Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

Recomandare Cuptor Electric (Mini)

Customizare laptop ROG Strix G15

Roam like at home – Tarife ...
 Vacanta in august cu spatiu de jo...

Copil de 7 ani considerat adult l...

Cazare Romania pensiuni cu tiche...

Berea intra la alcool?
 Stare ciudata dupa lovitura la cap

HDHuri "normale" pt un na...

HP-Laserjet 5-

Lipire rama display
 Obsesia pentru greutate, imaginea...

Nu imi apare niciun router la lap...

Sistem supraveghere camion

Unitate centrala in balcon iarna

Termostate, Cronotermostate controlabile de pe internet

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
402 replies to this topic

SwatKat

SwatKat

Active Member

• Grup: Members
Ca sa nu las subiectul neterminat, multumesc inca o data pentru sfaturi/idei.
Am ramans pana la urma pe Tado, termostat wired (asta si vreau), pret ok, doar inlocuiesc Computhermul din perete cu acesta. Caci centrala e la alt etaj fata de camera unde e termostatul si imi trebuia ca pe perete sa pot monta termostatul in sine, nu gateway-ul.

Si asa e la Tado, pe perete vine termostatul, gateway-ul il pun langa router, care e intr-o camera alaturata, deci teoretic ar trebui sa fie totul ok.

Nu am de setat nimic, ca nu am protocol opentherm, modulatia o face doar centrala in mod clasic, deci totul ar fi simplu de inlocuit.

Multumesc si Sarbatori Fericite!

mihaimihai

mihaimihai

Active Member

Există pe aici vreun membru care știe cum funcționează Amico Remote Control împreună cu sonda de temperatura exterioara (ambele de la Immergas instalate pe o centrala Victrix Superior 32kw)? Am niște întrebări existențiale vis-a-vis de curbele de încălzire :)

iliev

iliev

Junior Member

View Postdoinastela, on 19 decembrie 2021 - 03:25, said:

ultima moda e sa-ti iei telefon apple si sa folosesti servicii google, ce comanda device-uri ..google Posted Image
Nu mai zic ca toti cu iphone folosesc Google Maps.

Honeywell T6 merge si opentherm -dar centrala ta accepta acest protocol ?
Exista si nest opentherm, exista si tado opentherm, parca si Netatmo. Dar ce folos, daca centrala e Ariston..

Netatmo au un renume foarte bun, iar achizitionarea companiei de catre Legrand le va mari piata substantial, nu cred ca se strica display la 2 ani.
Sa inteleg ca netatmo nu functioneaza cu Ariston?

gsaplontai

gsaplontai

New Member

Salutare,

Are cineva o centrala IFYIL GT 15kw cu display de la ceza (modelul base cu 5 taste)? Am instalat recent un termostat de ambient (salus RT510RF) dar nu prea asculta centrala de el Posted Image. De cand l-am instalat si programat, centrala nu s-a oprit niciodata. Pe programele cu temperatura mai joasa, centrala merge mai incet dar nu se opreste. De exemplu aseara am activat pe termostat modul inghet dar centrala a mers incetisor toata noaptea, apa in cazan dimineata era de 51 grade.
Daca are cineva niste tips&tricks, mi-ar fi de mare ajutor, manualul centralei e foarte prost.

Multumesc!

reborn_21

reborn_21

Member

Banuiesc ca trebuie sa intri in meniul de servis ca sa activezi termostatul.

Centrala a venit din fabrica cu o punte (o bucatice de sirma), legata in locul in care ai legat termostatul ? Daca nu, atunci trebuie sa intri in meniul de servis ca sa activezi termostatul.

gsaplontai

gsaplontai

New Member

reborn_21, pe 25 ianuarie 2022 - 09:39, a scris:

Banuiesc ca trebuie sa intri in meniul de servis ca sa activezi termostatul.

Centrala a venit din fabrica cu o punte (o bucatice de sirma), legata in locul in care ai legat termostatul ? Daca nu, atunci trebuie sa intri in meniul de servis ca sa activezi termostatul.

Centrala a venit cu un panou in spate unde era un conector cu doi pini pentru termostat. Am activat termostatul din meniul tehnic. Pe ecranul centralei apare Therm: O (open). Deci ar trebui sa fie ok.
Mersi!

Edited by gsaplontai, 25 January 2022 - 13:35.

tatimeu

tatimeu

Senior Member

• Grup: Senior Members

iliev, on 24 ianuarie 2022 - 12:44, said:

Sa inteleg ca netatmo nu functioneaza cu Ariston?
functioneaza foarte bine

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate