Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Pareri Farmacia Tei

- - - - -
  • Please log in to reply
272 replies to this topic

#253
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,422
  • Înscris: 05.07.2018
Va recomand Salmet-T (8 lei). E un fel de Carmol (13,50 pret intreg; 11,88 la promotie). De asemenea va recomand Rompirin (7 lei) in loc de Aspenter (10 lei). Au aceeasi substanta activa.

#254
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,422
  • Înscris: 05.07.2018
Apa de gura Cool Mint, 1000 ml, Listerine 21 de lei
Apa de gura Total Care, 1000 ml, Listerine 24 de lei

Doar la Farmacia Tei, pana pe 15 iunie.

#255
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Doar ce m-am abonat la acest topic. In consecinta am citit doar prima pagina si m-au pus in garda mesajele care spun ca ar vinde medicamente/suplimente fake. In ultimul an cumpar doar de la Tei. Pana la urma cum este?



Cineva a postat foto cu acest supliment. Este fake sau nu?

Quote

Atasez  doua ambalaje luate in aceeasi saptamana; una dintr-o farmacie lant si una de la Tei.


Clipboard01.jpg

Attached Files


Edited by MembruAnonim, 20 June 2022 - 02:55.


#256
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,422
  • Înscris: 05.07.2018
Daca si farmaciile vand produse contrafacute... Eu nu am auzit de asa ceva pana acum. Si zic in general, nu doar de Tei.

Am luat apa de gura Listerine de la Tei si are capacul incolor, nu negru, ca de obicei. E contrafacut? Nu, scrie pe eticheta ca ambalajul e facut din 50% plastic reciclat.

#257
Webbbob

Webbbob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 22.03.2019
apa de gura cu alcool nu e ok pe termen lung

#258
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 MembruAnonim, on 20 iunie 2022 - 02:54, said:

Doar ce m-am abonat la acest topic. In consecinta am citit doar prima pagina si m-au pus in garda mesajele care spun ca ar vinde medicamente/suplimente fake. In ultimul an cumpar doar de la Tei. Pana la urma cum este?



Cineva a postat foto cu acest supliment. Este fake sau nu?
Este posibil sa fie. Fiterman nu are Digex kids care apare cu o poza similara.

 rosix, on 19 noiembrie 2018 - 12:53, said:



Nu stiu.. Am inceput sa comand online la ei diverse.. si imi ridic singur produsele.  Din ce cumpar eu, n-am observat sa fie falsuri... pentru ca nu se falsifica ambalajul, se falsifica direct pastila, turnand apa chioara in ea.  Numerosi producatori umbla la ambalaj pentru ca, odata cu lansarea unor produse mai diluate schimba si cutia..

Daca ai suspiciuni pune niste poze sa ne dumirim despre ce e vorba.

N-am observat falsuri, la nivel de ambalaj si am ochiul foarte bine format.  Daca se falsifica, se falsifica direct produsul.

Si nu exista preturi suspect de mici - farmacia Tei s-a cam aliniat la preturile de pe piata.. cu 1-2 lei mai ieftin, sa zic... Oricum produsele sunt scumpe rau.. dai pe un flaconas cu 30 de vitamine diluate 35 - 50 lei
Logica asta nu este prea buna. Cand copiezi identic un ambalaj poti avea probleme, altfel nu prea.

#259
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,422
  • Înscris: 05.07.2018
Concurentul direct al vestitei farmacii este flpm. Are suprafete mici, ca farmaciile de rand. Dar veti gasi din ce in ce mai multe locatii. Si sa-i zicem Spring, sa nu sune obscen.

#260
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,492
  • Înscris: 16.03.2007
mai e si drmax.ro, cu preturi cam la fel  sau mai mici ca la fel ca farmacia tei.  eu comand de la ei  ca am una langa mine si ridic comanda din farmacie gratuit.

Edited by laffin, 17 August 2022 - 21:01.


#261
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,422
  • Înscris: 05.07.2018
Nu. Totul pana Dr. Hot Max si Catena. Astea nu sunt farmacii. Sunt locuri unde iti poti lasa banii in necunostinta de cauza. Nu ca Dr. Hot Max e o farmacie de rahat, dar si Catena e o zdreanta comerciala. Astea doua farmacii profita la maxim de romanul de rand. Baga-mi-as mana-n buzunar ca sa scot bani pentru alte farmacii! Numai pentru astea doua, nu.

#262
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Confunzi magazinul online cu fostele Sensiblu rebranduite drMax.
Magazinul online are preturi cu un ban sub cei de la Tei.
Dar, mult sub amândouă e Dav.

#263
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu am auzit de farmaciiile Dav. Au si locatii fizice?

#264
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View PostBloodRa, on 17 august 2022 - 21:09, said:

Confunzi magazinul online cu fostele Sensiblu rebranduite drMax.
Magazinul online are preturi cu un ban sub cei de la Tei.
Dar, mult sub amândouă e Dav.
Nu are Dr Max preturi mai mici decat Tei si plus ca multe nu sunt pe stoc on-line. Cum este asta posibil, numai ei stiu...

View PostPuferiu_, on 17 august 2022 - 20:40, said:

Concurentul direct al vestitei farmacii este flpm. Are suprafete mici, ca farmaciile de rand. Dar veti gasi din ce in ce mai multe locatii. Si sa-i zicem Spring, sa nu sune obscen.
In Dristor cam pe unde este? Este aproape de Tei se poate face shopping 2 in 1?

Edited by Cr1spy, 17 August 2022 - 22:19.


#265
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,514
  • Înscris: 21.12.2006
Prețurile afișate online de marile rețele de farmacii sunt  muuuult diferite de cele practicate în farmacie. Vorbim de 2-3 ori mai mari.
Dar, când te pălește durerea mai stai 2-3 zile după o comandă online? Te duci la prima farmacie și decartezi la greu.

Edited by nei-k, 19 August 2022 - 12:51.


#266
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,422
  • Înscris: 05.07.2018
De acord cu tine. Asa e la Dr Max. In schimb, pe site-ul farmaciei Tei e specificat asta:

La noi, prețul afișat este valabil atât pentru comenzile online cât și pentru toate locațiile noastre.

Dacă intervin abateri de la această regulă, sunt erori pentru care ne cerem scuze și vă rugăm să ni le semnalați



#267
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,514
  • Înscris: 21.12.2006
De aia am și precizat: marile rețele de farmacii.

#268
radonys

radonys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 04.02.2013

View PostPuferiu_, on 17 august 2022 - 21:06, said:

Nu. Totul pana Dr. Hot Max si Catena. Astea nu sunt farmacii. Sunt locuri unde iti poti lasa banii in necunostinta de cauza. Nu ca Dr. Hot Max e o farmacie de rahat, dar si Catena e o zdreanta comerciala. Astea doua farmacii profita la maxim de romanul de rand. Baga-mi-as mana-n buzunar ca sa scot bani pentru alte farmacii! Numai pentru astea doua, nu.

Pai? Ce ai cu dr. Max? Eu am cumpărat un săpun cu sulf cu 7.5 lei, exact ca la Tei, și mult mai ieftin ca pe alte farmacii online, în plus transportul e gratuit în farmacia de la parterul blocului. Am cumpărat și fulgi de drojdie uscata mai ieftini ca pe site-ul producătorului, și mult mai ieftin ca pe eMag (vândută și livrata de eMag). Am cumpărat și amidon de porumb, cel mai ieftin găsit online, cu transport gratuit. Din ce am văzut, dr. Max au preturi foarte bune, cu livrare gratuita în farmacie (care nu sunt doar în București, ca la Tei). Am cumpărat online și medicamente, gen Loratidina, Rival, și au fost mai ieftine ca în farmacie la Dona de exemplu.

Edited by radonys, 27 August 2022 - 11:36.


#269
IncredibleWiring

IncredibleWiring

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 05.02.2021
Dr Max are poreturi mai bune decat farmacia Tei dar vorbim doar de magazinul online. Daca te duci fizic in Dr Max, gasesti preturi si cu 50% mai mari, indiferent daca ai card de fidelitate sau nu.
Si, in general in farmacii, comenzile online beneficiaza de preturi mult mai bune decat in magazinul fizic. Asta este o chestie noua, de 2 ani ceva este asa. Inainte, era doar farmacia Tei cu magazin online, resturl nu aveau.

#270
muppetz

muppetz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 10.05.2008
Mda ... Dupa o prima recenzie elogioasa m-am lovit de tarele unei societati romanesti bolnave si a unui stat esuat .
Miercuri 20 sept 2023 ora 19.25 , casa nr 6 , ma prezint sa imi ridic reteta cu insulina si altele . Tipului de la casa ii pomenesc intr-o doara de glucometru gratuit , brusc atitudinea lui devine suspecta si din spatele ghiseului pare ca l-a lovit strechea sau crampele intestinale . Cu o fata mirata si ochii blegiti ma anunta ca codul QR este irecogniscibil iar datele retetei nu s-au incarcat in sistem .
Am inghitit-o lejer ...
Insa , o licarire de speranta , asa ca o gluma , ma decid sa incerc la o alta farmacie alaturata .
Stupoare , codul QR s-a citit instantaneu iar reteta era incarcata in sistem . In 10 min mi s-a eliberat toata reteta  + glucometru cu ace si lamele gratuit !
Rusine Farmacia Tei din Popesti Leordeni !!!!!

Edited by muppetz, 20 September 2023 - 19:53.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate