Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

LG Q7 probmele

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
crysryan

crysryan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.11.2018
Salutare , sunt nou pe aici , si am si eu o problema in legatura cu un lg q7 e cel de fiind nou, cand intru pe wifi si navighez cateva minute se incalzeste si daca vreau sa instalez o aplicatie zice stop working , am un huawei y6 2017 si merge perfect in orice aplicatie si jocuri gen pes 18 fifa 18 si nu are lag cea ce lg ul are lag mare si se incalzeste rau de tot.
Ce credeti ca ar fi ? Multumesc

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Pai asta e un telefon - ca sa ma exprim elegant - mediocru
Jocurile si aplicatiile care au nevoie de ceva mai multa grafica+memorie, dau cu putina virgula la telefonul asta.

Nu-l mai chinui - atat poate

#3
crysryan

crysryan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.11.2018
Hmm interesant , deci huawei y6 2017 e mai performant decat lg q7, pe yotube arat la review ca e ok la jocuri insemana ca al meu e rebut la software si are probleme

Edited by crysryan, 21 November 2018 - 16:14.


#4
greywolfact

greywolfact

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,440
  • Înscris: 04.09.2008

View Postcrysryan, on 21 noiembrie 2018 - 15:35, said:

Salutare , sunt nou pe aici , si am si eu o problema in legatura cu un lg q7 e cel de fiind nou, cand intru pe wifi si navighez cateva minute se incalzeste si daca vreau sa instalez o aplicatie zice stop working , am un huawei y6 2017 si merge perfect in orice aplicatie si jocuri gen pes 18 fifa 18 si nu are lag cea ce lg ul are lag mare si se incalzeste rau de tot.
Ce credeti ca ar fi ? Multumesc

Instaleaza CPU-Z din PlayStore si spune ce procesor si configuratia ai mai exact. Huawei avea Mediatek MT6737T (28 nm) [1]
Ai Mediatek MT6750S (28 nm) sau Qualcomm SDM450 Snapdragon 450 (14 nm) ? [2]
Daca ai Snapdragon nu ar trebui sa ai probleme, altfel cu MT6750S, nu stiu ce sa zic... e posibil sa fie atat de prost la 28nm cat sa se incinga mult, desi nu e normal nici asa la cum descrii problema.

LE: ala iti da informatii si legat de senzorii de temperatura, cat ai idle si cat ai dupa ce deschizi un joc ?

[1] https://www.gsmarena...huawei_y6_(2017)-8695.php
[2] https://www.gsmarena.../lg_q7-9206.php

Edited by greywolfact, 21 November 2018 - 16:17.


#5
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
In Europa numai mediatek se vinde deci ...

#6
Spike250

Spike250

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 30.03.2017
Incearca sa bagi alt rom
La un Samsung note 3 cu rom oficial se incalzea foarte tare, am bagat Aosp extendend si sa rezolvat

#7
crysryan

crysryan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.11.2018
https://www.gsmarena..._q7-9206.php#q7 e cel de 3 gb ram si are Mediatek MT6750S, foarte interesant chestia asta nu am crezut ca e asa cu lg q7 , am si un iphone 5 se incalzeste de iese ecranul si merge brici nu se blocheaza :)))

Edited by crysryan, 21 November 2018 - 16:23.


#8
greywolfact

greywolfact

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,440
  • Înscris: 04.09.2008
Vezi cu senzorii aia ce temperaturi raporteaza. S-ar putea sa ai o unitate defecta.
Apropo, vad ca are Fast battery charging (Pump Express+), il tii cumva in priza ? La fast charge se incalzesc mai mult din ce am observat (cat sunt in priza).

#9
crysryan

crysryan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.11.2018

View Postgreywolfact, on 21 noiembrie 2018 - 16:28, said:

Vezi cu senzorii aia ce temperaturi raporteaza. S-ar putea sa ai o unitate defecta.
Apropo, vad ca are Fast battery charging (Pump Express+), il tii cumva in priza ? La fast charge se incalzesc mai mult din ce am observat (cat sunt in priza).

nu il tin in priza, cand sa incarcat stau normal cand nu mai are cat de cat baterie il incarc...dar stau 10 minute pe internet gen olx sa zic asa si se incalzeste cea ce nu ar trebuii

#10
dodo24011954

dodo24011954

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.09.2015
Buna ziua.Am o sursa la un dvd combo deci are si un videoregistratore recorder. Am constatat ca sursa e defecta respectiv Circuitul  integrat  I(C 101. este explodat. ma poate ajuta cineva cu denumirea circuitului integrat? Sursa e  6870R9731AB. As dori sa aflu tipul circuitului integrat sa pot sa il inlocuesc. Multumesc.

Edited by dodo24011954, 06 May 2019 - 13:04.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate