Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Orange Money

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
4042 replies to this topic

#379
amadeus7

amadeus7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 05.08.2009
daca faci transfer bancar dela BRD la Orange Money platesti comision la BRD, daca incarci in Orange Money folosind cardul BRD nu te costa nimic.

#380
adiroman

adiroman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 21.01.2006

 amadeus7, pe 12 iulie 2019 - 16:11, a scris:

daca faci transfer bancar dela BRD la Orange Money platesti comision la BRD, daca incarci in Orange Money folosind cardul BRD nu te costa nimic.

Merci, am văzut acum, e ca plata online.

#381
dave_vl

dave_vl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 09.12.2006
Am făcut transfer de ieri, duminica orele 16 din Orange spre BRD-ul meu și nici până acum nu s-a realizat și e luni orele 8. Apare în curs de procesare. Nasol sa te tina blocat atâta timp..not ok. Mă gândeam să îmi fac și card dar renunț la idee.

#382
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,172
  • Înscris: 07.08.2003

 dave_vl, pe 15 iulie 2019 - 07:13, a scris:

Am făcut transfer de ieri, duminica orele 16 din Orange spre BRD-ul meu și nici până acum nu s-a realizat și e luni orele 8. Apare în curs de procesare. Nasol sa te tina blocat atâta timp..not ok. Mă gândeam să îmi fac și card dar renunț la idee.

Ce inseamna transfer? Adica ordin de plata? Ii vei avea azi după 11. Instant merg doar dacă faci portare (plata cu cardul online). Depinde daca BRD are acest serviciu.

Edited by daniel28, 15 July 2019 - 07:33.


#383
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,923
  • Înscris: 11.01.2004
'Transferul' intra-bancar se face in cursul zilelor lucratoare, drept urmare, oricat de mare ar fi supararea, n-avea cum sa fie complet de 'duminica pana luni la prima ora'.
'Plata' e altceva si se face instant - cel putin se debiteaza/alimenteaza instant, tranzactia fiind efectuata la o data ulterioara - data cu care n-ai tu, ca utilizator, treaba prea mult.

Edited by Immortal, 15 July 2019 - 09:57.


#384
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,822
  • Înscris: 18.12.2007

 dave_vl, pe 15 iulie 2019 - 07:13, a scris:

Am făcut transfer de ieri, duminica orele 16 din Orange spre BRD-ul meu și nici până acum nu s-a realizat și e luni orele 8. Apare în curs de procesare. Nasol sa te tina blocat atâta timp..not ok. Mă gândeam să îmi fac și card dar renunț la idee.

Asa se intampla la orice banca la transferuri intrabancare. Decontarile se fac prin transfond sau regis, in functie de suma. Functioneaza doar L-V (in zilele bancare), de aceea nu se proceseaza plati intrabancare in weekend.
Supararea ta e nejustificata, asa cum a explicat si Immortal.

#385
creativestar

creativestar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,379
  • Înscris: 24.10.2009
BRD are optiunea de portare bani , dar cand vrei sa folosesti cardul de orange money afiseaza o eroare "Card number not permited". Am luat legatura si cu BRD si cu Orange, fiecare cam arunca pisica la celalalt. Cu alte carduri merge portarea in BRD.

#386
Marcko

Marcko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.10.2006
Salutare, aveți idee ce se întâmplă cu crearea contului de Orange Pay? Nici în magazin și culmea nici la 300 nu au știut ce se întâmplă. "Eroare: Ne pare rău, momentan nu putem procesa solicitarea ta." Am incercat pe un Huawei, Samsung și pe o tabletă Huawei, toate au returnat aceeași eroare la crearea contului Orange Pay.
A mai întâmpinat cineva această eroare și dacă s-a rezolvat într-un fel...
Mulțumesc

#387
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 07.04.2005

 AlexEn, pe 15 iulie 2019 - 10:53, a scris:

Asa se intampla la orice banca la transferuri intrabancare. Decontarile se fac prin transfond sau regis, in functie de suma. Functioneaza doar L-V (in zilele bancare), de aceea nu se proceseaza plati intrabancare in weekend.

Nu vroiai sa scrii transferuri interbancare?

Voi ati primit reducerea de 10% la plata facturii prin OR Money? Am sunat ieri la ei: "Da, intr-adevar ati indeplinit conditiile dar intr-adevar nu vi s-a virat suma si nu va pot spune de ce. Va creez un ticket si veti fi contactat in urmatoarele 2zile".

#388
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,136
  • Înscris: 05.05.2003
Da... doar ca au mutat ziua de bonus chiar la inceputul lunii urmatoare (inainte era dupa 10 acum este pe 1 sau 2)

#389
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,362
  • Înscris: 05.09.2005
Folosesc de mai bine de o luna acest serviciu și este excelent! Am primit si bonus in prima zi a lunii

#390
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
A folosit cineva cardul fizic la platit/scos bani pe afara ? Is curios daca e ok la curs !

#391
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,136
  • Înscris: 05.05.2003
Saptamana viitoare o sa-l folosesc intr-o tara cu euro dar nu direct ci prin CURVE... altfel este 1% si conversie la curs VISA

Edited by rz, 23 July 2019 - 11:44.


#392
vik19

vik19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 05.09.2007

 SSpantzer, pe 23 iulie 2019 - 11:22, a scris:

A folosit cineva cardul fizic la platit/scos bani pe afara ? Is curios daca e ok la curs !
Scrie, inclusiv in aplicatie la Comisioane si taxe, cursul valutar international VISA + 1%.

#393
Bejinebun

Bejinebun

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 26.07.2019
La mine scrie zero lei comision la retragere numerar in tara si strainatate !

 rz, pe 23 iulie 2019 - 11:42, a scris:

Saptamana viitoare o sa-l folosesc intr-o tara cu euro dar nu direct ci prin CURVE... altfel este 1% si conversie la curs VISA
Ai platit cu el direct ?

#394
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,136
  • Înscris: 05.05.2003
Nu... sunt deja în Italia dar nu am avut timp de teste. Până acum am platit doar direct cu un Monese, că este pe Premium.
Totul funcționează ok la Monese... Urmează și altele (alea prin Curve) in curand.
Probabil că voi face un test și cu Orange Money direct - doar de test (pentru forum) se poate face o tranzacție la ATM


Nu... sunt deja în Italia dar nu am avut timp de teste. Până acum am platit doar direct cu un Monese, că este pe Premium.
Totul funcționează ok la Monese... Urmează și altele (alea prin Curve) in curand.
Probabil că voi face un test și cu Orange Money direct - doar de test (pentru forum) se poate face o tranzacție la ATM


#395
Bejinebun

Bejinebun

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 26.07.2019
Ma refer la comercianti, nu la ATM !

#396
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,136
  • Înscris: 05.05.2003
Vreau sa fac și la ATM... la comercianți este clar că ai conversie și curs de schimb VISA

Edited by rz, 29 July 2019 - 22:34.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate