Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Stergere fisier doc la o data anume

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
29 replies to this topic

#19
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,364
  • Înscris: 11.08.2003
Daca nu a fost deschis intr-o zi si taskul respectiv ruleaza ulterior, tot va sterge fisierele vechi pentru ca se incadreaza in conditia stergerii.

#20
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,374
  • Înscris: 01.12.2001
Ati vazut ca am intuit bine?
Ce vrei tu, nu poti face cu un fisier al tau trimis altcuiva.
Poti face orice bat, ala il redenumeste si il pune in alta parte si nu il mai stergi

#21
horatiu77bv

horatiu77bv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 30.05.2010

View Postdorin_2k, on 21 noiembrie 2018 - 15:23, said:

Ati vazut ca am intuit bine?
Ce vrei tu, nu poti face cu un fisier al tau trimis altcuiva.
Poti face orice bat, ala il redenumeste si il pune in alta parte si nu il mai stergi
Nu tata! Nu ai inteles! Fisierul e in calculator la munca. Eu voi parasi job-ul curand. Va veni altul si va lucra posibil in locul meu. Dar voi credeti ca aia stiu ce am facut eu p-aici? Crezi ca vin IT-isti in locul meu. Stati calmi! Poate habar n-are sa umble pe aici prin pc.

#22
A10Warthog

A10Warthog

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 902
  • Înscris: 12.11.2017
De luat în considerare și Cap. 3 din Legea 161/2003.

View Posthoratiu77bv, on 21 noiembrie 2018 - 13:59, said:

Nu va stii nimeni ce s-a intamplat cu el. Eu nu o sa mai fiu vinovat.

Posted Image

View Postwaterman, on 21 noiembrie 2018 - 14:28, said:

Chiar sunt foarte curios ce ai creat tu într-un word.

În caz că ai ratat porția de comedy gold, când un coleg a încercat să vândă un ebook de 21 de pagini cu 615 euro.

#23
horatiu77bv

horatiu77bv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 30.05.2010
Nu e cine stie ce! E ceva la care am lucrat multe ore. Eu mi-am dat demisia si sunt in preaviz. Vazand ca nu gasesc ceea ce doresc eu, l-am rugat pe un sef sa ma mai tina, macar pana imi gasesc eu de lucru. Nu vrea! Pai daca el; e porc, eu de ce sa las ceva, creat de mine, ca sa se foloseasca tot ei? Am vrut sa-l sterg cand plec. Dar suna mai frumos sa zic, da, vi-i l-am lasat. 20 zile ha-ha

#24
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Dacă l-ai lucrat în timpul jobului e mai corect să-l lași acolo. Mai ales dacă ăsta era jobul tău.
Fii tu mai cu bun simț decât ei și gândește-te că energia aia pozitivă se va întoarce la tine.

Dă-l dracu de fișier. Dacă erai bun în ce făceai îți vor simți lipsa și fără să ștergi fișierul ăla.

Edited by waterman, 21 November 2018 - 15:58.


#25
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
@horatiu77bv
ai primit bani pentru orele alea, fisierul e propietatea lui.


View Postwaterman, on 21 noiembrie 2018 - 15:57, said:

.....Dă-l dracu de fișier. Dacă erai bun în ce făceai îți vor simți lipsa și fără să ștergi fișierul ăla.
aveam un excel care in niste formule era bagat anul pe care il impartea la anul curent, si inca o gramada de chestii de genul asta....
practic in anul urmator rezultatele se duceau in balarii... dar asa finut cat sa nu se prinda nimeni...

Edited by arg, 21 November 2018 - 16:03.


#26
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Posthoratiu77bv, on 21 noiembrie 2018 - 15:29, said:

Nu tata! Nu ai inteles! Fisierul e in calculator la munca. Eu voi parasi job-ul curand. Va veni altul si va lucra posibil in locul meu. Dar voi credeti ca aia stiu ce am facut eu p-aici? Crezi ca vin IT-isti in locul meu. Stati calmi! Poate habar n-are sa umble pe aici prin pc.
Si daca vin eu in locul tau, crezi ca nu pot recupera un fisier sters sau ce? (nu sunt  IT-ist) Ma mir cum nu intrebi: "cum fac sa incinerez un fisier prin metode militare?"
Din moment ce il vrei sters dupa plecarea ta, inseamna ca tu vrei sa fie sters un fisier important dar care nu ai vrea sa se afle ca tu l-ai sters, de aici rezulta  clar ca ce vrei tu contravine legii, in cazul asta subiectul asta trebuie inchis ca nu ajutam alti utilizatori la infractiuni! (fisierul creat in PC-ul de serviciu in mod normal nu-ti mai apartine inca de cand l-ai facut insa aveai sansa sa-l stergi pe riscul tau cat ai fost pe acolo, nu sa ne bagi pe noi in "oala ta cu ciorba" cu subiectul acesta).

Edited by stlk, 21 November 2018 - 16:22.


#27
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Uite aici ce să faci când pleci de la un loc de muncă

Spoiler

Sursa

https://www.piticu.r...-salariile.html

#28
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,374
  • Înscris: 01.12.2001
Ce ai lucrat tu pe acel calculator nu conteaza. Orice fisier si orice bat facitu, nu are efect, atat timp cat vine seful sau oricine si iti ia acel fisier pe un stick si il pune pe alt pc.

#29
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
pe asta cu microundele nu o stiam,
eu o stiam pe aia cu mancarea uitata prin nu-s ce sertar... sau sobolanul pe dupa dulap.

#30
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Ajunge cu dezbaterea pe oricare alta tema decat cea care face obiectul ariei.
Topic closed.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate