Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Pareri Farmacia Tei

- - - - -
  • Please log in to reply
272 replies to this topic

#181
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,818
  • Înscris: 16.05.2015
Ok. Diferenta e vizibila, nu numai in culoarea pastei ci si in micile detalii de pe ambalaj. Pe un tub "Whitening" e scris cu albastru pe gri, pe celalalt e alb pe gri. Interesant este ca pe site-ul lor, in imaginea de prezentare, textul de pe ambalaj e alb pe gri. O sa trec zilele astea prin Bebe Tei sa verific.

#182
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,160
  • Înscris: 28.06.2005

View PostParanoir, on 13 mai 2019 - 13:12, said:

Nu stiu ce isi permite sau nu sa faca Farmacia Tei, eu am spus ca acelasi model de Paradontax, mai exact modelul Whitening, nu are aproape niciun gust, cumparata din Tei.
De curiozitate, când expirã fiecare și ce numãr de lot au?

#183
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,902
  • Înscris: 31.03.2003
Cred ca e vorba de import paralel.
Desi totusi ma intriga diferenta de culoare.

#184
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,208
  • Înscris: 06.01.2007

View PostParanoir, on 12 mai 2019 - 21:21, said:

Ce parere aveti?
Paradontaxul whitening e caramizie spre maron, exact cum a pus colegul Paranoir ultima poza. Parodontax classic e caramizie/portocalie. Ultraclean tot caramizie, dar un pic mai inchisa.
Pe astea le am eu acum acasa incepute, toate luate de la tei.
Mai am Fluoride si classic neincepute, tot de la tei.

Niciuna nu e alba.

Dar eu le cunosc la gust pentru ca cu parodontax ma spal de multa vreme, pe restul nu le mai suport.
Si pot spune daca s-a schimbat ceva. In principal folosesc classic. Ultracleanul nu-mi place la gust si-l evit. Are un fel de gust de sensodine amestecat cu paradontax.

Daca ar fi ceva suspect la ele, as observa. Nu tot timpul am de la tei, mai servesc si de la mega-image.

LE: Hai ca pun si eu poze. Am desfacut si un Fluorid. Toate sunt luate de la Tei.
Attached File  20190513_212848.jpg   166.61K   21 downloads
Attached File  20190513_212734.jpg   157.84K   23 downloads
Attached File  20190513_212723.jpg   151.52K   21 downloads

Edited by maccip, 13 May 2019 - 20:35.


#185
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Nu gasesc data expirarii. Pe spate scrie undeva Lot....
Oricum, aia rosiatica, din mega, e distribuita de o firma romaneasca. Cea alba, dubioasa, e distribuita de o firma ceheasca. Se vede in poza cu ambele tuburi.
Mai am 2 tuburi pline cu din asta alba, luate luna trecuta din Tei.

Ce parere aveti? Sunt facaturi? Sau e un lot destinat altor tari si nu are absolut nicio legatura cu standardul producatorului? (Pasta alba, cu gust foarte slab, deloc asemanator cu paradontax)

Attached Files



#186
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Eu am luat listerine de la ei si e la fel ca si cea din magazine. În schimb sensodine au modele care nici nu se importa în românia

#187
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,902
  • Înscris: 31.03.2003
Eu ce zic de import paralel??

#188
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Adica pentru unele state, paradontax produce gunoaie?
Bataie de joc...

#189
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,818
  • Înscris: 16.05.2015

View PostParanoir, on 14 mai 2019 - 12:43, said:

Adica pentru unele state, paradontax produce gunoaie?
Bataie de joc...

Dublul standard.

"Comercianții de produse de larg consum, agroalimente, carburanți, servicii de telefonie și internet, servicii financiare sau turistice, indiferent de forma de comerț,  vor fi amendați cu 4% din cifra de afaceri și chiar obligați să își suspende activitatea 6 luni dacă vor practica în România ceea ce în lege va fi definit ca "dublul standard", atât în ce privește produsele, cât și seviciile." Sursa: profit.ro

#190
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,902
  • Înscris: 31.03.2003

View PostParanoir, on 14 mai 2019 - 12:43, said:

Adica pentru unele state, paradontax produce gunoaie?
Bataie de joc...
N-am zis asta.
Am zis doar ca produsul este adus dintr-o alta tara UE.
Cat de bun sau rau este mi-e imposibiul sa o spun privind la o poza.
Faptul ca in alta tara produsele sunt mai ieftine spune ceva despre reprezentantele firmelor de la noi.

#191
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,208
  • Înscris: 06.01.2007
Eu sper sa nu-i "imbunatateasca" gustul, adica sa apara o noua versiune.

#192
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Eu va spun ca cele cumparate din Tei (lotul cu pasta alba) e la limita decentei. Nu doar culoarea. E slaba. E bataie de joc daca produc asa ceva.

#193
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,430
  • Înscris: 05.07.2018
Sa va dau un pont. Daca aveti drum, timp si chef, treceti prin DCN EU. Produsele sunt "atat" de originale incat, unele, nici macar nu au abtibild cu traducerea in romana. Pacat ca au doar produse dhp si fac livrari doar pentru sume colosale.

De noua locatie de pe Pucheni se mai aude ceva? O sa fie la doi pasi de mine. La propriu.

#194
der25

der25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,472
  • Înscris: 01.12.2017
Pentru ca acum vreo luna i-am laudat mi se pare corect sa spun si ca acum m-au dezamagit.
Am facut o comanda joi 16 mai pe la pranz si nici pe 27 mai, urmatoarea zi lucratoare, nu voi primi coletul.
Mi-au dat awb-ul dupa 8 zile, daca ma uit in cont, la comanda, zice "comanda impachetata", iar la firma de curierat scrie ca awb-ul e selectat electronic, sa inteleg ca nici macar nu a fost preluat de curier.  
M-am uitat aproape zilnic si produsele erau pe stoc, probabil sunt foarte aglomerati, dar ar trebui sa scrie la timpul de livrare 10-12 zile, in loc de 2-3 zile, cum au ei.
E a 3-a sau a 4-a comanda si venea coletul in maxim 4 zile.

Asa ca, daca faceti comanda online, sa o faceti din timp.

#195
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Probabil așteaptă un produs care nu-l au pe stoc. Ultima comandă a durat cam 5 zile  să vină

#196
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Confirm si eu ca au niste preturi imbatabile facand comparatie  cu celelalte farmacii. Nu stiu care e "spilul". Eu sper doar sa fie datorita discount-urilor masive care le ofera producatorul farmaciei care comanda in cantitati industriale.

#197
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,430
  • Înscris: 05.07.2018
Trebuie sa fie o smecherie la mijloc. Daca e de bine, precis e nasol.

#198
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sunt unele medicamente care sunt si cu 50% mai ieftine decat in alta parte. Bine, acum stiu ca sunt si farmacii nesimtite cu preturi nesimtite. Deci nu ar trebui sa ma raportez la pretul cel mai mare pe care il intalnesc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate