Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poti receptiona semnal de la mai ...

Cabluri HDMI 2.1 de 4m-5m care sa...

zoom comparat cu Google Meet

Monitor/Display wireless?
 Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...

Audi A4 B9 quattro 190 CP!

Tepari la pariuri pe TikTok
 Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras
 Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC
 

Nu mai cumpar niciodata de la F64!

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#55
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,410
  • Înscris: 15.06.2007

 tiz, on 21 noiembrie 2018 - 08:03, said:




Ti-ai luat si bomba aia de Note 7? Sau Note 9? Parca si ala lua foc? si Parca si S7? ...
Interesant e ca daca dai un search dupa "samsung burst into flames" gasesti mai multe rezultate decat "xiaomi dead battery"
Esti culmea! Ma citezi, stergi din postarea mea unde am scris clar modelele pe care le-am luat, si apoi intrebi asa prosteste daca am luat "bomba de note7" . Gen hai sa parem isteti, facand pe prostu'.
dupa un an si bine de la lansare se afla toate neajunsurile unui model. S8+ nu e note7 care lua foc. Si mica mare diferenta intre Note7 piromanul si xiaomi, este ca pe aeroporturi samsung a instalat gherete unde pasagerii puteau "arunca" telefoanele si primeau pe loc banii sau un voucher pentru alt telefon.  
De ce nu ti-ai facut si asigurare la telefon? Atunci trebuiau sa ti-l inlocuiasca sau il declarai furat/pierdut si primeai altul nou.  La un iphone8 costa 9 euro pe luna. Cat putea sa coste la un xiaomi? 5 euro si aveai pace.

Edited by tfmercedez, 21 November 2018 - 08:39.


#56
tiz

tiz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 31.12.2006
Cred ca discutiile astea despre ce model de telefon am/aveam/trebuia sa am, nu au relevanta in cazul de fata.
Eu am o problema cu F64, am cumparat de la ei un telefon, nu conteaza care, ei m-au asigurat ca telefonul merge bine cel putin 2 ani, prin certificatul de garantie, dupa care urmeaza magaria descrisa aici, nu are rost sa o mai repet.
Dupa cum spuneam, restul sunt discutii adiacente. Nu e bun Xiaomi? de ce l-au vandut? L-au vandut? Atunci au o obligatie legala sa asigure garantia.

Iar acum, de dragul discutiei, nu consider ca este absolut necesar sa dai trei salarii pe un telefon doar ca sa arati ca iti permiti aifon sau ultimul flagship de la samsung. Mi se par snobisme. Dar fiecare are dreptul sa isi cumpere ce ii place.

#57
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,410
  • Înscris: 15.06.2007
Dar daca e un sfert de salar? Daca? Daca..
Si ultimul model flagship samsung este note 9 nu s8+,  asa ca mai bine uita-te in oglinda sa cauti de snobisme.
Chestia cu sunt cetatean european si am drepturi, e doar un cliseu de reclame. In tara asta se permit multe abuzuri, iar vanzatorii de orice, devin adversari ostili, imediat cum apar probleme.


#58
boggy20

boggy20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 05.05.2012

 `Giovanni, on 20 noiembrie 2018 - 20:48, said:


Vrei garantie, cumperi iPhone si cu mici exceptii samsung.

Ai avut pe dracu 5 xiaomi.
Citește pățania mea și a altor colegi pe aria IPhone X apoi mai vorbim de garantie la iShit.

#59
tiz

tiz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 31.12.2006
Update:
Am fost la service, am vazut telefonul, nu pare cazut, mai degraba lovit cu ceva mai ascutit, in fine, a aparut o mica lovitura intr-un colt.
Cei de la F64 au spus ca s-au saturat si ei de cate probleme au avut cu acesti QuickMobile si ca au incetat colaborarea cu ei, au mai ramas sa asigure serviceul doar pentru produsele care inca mai sunt in garantie si care au garantie exclusiv la ei. Probabil si de-aia se poarta asa cei de la QM, nu mai au ce pierde.
Revenind la problema mea, au recunoscut si ei ca telefonul nu a fost asa cand l-am adus in service si s-au oferit sa il trimita pentru reparatie pe cheltuiala lor in alt service, in afara garantiei.

Deci momentan imi retrag parerile negative despre ei, stau in standby pana vad cum se va rezolva cazul.
As modifica si titlul topicului, dar nu stiu cum.

#60
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,410
  • Înscris: 15.06.2007

 tiz, on 21 noiembrie 2018 - 15:19, said:

Update:
Am fost la service, am vazut telefonul, nu pare cazut, mai degraba lovit cu ceva mai ascutit, in fine, a aparut o mica lovitura intr-un colt.
Cei de la F64 au spus ca s-au saturat si ei de cate probleme au avut cu acesti QuickMobile si ca au incetat colaborarea cu ei, au mai ramas sa asigure serviceul doar pentru produsele care inca mai sunt in garantie si care au garantie exclusiv la ei. Probabil si de-aia se poarta asa cei de la QM, nu mai au ce pierde.
Revenind la problema mea, au recunoscut si ei ca telefonul nu a fost asa cand l-am adus in service si s-au oferit sa il trimita pentru reparatie pe cheltuiala lor in alt service, in afara garantiei.

Deci momentan imi retrag parerile negative despre ei, stau in standby pana vad cum se va rezolva cazul.
As modifica si titlul topicului, dar nu stiu cum.
nu se poate inlocui cu un telefon pe timpul reparatiei? Asa ar fi draguț. Ca altul nou, e prea mult deja.

#61
owydyu

owydyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 17.04.2007
Subscriu... niște escroci..la returnare au zis că am trimis produsul cu rama sparta..: reparare prin inlocuire si plătirea diferenței...a fost prima achiziție la ei și garantat ultima.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate