Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Lonicera resort and spa hotel - Alanya

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#19
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 29.12.2016
Multumesc de raspuns, acum sunt 50-50% :)
Pana luni voi lua o decizie.

#20
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 29.12.2016
M-am mai uitat la niste hoteluri in Side. Am promit o oferta de 7 hoteluri, toate la 12-20 km de Side. La recenzii toate erau si cu recenzii proaste. Sub 75% scor pe AFA. M-am saturat de atata cautat. Astazi ma duc si platesc avansul si raman cu Lonicera. Se pare ca exista si autobuze pana in Alanya din Avsallar. Sper ca am luat decizia cea mai buna. Daca nu, asta este, imi asum. Plaja macar este cea mai buna, daca nu printre cele mai bune plaje din Antalya. Multumesc tuturor pentru ajutor.

#21
AlinaFulg

AlinaFulg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 27.03.2009

View Post2Unlimited, on 26 noiembrie 2018 - 09:14, said:

M-am mai uitat la niste hoteluri in Side. Am promit o oferta de 7 hoteluri, toate la 12-20 km de Side. La recenzii toate erau si cu recenzii proaste. Sub 75% scor pe AFA. M-am saturat de atata cautat. Astazi ma duc si platesc avansul si raman cu Lonicera. Se pare ca exista si autobuze pana in Alanya din Avsallar. Sper ca am luat decizia cea mai buna. Daca nu, asta este, imi asum. Plaja macar este cea mai buna, daca nu printre cele mai bune plaje din Antalya. Multumesc tuturor pentru ajutor.
Ati făcut o alegere buna. În ce perioada mergeti?

Edited by AlinaFulg, 26 November 2018 - 22:05.


#22
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 29.12.2016

View PostAlinaFulg, on 26 noiembrie 2018 - 22:04, said:

Ati făcut o alegere buna. În ce perioada mergeti?

Avem bilete in perioada 01-08.06.2019

Prima excursie va fi aici :)
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/AFlUkxLKJVs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#23
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006

View Post2Unlimited, on 27 noiembrie 2018 - 09:39, said:


Prima excursie va fi aici Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/AFlUkxLKJVs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Foarte frumos, dar destul de obositor daca faci excursia din Avsallar.

#24
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 29.12.2016

View PostmoniK_06, on 27 noiembrie 2018 - 10:15, said:

Foarte frumos, dar destul de obositor daca faci excursia din Avsallar.

Imi asum acest aspect, vreau neaparat sa vad bazinele acelea. Oricum nu conduc eu :)

#25
AlinaFulg

AlinaFulg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 27.03.2009
Sa ne povestiti cum a fost. Mergeti cu avionul sau cu masina? Noi plecam la sfarsitul lui septembrie cu avionul din Timisoara.

#26
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 29.12.2016
Plecam cu Tarom din Bucuresti, si avem si microbuz inclus: aeroport-hotel dus si intors. Excursiile le vom lua de acolo de la agenti, sunt mai ieftine. Intr-adevar pe bilet este trecut "ultra all inclusive", iar toata afacerea ne costa 5844 ron, fara bacsis. Cu siguranta ca voi descrie aici cum a fost concediul. Acum principala preocupare sunt excursiile, la o cercetare mai amanuntita am vazut ca sunt o sumedenie de locuri de vizitat. O sa iau o excursie in Antalya + croaziera (orasul Perga, cascada Kursunlu, cascada Duden), una asa cum am mai spus, la Pamukkale (cu Hierapolis si teatrul antic), iar in Alanya voi merge cu autobuzul, cetatea si pestera Damlatas sunt aproape una de alta, si daca mai avem timp vom merge si in Side+Manavgat.

Edited by 2Unlimited, 28 November 2018 - 13:30.


#27
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
pai daca aveti de gand sa faceti atatea plimbari, poate ca era mai bine si mai ieftin sa faci rezervare undeva cu demipensiune sau mic-dejun, nu cu UAI.
platesti degeaba UAI, pentru ca nu poti profita in intregime de facilitatile puse la dispozitie de resort. hai sa zicem ca poate ai noroc si o parte dintre excursii au inclus in pret si apa sau masa de pranz. sau va asigura hotelul un pachet pentru drum, cand veti pleca la pamukkale, cu noaptea in cap. dar pentru restul deplasarilor, veti mai scoate din buzunar niste bani pentru apa, mancare, fructe/inghetata/suc, pe care le-ai platit in avans si la resort, in conceptul UAI.

#28
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 29.12.2016
Da, era o idee si asta. Acum insa e prea tarziu. Excursiile au mancare inclusa. Cea spre Antalya are si bautura inclusa. Alanya e doar cateva ore, o sa o facem intr-o dimineata, iar Side cred ca ramane pentru alta data.

Edited by 2Unlimited, 29 November 2018 - 12:32.


#29
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006

View Post2Unlimited, on 27 noiembrie 2018 - 10:54, said:


Imi asum acest aspect, vreau neaparat sa vad bazinele acelea. Oricum nu conduc eu Posted Image
Sunt 5 ore dus, 5 ore intors. Cam obositor...
Uite si un film Panavision, panoramic, ultra-color 4k, regia este facuta de mine cu mari actori (numai staruri internationale) in distributiePosted Image :
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wvw_369L6nA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#30
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 29.12.2016
Mie imi plac nespus locurile de tipul acesta. Multumesc de filmare.

#31
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
mie nu imi place înghesuiala de pe plaja acestui hotel
mi se pare că e prea mică suprafața resortului comparativ cu capacitatea de cazare

Edited by rottweiler2007, 17 December 2018 - 13:02.


#32
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
asta este plaja hotelului Lonicera Resort. Mie nu îmi place ce văd. Vouă vă place așa la înghesuială? Posted Image

Attached Files


Edited by rottweiler2007, 17 December 2018 - 13:54.


#33
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
pff, pana si la neptun sau jupiter este mai mult loc intre umbrele...

rottweiller, apropos de neptun, la noi in familie esti deja celebru cu expresia "cine vrea ceafa de porc, sa mearga la neptun", pe care ai spus-o in filmuletul de prezentare al unui resort din belek :-))))

#34
Corl

Corl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 11.04.2006
Sa te duci si la Hammam - unul specializat .

#35
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 29.12.2016

View Postrottweiler2007, on 17 decembrie 2018 - 13:53, said:

asta este plaja hotelului Lonicera Resort. Mie nu îmi place ce văd. Vouă vă place așa la înghesuială?

Nu am avut niciodata probleme cu inghesuiala. Nu este ca in China (poza mai jos). Am avut intotdeauna probleme cu romanasii care urla si sunt cu "carnea" in gura tot sezonul. Si la masa cand merg, trebuie sa aud obscenitati cand savurez un snitzel de pui. Asa s-a obisnuit romanul sa injure sau sa foloseasca limbaj obscen oriunde. De asta evit vacantele in Romania. In Cipru desi la ora 11 prindeam sezlonguri la plaja pe randul 3, s-au asezat niste romanasi exact langa noi, si au inceput sa discute ca pe stadion. Am intrebat-o pe tipa care mi-a vandut sezlongurile daca ma pot muta pentru ca, compatriotii mei sunt galagiosi, si a spus ca nu-i nicio problema. De asemenea la masa de dimineata stateau cate 2 ore si la plecare isi faceau sandwich-uri pentru toata ziua, si apoi goleau platoul de pateuri cu branza intr-o punga de 1 leu. Cand am vazut am ramas praf. Cum sa iei TOATE produsele? Si zilnic. Cred ca erau 30 pateuri acolo. Mai lasi cateva pentru ceilalti clienti cazati, de pofta... Cipriotii baieti faini, nu le ziceau nimic. Probabil ca erau obisnuiti...

Daca asta e singura problema la Lonicera presimt ca voi avea un concediu minunat. Excursia la Pamukkale a cazut, in urma comentariilor facute aici:
https://forum.softpe...cu-motocicleta/
Ramane doar Antalya cu croaziera si cele 2 cascade, si poate Alanya cu autobuzul.

PS. Bancul de mai jos se potriveste de minune cu ce am subliniat mai sus:

Un roman, un francez si un englez, in vizita la New York.
Ajung in fata statuii libertatii:
Francezul: - Oh c'est merveileuse! C'est magnifique!
Englezul: - It's wonderful! A masterpiece!
Romanul: - Mamaaa, sa-mi bag poooola!

Attached Files


Edited by 2Unlimited, 19 December 2018 - 09:41.


#36
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
s-ar putea sa fii dezamagit, nu vei scapa de romani la lonicera, anul trecut s-a vandut ca painea calda, anul acesta probabil va fi la fel.
asa ca pregateste-te psihic sa induri manifestarile unora...pretul relativ mic isi va spune cuvantul si in privinta "calitatii" si "educatiei" unora dintre compatriotii pe care ii vei intalni acolo.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate