Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Suma incorecta la plata amenzii

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,850
  • Înscris: 20.10.2015

View Postdorin_2k, on 19 noiembrie 2018 - 14:13, said:

Iti dai seama ca NU. Asa ar plati fiecare amenda, scoate chitanta, o trimite la politie si fisc iar apoi face refuz de plata.

Cred ca e mai mult de 100 de lei.
El a luat amenda si a platit-o in aceeasi zi, deci trebuia sa plateasca 145.
Asa a platit 390 de lei, ceea ce inseamna ca are de recuperat 245 de lei

#20
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,324
  • Înscris: 01.12.2001

View PostTsunnnami, on 19 noiembrie 2018 - 17:07, said:

El a luat amenda si a platit-o in aceeasi zi, deci trebuia sa plateasca 145.
Nop. So schimbat la noi.
Platesti juma in 15 zile. Juma la el e 290. (2 puncte amenda)
intreaga o avea 580

Edited by dorin_2k, 19 November 2018 - 17:38.


#21
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,850
  • Înscris: 20.10.2015
jeez!
o minune sa incalgi legile in Romania.
Mai au sa le prescrie in 30 de zile

#22
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

View Postcorinadaniela, on 19 noiembrie 2018 - 14:01, said:

hm, oare merge anulata tranzactia efectuata pe ghiseul.ro ? sau la banca emitenta a cardului cu ajutorul caruia s-a facut plata, titularul sa incerce sa blocheze/anuleze tranzactia ? intreb si eu, nu stiu daca se poate realiza, dar ar putea fi o varianta...doar sa nu fie prea tarziu acum si banii deja transferati in contul primariei...

La bancă, în general, merge cât timp nu au ajuns banii în contul celui care îi primește. În cazul în care au fost primiți deja, tot cu banca se rezolvă, dar trebuie acordul celui care a primit banii.

View PostH3llR1s3r, on 19 noiembrie 2018 - 14:11, said:

Din pacate sistemul nostru de colectare a banilor este un mamut atat de greu si de batran, incat ne meritam soarta cu 64% colectari de tva si taxe.

Acum nu știu ce să zic. Mi se pare aiurea să blamezi "sistemul" cât timp greșeala îți aparține. E normal să fie ceva verificări pentru a ți se poată aproba așa ceva. Există cu siguranță procedură de a ți se returna banii, dar sunt slabe șanse să fie ușoară. Tu vezi ce-ți zice primăria, faci ce zic ei, cerere, aștepți răspuns (au 30 de zile să ți-l dea) și ar trebui să se rezolve. Acum nu cred că stai în ăia 100 de lei.

#23
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,324
  • Înscris: 01.12.2001

View PostSmurfK, on 19 noiembrie 2018 - 18:46, said:

La bancă, în general, merge cât timp nu au ajuns banii în contul celui care îi primește. În cazul în care au fost primiți deja, tot cu banca se rezolvă, dar trebuie acordul celui care a primit banii.
Nici vorba de asa ceva.
Daca tu imi vinzi un obiect, trimiti banii si eu tie obiectul. Nu recuperzei niciun leu de la banca dupa ce TU i-ai trimis. Eu deja i-am scos. Nu ma cauta pe mine banca pt a inapoia banii in niciun caz. Doar daca faci TU plangere la politie pt inselaciune se poate rezolva ceva. Insa NU banca iti va inapoia banii ca zici ca ai gresit sau altceva.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate