Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Pareri Emag.ro (2018+)

* * * - - 11 votes
  • Please log in to reply
7508 replies to this topic

#5131
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,893
  • Înscris: 07.08.2008

View Post-koss-, on 31 ianuarie 2023 - 16:16, said:

Acolo se refera in cazul returului nu daca nu ridici..
Care tot retur poate fi considerat. Ai vazut pe vreun site sa scrie de cazul cand nu ridici?
Daca tu ai dat pe anulare comanda atunci inseamna ca produsul era tot in depozitul emag, deci nu s-a realizat si partea de transport, e normal sa iti dea toti banii inapoi.

#5132
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Comanda ajunsese la easybox nene. Acum au schimbat politica, foame de bani.
Cand s-a imputit treaba.. probabil prin toamna 2022...

Si la showroom tot la fel cand mi-a ajuns vreo comanda am putut sa dau anulare.. Acum probabil nu se mai poate.

Edited by -koss-, 31 January 2023 - 16:49.


#5133
AncutaD

AncutaD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 12.07.2022
Am patit sa comand la un easybox si au livrat la alt easybox la cativa km distanta.

Edited by AncutaD, 31 January 2023 - 20:50.


#5134
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022

View Postrazvan2k5, on 30 ianuarie 2023 - 14:52, said:

15.2. In momentul inregistrarii unui anumit Review/Comentariu/Intrebare/Raspuns pe Site, Utilizatorii/Clientii/Cumparatorii acorda Vanzatorului o licenta neexclusiva, perpetuua, irevocabila, nelimitata teritorial si dau dreptul Vanzatorului de a utiliza, reproduce, modifica, adapta, publica, traduce, distribui si de a afisa acest continut. sa inteleg ca emag poate sa faca ce vrea cu review ul tau , deci nu putem avea incredere  ele.

chestia cu modificatul e belea, emag si legea proprie perpetuua

#5135
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013

View PostAncutaD, on 31 ianuarie 2023 - 20:49, said:

Am patit sa comand la un easybox si au livrat la alt easybox la cativa km distanta.
Sunt aproape convins ca exagerezi cu „cativa km distanta”.

#5136
IncredibleWiring

IncredibleWiring

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 05.02.2021
Mie nu mi-au mai facut asa. De aproape 2 luni curierii asteapta pana se elibereaza easybox-ul selectat. Doar ieri s-a intamplat sa-l livreze la alt easybox. Sper ca-i doar o exceptie.. sa nu incepem iar.

Edited by IncredibleWiring, 02 February 2023 - 11:35.


#5137
Ciprihionut

Ciprihionut

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 0
  • Înscris: 03.02.2023
Cumpăr ca foarte multa lume de pe EMAG și am observat ca rubrica lor de recenzii este doar pentru a nuanța calitățile produsului, dar nu și a evidenția defectele. Dacă scrii ceva puțin defăimător asupra produsului și a firmei care comercializează în colaborare cu Emag, poate ajungi sa îți vezi recenzia postata, dar în mare nu se întâmplă asa.
Întâmplare recenta: - am cumpărat o drujba electrica prin Emag, comercializata de Nicohome Impex și S-a stricat din primele 5 minute. Nu mai opreste lanțul. Au trecut su cele 30 de zile care de fapt sunt 14 după politica de retur a firmei Nicohome Impex, firma de care nu veți da nicicum după achiziție. Am vrut sa o trimit în service, dar nu dau de nimeni și nici pe eMAG nu îmi dau dreptul la servisare. Deci am desfăcut-o sa vad ce are și am găsit ca au uitat la asamblare sa pună un șurub care sa tina strâns arcul pe fulie și asa a prins joc. Acum caut sa găsesc arcul care datorita lipsei de un cod îmi este dificil sa îl nimeresc.
Si surpriza, drujba Blaupunkt este făcută de Micul Fermier, deci românească nu nemțească.

#5138
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014

View PostCiprihionut, on 03 februarie 2023 - 13:27, said:

Au trecut su cele 30 de zile care de fapt sunt 14 după politica de retur a firmei Nicohome Impex

nu e dupa politica lor, ci dupa lege. este reglementat in lege sa fie 14 zile. in cazul emag, extra 16 sunt doar pt ca vor ei sa atraga clientii, insa asta nu creaza obligatii pt cei din market, ci doar pt produsele vandute de insusi emag

cat despre service, faci un mail frumos catre firma, explici situatia. daca nu vor sa raspunda, atunci anpc. insa dat fiind ca deja ai desfacut produsul si ti-ai bagat degetele pe acolo, nici nu mai face obiectul garantiei, asa ca nu mai ai de ce sa comunici cu ei

#5139
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,891
  • Înscris: 25.12.2016
Emag a luat 70 de milioane de euro de la o banca, pentru construi un depozit in Ungaria. Cat credeti ca dureaza pana ii arunca ungurii afara, dupa ce le cumpara afacerea locala la pret convenabil, prin sicane, tertipuri, si amenzi, asa cum au facut cu Digi, Vodafone, etc?  

Alpha Bank acordă eMAG o finanțare pe termen lung de aproape 70 de milioane de euro, pentru primul său hub logistic regional din afara României
Finanțarea obținută de la Alpha Bank de către eMAG, cel mai mare retailer online din România, susține construcția unui centru logistic eMAG de ultimă generație lângă Budapesta, în Ungaria, cu o capacitate de până la 120.000 mp, reprezentând o investiție de peste 100 de milioane de euro. Este prima investiție logistică la scară largă în afara României și face parte din strategia de dezvoltare a ecosistemului ecommerce al eMAG în regiune. În prima fază, în decembrie 2022, au fost utilizate 30 de milioane euro sub formă de credit-punte.
https://spotmedia.ro...-afara-romaniei

Edited by Manasu, 03 February 2023 - 15:55.


#5140
Sterone

Sterone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,927
  • Înscris: 16.01.2023
Adica mai bine ne mutam banii de la Alpha ?

#5141
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,893
  • Înscris: 07.08.2008
Adica de acum va trebui sa ne obisnuim cu chestii in minus de la emag. Parca are acum sens inchiderea call centerului, livrare a doua zi care ajunge sa fie a 3-4 zi, etc. Trebuie sa stranga cureaua.

#5142
Sterone

Sterone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,927
  • Înscris: 16.01.2023
Astia de la emag de ce daca bifezi disponibil in showroom iti apar 21 de produse din 411 insa nici unul nu poate fi ridicat din showroom ?

Unde ma-sa te uiti sa gasesti pe cele cu ridicare din showroom ?

Edited by Sterone, 03 February 2023 - 17:17.


#5143
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,976
  • Înscris: 18.12.2007
Da exemplu de un produs.

#5144
Sterone

Sterone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,927
  • Înscris: 16.01.2023
memorie-usb-sandisk-ultra-128gb-usb-3-0

#5145
yuukan

yuukan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 978
  • Înscris: 16.01.2010

View PostCiprihionut, on 03 februarie 2023 - 13:27, said:

Cumpăr ca foarte multa lume de pe EMAG și am observat ca rubrica lor de recenzii este doar pentru a nuanța calitățile produsului, dar nu și a evidenția defectele.
Unii și scriu aiurea, alții scriu pe bună dreptate și lucrurile negative și le aproba recenzia. Și la mine, dar de obicei cumpăr după ce am studiat înainte cât de cât. Am luat la risc dacă a fost preț foarte bun, dar de obicei cat am dat atâta a făcut.

#5146
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,976
  • Înscris: 18.12.2007

View PostSterone, on 03 februarie 2023 - 19:05, said:

memorie-usb-sandisk-ultra-128gb-usb-3-0

Astea sunt in stoc in Baneasa (Bucuresti):

https://www.emag.ro/... 128gb usb 3 0/

Iti apar cu ridicare din showroom cele pe care le rezervi. Crezi ca se chinuie cineva sa puna memorii in produsele disponibile pentru rezervare?
Te duci la fata locului si iei.

#5147
Sterone

Sterone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,927
  • Înscris: 16.01.2023
Memorii USB 1757 de produse

Apoi, bifat 128 GB -> Memorii USB - Capacitate: 128 GB 218 produse

Apoi, bifat disponibil in showroom -> Memorii USB - Capacitate: 128 GB 4 produse

Ridicare personală din:
easybox Rik
începând de Luni, 6 Feb., după 15:00
9,99 Lei
alege alt punct
Livrare 1h prin Tazz by eMAG
In o ora de la plasare comanda
21,99 Lei
Livrare prin curier:
Livrare standard
Luni, 6 Feb.
16,99 Lei


Concluzie: Timp pierdut aiurea.

Sunat in showroom local - nu exista, doar optiunile de livrare online, de ce mai pun in filtre "disponibil in showroom" ?

#5148
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,976
  • Înscris: 18.12.2007
Timp pierdut aiurea cu ce? Ca nu e clar care e problema ta, cel putin pt mine.
Alegi ceva, vezi in ce showroom e stoc si mergi acolo si cumperi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate