Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Pareri Emag.ro (2018+)

* * * - - 11 votes
  • Please log in to reply
7508 replies to this topic

#55
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
Am mers in Showroom la Baneasa, iar acolo am rezervat un produs.
Am vazut cand angajatul mi-a deschis profilul si scria "Client Gold"

Deci Goldeanu asta cu ce avantaje vine?
Exista Platinum, Diamant etc?
Sa stim si noi daca e loc de avansare SAU e la fel de util precum punctele de la Waze Posted Image

Edited by Courage, 26 November 2018 - 17:51.


#56
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,097
  • Înscris: 29.01.2016

View PostArgent, on 22 noiembrie 2018 - 22:22, said:

Cat timp ramane un produs in magazin dupa ce a fost comandat si livrat(gen livrare/ridicare prin si din magazin)?
7 zile, nu 3. Verificat de mine si confirmat si de un angajat emag. 3 zile este termenul dat de ei in contul emag ca sa il ridici cat mai repede, sa scape de ele de acolo.

View PostCourage, on 26 noiembrie 2018 - 17:49, said:

Am mers in Showroom la Baneasa, iar acolo am rezervat un produs.
Am vazut cand angajatul mi-a deschis profilul si scria "Client Gold"

Deci Goldeanu asta cu ce avantaje vine?
Exista Platinum, Diamant etc?
Sa stim si noi daca e loc de avansare SAU e la fel de util precum punctele de la Waze Posted Image
Probabil ca e primul nivel, de aici pleci. Ca avantaj, primesti newsletterul mai devreme cu 10 min decat unul care de-abia a facut cont :)

Edited by Magicwisewolf, 26 November 2018 - 19:09.


#57
ionutblv

ionutblv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,056
  • Înscris: 30.12.2008
De unde apar vânzătorii ăștia?! https://postimg.cc/gallery/l5p8cgeg/

#58
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,564
  • Înscris: 20.08.2014
Bai sunt incredibili astia, nene! Nici pana-n ziua de azi nu mi-a venit comanda de BF! Pe 16, dupa ce am dat comanda, au scris initial data estimata de livrare 28 noiembrie (stiau ei ce stiau!), dupa care 23-24. Pana la urma se pare ca va veni pe 28! Cred ca nu aveau pe stoc alea care le-am comandat eu, altfel nu se explica.(desi ei spun ca da, sa comande lumea, dupa aia lasa clientu sa astepte). Hai c-or fi intarziat astia de la emag livrarea la curier, dar si curierul sa intarzie la mine? Ca ma uit la AWB-ul de pe site-ul lor, si zice ca e in depozit...Sa ma tina doua saptamani, asta e bataie de joc, nu mi s-a mai intamplat niciodata! Ori or fi facut ei vreo boacana, sa fi pierdut sau stricat coletul si acum nu mai stiu ce sa faca...

#59
antoneea

antoneea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 26.11.2018

View Postarab, on 19 noiembrie 2018 - 10:34, said:

Unii zic ca politica asta cu resigilarea ii va duce in jos candva.

daca vor continua sa declare resigilate si bune multe produse cu probleme, ca acum, da, se vor duce in jos

View Posttoto_riina, on 27 noiembrie 2018 - 15:44, said:

Bai sunt incredibili astia, nene! Nici pana-n ziua de azi nu mi-a venit comanda de BF! Pe 16, dupa ce am dat comanda, au scris initial data estimata de livrare 28 noiembrie (stiau ei ce stiau!), dupa care 23-24. Pana la urma se pare ca va veni pe 28! Cred ca nu aveau pe stoc alea care le-am comandat eu, altfel nu se explica.(desi ei spun ca da, sa comande lumea, dupa aia lasa clientu sa astepte). Hai c-or fi intarziat astia de la emag livrarea la curier, dar si curierul sa intarzie la mine? Ca ma uit la AWB-ul de pe site-ul lor, si zice ca e in depozit...Sa ma tina doua saptamani, asta e bataie de joc, nu mi s-a mai intamplat niciodata! Ori or fi facut ei vreo boacana, sa fi pierdut sau stricat coletul si acum nu mai stiu ce sa faca...


sa vezi cum e sa astepti 2 luni un produs declarat in stoc de BF :D

#60
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,893
  • Înscris: 12.03.2009

View PostArgent, on 23 noiembrie 2018 - 21:31, said:

Sa va zic patania cu emag, am comandat un produs, am platit produsul si cand am ajuns acasa fusese resigilat, clar se vedea ca plasticul era desfacut, am tras de folia de protectie, clar desfacut.
Acum tinand cont ca si eu ca si majoritatea care am stat la coada... boss, am platit, am luat produsul si am plecat ca doar nu discutam cu un bisnitar sa verific produsul daca nu este cumva zgariat.

Deci ce pui mei pot zice? Citeam de produse resigilate vandute ca noi... ce dracu pot eu zice?
Am luat teapa, o sa fiu mai atent pe viitor sa verific produsele mai atent la cumparare.
Si amuzant ca eu sunt genul ala care a tot luat apararea emag.

Cum pui mei sa vinzi un produs SH ca fiind nou? De acum incolo unboxing la tot ce cumpar de pe emag.
Au mai fost cazuri. Desfacut ambalajul si verificat, pe incredere nu merge.

#61
aLLLx

aLLLx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 15.07.2006
Stie cineva cate săptămâni durează pana primesti vouceul promis pentru încărcarea electronica prepay la emag?

#62
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,893
  • Înscris: 12.03.2009
Eu l-am primit dupa vreo 5 zile. Insa atentie, sunt limitate, incarci si ai sansa sa nu mai primesti nimic.

#63
aLLLx

aLLLx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 15.07.2006
Am tot avut parte de astfel de "sanse" din partea emag, sunt obișnuit...

#64
in10se_l1fe

in10se_l1fe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 26.01.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Vgr7PBE6EaA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#65
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,417
  • Înscris: 16.05.2007
ati mai facut in viitor, unde l-ai gasit pe asta?

#66
in10se_l1fe

in10se_l1fe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 26.01.2011
Da :). Am facut abstractie de anumite greseli de exprimare. Mi-a aparut la recomandate pe YouTube.

#67
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,417
  • Înscris: 16.05.2007
oricum multa galagie pentru ceva ce se putea rezolva si fara circoteca asta on-line.

#68
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017

View Postin10se_l1fe, on 29 noiembrie 2018 - 12:51, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Vgr7PBE6EaA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
La al doilea filmulet  era cam sensibilizat in exprimare probabil il amenintase emagul ca da cu el de toti peretii si de toti avocatii daca nu zice ca s-a rezolvat problema. Probabil i-a dat emagul voucher de 50 de lei si i-a zis ia voucherul ca daca nu.. nu primesti nimic.. si te dam in judecata Posted Image)
Pur si simplu asa mi s-a parut.. emotionat si constrans cand a facut video 2 ca "s-a rezolvat problema" Mor eu de astia care se dau "zmei" apoi se dau la fund.. si le e frica de infractori ori hoti ori de repercursiuni Posted Image

Din punctul meu de vedere emag a incercat clar sa dea o teapa cu volanul ala... Posted Image Ei oricum mai dau astfel de tepe.. din cand in cand...  " din greseala"..

Edited by -koss-, 29 November 2018 - 20:41.


#69
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,890
  • Înscris: 07.08.2008

View PostaLLLx, on 29 noiembrie 2018 - 10:31, said:

Stie cineva cate săptămâni durează pana primesti vouceul promis pentru încărcarea electronica prepay la emag?

Quote

Voucherele se vor transmite de catre Organizator incepand cu data de 13 noiembrie 2018, inclusiv, pana cel tarziu la 14 decembrie 2018.
Eu parca in 14 l-am primit.

#70
aLLLx

aLLLx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 15.07.2006
"Laser frate", eu am încărcat pe 24.

#71
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
Ceva foarte ciudat/suspicios se intampla cu eMag + Sameday +/- Bosch

Comanda data pe 16 noiembrie, masina de spalat vase Bosch.
22 noiembrie predata la curier Sameday, dar AWB nu e de gasit in sistemul Sameday.
28 noiembrie refacut comanda pt aceeasi masina de spalat (cu ajutorul emag), dar desi eMag zice ca s-a predat curierului pe 29 masina de spalat vase, AWB-ul este mort

Vineri, sambata si duminica Sameday nu a lucrat, deci sa vedem azi minunea, daca se misca ceva.

S-a miscat mai repede oficiul vamal (Posta Romana) decat eMag+Sameday.

Edited by Courage, 03 December 2018 - 09:08.


#72
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postmisu78, on 29 noiembrie 2018 - 12:03, said:

Eu l-am primit dupa vreo 5 zile. Insa atentie, sunt limitate, incarci si ai sansa sa nu mai primesti nimic.

ANPC

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate