Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Stiti sa folositi un stingator de incendiu?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#91
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006
Nu cred ca se declanseaza de la fum de tigara, trebuie fum zdravan.

#92
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,805
  • Înscris: 14.10.2008
Eu tocmai aia vreau, detectoare ca sa se fumeze doar afara. In avion te anunta ca toaletele au detectoare de fum, deci nu poti fumeza pe ascuns acolo. Posted Image

#93
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 29.10.2017

View PostNeaceasca85, on 06 ianuarie 2019 - 20:05, said:

Eu tocmai aia vreau, detectoare ca sa se fumeze doar afara. In avion te anunta ca toaletele au detectoare de fum, deci nu poti fumeza pe ascuns acolo. Posted Image
Deschizi geamul.Posted Image

#94
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006
Sau acoperi detectoarele, sunt solutii.

#95
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,669
  • Înscris: 23.10.2006
Si la coborarea din avion, ai transportul asigurat gratuit, cu duba pana la politie.... ca ai pus in pericol pasagerii si avionul prin acoperirea detectorului...Posted Image

Edited by baribalu, 08 January 2019 - 15:39.


#96
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Astazi am facut o noua achizitie: P6. L-am pus langa celelalte salvatoare de viata, P1 si P3. L-am luat din Leroy Merlin cu 143 de lei. La Dedeman e 152 de lei, pe Emag, 158. Nu e vorba de bani, e vorba de salvarea unor bunuri, daca nu chiar vieti. Urmatorul nivel, cele cu gaz. Doar ca am in familie persoane cu astm.

#97
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Stie cineva daca extinctoarele cu pulbere se pot refolosi, chiar daca nu au fost golite? Dar cele cu gaz?

#98
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,490
  • Înscris: 21.04.2014
Extinctorul cu pulbere are un termen de valabilitate de 10 ani de la data de fabricatie, care se afla scrisa la baza tubului. Daca nu e golit (acul indicator al manometrului e pe culoarea verde), poate fi refolosit cu singura conditie ca pulberea sa nu fi sedimentat pe fundul tubului. Pentru ca acest lucrul sa nu se intimple, stingatorul trebuie intors din cind in cind cu susul in jos in decursul unui an.

Extinctorul cu spuma are un termen de valabilitate de 5 ani de la data fabricatie. Daca acul indicator al manometrului e pe culoarea rosie, inseamna ca tubul e gol. :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate