi "English" si iti apar link-urile directe pentru descarcarea fisierelor pdf.
In cazul camerei tale, link-ul este acesta: https://gopro.com/co...UM_ENG_REVA.pdf
Daca nu se descarca, atunci verifica setarile antivirusului, add-onurile instalate in web browser si eventual, daca nu ai sistemul infectat cu malware... Sau poate ca utilizezi o versiune de Windows, Linux sau alt OS cu suportul expirat ori un browser intr-o versiune prea veche. Mai poti incerca si cu alt web browser. (La mine se descarca fara probleme din Firefox sub Windows 10 cu toate update-urile la zi.)

 djhappy89, on 24 noiembrie 2018 - 11:37, said:

Ca si accesorii par ok ce am.recomandat eu mai sus?
In apa o pot baga cu acea carcasa care vine pe ea nu?

Nu am inteles la care accesorii te referi. Exista foarte multe accesorii, atat originale cat si produse de terti. Depinde ce nevoi ai. Un adaptor de trepied il consider esential.

Camera poate functiona sub apa indiferent daca are sau nu carcasa montata (doar la modelele vechi era nevoie de carcasa). Insa trebuie sa te asiguri ca sunt toate capacele bine inchise. De exemplu, daca nu impingi suficient capacul de la baterie, atunci risti sa te trezesti ca au patruns picaturi de apa in interior.

#30
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011
Esri sigur ca o pot baga si fara carcasa? Are niste orificii (gauri) probabil pt microfon ...

#31
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
https://gopro.com/he...thout-a-housing

Question
Is my GoPro camera waterproof without a housing?


Answer
The newer GoPro cameras are waterproof without a housing, while the older units require a housing.
Refer to the details below depending on what camera you are using:
    HERO7 Black/Silver/White, HERO (2018), HERO6 Black, HERO5 Black, HERO Session, HERO4 Session, HERO5 Session:
    YES. So long as all camera doors are closed, these cameras are waterproof down to 10m (33ft) without a housing. HERO7 and HERO6 Black users with the need to dive deeper can utilize the Super Suit housing, enabling the use of your camera as deep as 60m.

#32
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011
Am inteles!! Am luat un card ieftinache pentru a testa camera ..pozele nus cine stie ce au un efect de rotunjire asa spre marginea pozei nu stiu cum sa va explic.  
La video acest aspect parca nu ar fi prezent . Pe intuneric filmeaza cam de nota 5 pe lumina in camera (la bec) filmeaza acceptabil dar pe video se vad asa punctulete gen "puricei", nu am testat inca pe lumina naturala ...v-aafi trimis probele da aici nu cred ca le pot incarca

#33
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Acel "efect de rotunjire" spre margini si adancire in mijloc care este bazat pe o lentila speciala al carei unghi permite filmarea panoramica se numeste Fisheye Effect ("efectul ochi de peste") si este specific camerelor de actiune, deoarece filmarea fiind realizata de aproape (in general, subiectul filmandu-se pe sine insusi) este necesar sa fie cuprinse cat mai multe detalii. Unii isi doresc acest mod de filmare in timp ce altii sunt deranjati de aceste distorsiuni. Cu ajutorul software-ului de editare video se pot anula (reduce) distorsiunile respective, in caz ca te deranjeaza. Camerele GoPro mai noi incepand cu Hero 5 Black Edition au si modul LINEAR care elimina necesitatea software-ului care sa reduca sfericitatea imaginii. Daca doresti sa faci filme clasice (fara distorsiuni), atunci poti alege optiunea NARROW, dar vei obtine o imagine ingusta. Aceste optiuni sunt valabile numai pentru anumite rezolutii si FPS.

Comparativ cu majoritatea camerelor filmeaza destul de bine in lumina slaba.

Poze se pot incarca pe forum. Vezi topicul https://forum.softpe...tarii-pe-forum/

#34
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011
Adica eu daca schimb cu gopro hero 7 black la fel vor aparea purici in lumina slaba .? La fel si la poze? Unde mai este avantajul de a lua o camera mai scumpa. Imi poate da cineva un video cu hero 7 black in lumina slaba?

#35
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Doar nu vrei ca pe cel mai ieftin model sa ai componentele de la modelele mai scumpe.
Pentru editiile "black" gasesti destule exemple si comparatii pe YouTube.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ax50XBaymVY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#36
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
ti-am zis ca pozele sunt asa cu Fisheye efect, exact cum ai spus tu sunt rotunjite. Dar camera nu este pentru a fotografia ci pentru a filma.
Faza cu noaptea este normal, nu are senzori pentru lumina si alte rahaturi, este o simpla camera si am impresia ca ai prea multe asteptari.

Filmarea noaptea ar trebui sa fie ok, dar modelul tau este mai slab chiar si decat Hero4, asa ca nu ma mir sa ai purici.

Nu iti recomand sa o bagi in apa fara carcasa, las-o in carcasa cand o bagi in apa asa ai 100 % siguranta ca nu se intampla nimic. Mai ales daca vorbim de apa sarata o sa ramana sare peste tot si o sa ai probleme.

Accesorii gasesti (exact ca in poza ta) la 20-25 euro maxim!!!. Pe Aliexpress sunt 22 dolari adica undeva la 18-20 euro. Mult mai ieftin decat setul pus de tine.

Ma mira ca nu ai nici manual, nici card de incarcare nici nimic, esti sigur ca nu este second hand?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate